Selektywny żółty

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

VWmaniekVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 13:28
Lokalizacja: PGO Grodzisk VWlkp., Poznań
Kontakt:

Selektywny żółty

Post autor: VWmaniekVW » śr lut 17, 2010 10:05

VWitam, niedawno znajomy coś mi mówił na temat tego że jest zakaz używania zarówek o barwie selektywnej żółtej. I tu moje pytanie czy jest ciężko dostać reflektory o zółtym szkle?? Czy może stosować takie bańki
http://moto.allegro.pl/item925272292_h4 ... style.html
jak sie znajdzie tych zółtych reflektorów.
I jak jest w rzeczywistości z tym zakazem??
Mam nadzieje że ktoś mi pomoże.



Gróby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:12
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Gróby » śr lut 17, 2010 10:30

Kup same bańki, przynajmniej jak cię policja złapie to może dadzą ci je ściągnąć zamiast od razu zabiorą dowód :bigok:


Kupie cuś takiego - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/373c6a4241239a6d.html

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr lut 17, 2010 10:53

maniek23ix, od 1-go stycznia jedyna dopuszczalna barwa to biały, więc żółte szkła, żółte żarówki i żółte bańki na żarówke stają się nielegalne



VWmaniekVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 13:28
Lokalizacja: PGO Grodzisk VWlkp., Poznań
Kontakt:

Post autor: VWmaniekVW » śr lut 17, 2010 12:23

Nawet te z Francji z homologacją. Jak odkupie gofera to zaryzykuje i zakupie te banki jak sie doczepią do zdemnontuje bankę i pojade bez banki. Później znowu założe i tak w koło macieju


[O==\X/==O]
Slow & Low
Bóg dał człowiekowi nogi, a dał po to żeby mógł dojść tam, gdzie na glebie nie wjedzie.
Nie sztuką jest trzeć dokładką po asfalcie, sztuką jest to robić wahaczem.
Nisko jest wtedy jak już lewarka nie idzie włożyć za cholerę pod auto!

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10544
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr lut 17, 2010 17:13

maniek23ix pisze: odkupie gofera to zaryzykuje i zakupie te banki jak sie doczepią do zdemnontuje bankę i pojade bez banki. Później znowu założe i tak w koło macieju
uwierz mi że się na pewno doczepią :wink: zwłaszcza że żółta barwa rzuca się w oczy, każdy lepszy patrol będzie cię zatrzymywał, powiadasz "i tak w koło macieju" - i tak w koło macieju możesz zgarniać mandaty - potrzebne ci to? - no chyba że tak, po co z siebie robić pośmiewisko i wyciągać bańki przed gliniarzami - zastanów się?
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 17:14 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr lut 17, 2010 17:18

No i weź pod uwage, że mogą zabrać dowód i wrzucić mandacik, a nie tylko kazać Ci zdejmować bańke... moim zdaniem efekt wizualny słaby, i nie ma sensu ryzykować



VWmaniekVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 13:28
Lokalizacja: PGO Grodzisk VWlkp., Poznań
Kontakt:

Post autor: VWmaniekVW » śr lut 17, 2010 17:31

Niestety macie racje. Ale chyba do żarówek z żółtawą poświatą (takie na ciężkie warunki pogodowe np deszcze) się nie doczepią??


[O==\X/==O]
Slow & Low
Bóg dał człowiekowi nogi, a dał po to żeby mógł dojść tam, gdzie na glebie nie wjedzie.
Nie sztuką jest trzeć dokładką po asfalcie, sztuką jest to robić wahaczem.
Nisko jest wtedy jak już lewarka nie idzie włożyć za cholerę pod auto!

Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » śr lut 17, 2010 17:41

maniek23ix pisze:Niestety macie racje. Ale chyba do żarówek z żółtawą poświatą (takie na ciężkie warunki pogodowe np deszcze) się nie doczepią??
Do takich na pewno nie gdyż posiadają homologację,i mają taką poświatę jakiej szukasz..
http://www.allegro.pl/item913814074_zar ... bosma.html



VWmaniekVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 13:28
Lokalizacja: PGO Grodzisk VWlkp., Poznań
Kontakt:

Post autor: VWmaniekVW » śr lut 17, 2010 17:56

Takie właśnie mam tylko innej firmy. Mnie interesuje żółty kolor taki jak niektórzy mają reflektory w cultach.


[O==\X/==O]
Slow & Low
Bóg dał człowiekowi nogi, a dał po to żeby mógł dojść tam, gdzie na glebie nie wjedzie.
Nie sztuką jest trzeć dokładką po asfalcie, sztuką jest to robić wahaczem.
Nisko jest wtedy jak już lewarka nie idzie włożyć za cholerę pod auto!

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » śr lut 17, 2010 18:22

maniek23ix, jak koniecznie chcesz bańki to poczytaj najpierw:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=288842


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

VWmaniekVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 13:28
Lokalizacja: PGO Grodzisk VWlkp., Poznań
Kontakt:

Post autor: VWmaniekVW » śr lut 17, 2010 18:45

Nie powiedziałem że koniecznie. Najbardziej to interesuje mnie żółty reflektor ale jak nigdzie nie znajdę to będe musiał kupić te z żółtawą poświatą.


[O==\X/==O]
Slow & Low
Bóg dał człowiekowi nogi, a dał po to żeby mógł dojść tam, gdzie na glebie nie wjedzie.
Nie sztuką jest trzeć dokładką po asfalcie, sztuką jest to robić wahaczem.
Nisko jest wtedy jak już lewarka nie idzie włożyć za cholerę pod auto!

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » śr lut 17, 2010 18:48

maniek23ix, jak chcesz mieć naprawdę żółte to tylko bańki lub szkło reflektora, żarówki z pośwatą owszem są zółte, ale też nibieskie i fioletowe, także świecą "różnokolorowo" (mam OSRAMy żółte).


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
krzywy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: pn cze 18, 2007 22:48
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: krzywy » śr lut 17, 2010 20:10

mettenos pisze:
maniek23ix pisze: odkupie gofera to zaryzykuje i zakupie te banki jak sie doczepią do zdemnontuje bankę i pojade bez banki. Później znowu założe i tak w koło macieju
uwierz mi że się na pewno doczepią :wink: zwłaszcza że żółta barwa rzuca się w oczy, każdy lepszy patrol będzie cię zatrzymywał, powiadasz "i tak w koło macieju" - i tak w koło macieju możesz zgarniać mandaty - potrzebne ci to? - no chyba że tak, po co z siebie robić pośmiewisko i wyciągać bańki przed gliniarzami - zastanów się?
zobacz ilu ludzi jeździ na lewych tablicach, mają wystające koła, lampy przerobione na smoked, ten co chce żeby fura jakoś wyglądała to ma w du..pie czy zabiorą mu dowód, czy dostanie mandat, czy będzie musiał przekładać na graty oryginalne, robią to świadomie i wiedzą że mogą za to beknąć, już parę razy przerabiałem to z policją i nie wiem dlaczego przekładając to i owo przy policji robię ze siebie pośmiewisko , ale jak ktoś chce żeby auto wyróżniało się z tłumu to ryzykuję utratą papierów :bajer:
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 20:12 przez krzywy, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=117171&start=0][img]http://img59.imageshack.us/img59/8277/headerbgl.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » śr lut 17, 2010 21:41

U nas narazie milicja nie reaguje z jakimś szczególnym entuzjazmem, śmigam na bańkach i pare razy mijałem stojącą drogówkę. Ostatnio mijałem misiaczka opierającego się o auto, śledzącego wzrokiem nadjeżdżające pojazdy i stukającego się lizaczkiem po kolanie gotowym do użycia :bigok:

w schowku oczywiście mam dwie H4 na podmianke, w razie jakby miły przeważyć o nieutracie dowodu.
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 21:42 przez shift, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości