Montaż w Mk3 foteli z MK5 -> da radę ?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Montaż innych niż seryjne fotele do MK3 to:

Dobry pomysł - poprawia to komfort i nie psuje wyglądu
9
90%
Zły pomysł - nawet jak poprawia komfort to popsuje wygląd
0
Brak głosów
Wiocha - takie zachowanie jest porównywalne z głośnikami w tylniej półce
1
10%
Nie wiem - co za różnica na czym siedzę i jak to wygląda
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Montaż w Mk3 foteli z MK5 -> da radę ?

Post autor: dekoder » wt lut 16, 2010 11:36

Mam pytanie, czy ktoś z kolegów montował lub przymierzał się, próbował, cokolwiek w tym temacie ?

Mam okazyjnie piękne czarne fotele z Golfa wersji 5, z pełną elektryką do kupienia, a że planowałem montaż albo Recaro, albo kubełków z serii Mk3 koniecznie z grzaniem to zastanawiam się czy nie warto trochę popracować i założyć tych z Golfa 5.

Elektryka nie powinna być problemem, chyba że jakieś sterowniki są poza siedzeniami, np.: grzanie czy podnoszenie foteli, lub komunikacja pokręteł ogrzewania fotela z fotelem po magistrali CAN (co mnie by nie zdziwiło) - natomiast jeżeli jest to tylko kwestia podpięcia do zasilania itd. to nie powinno być problemów)

Pytam raczej o sprawy mechaniczne, prócz innych szyn i innego mocowania, jakie mogę napotkać problemy ? Różnice w szerokości, wysokości, niezbędna przestrzeń pod fotelem, wymiary tylnej kanapy, blokada kanapy, mocowanie itd. ... na pewno trzeba będzie trochę rzeźbić ...

Pytam czy to jest warte zachodu ?

Bo może po prostu lepiej wydać 2 razy tyle i kupić rzadko spotykany rarytas z Mk3, który wymaga drugie tyle kasy aby naprawić powycierane boczki, maty i elektrykę lub wymienić gąbkę, lub zaspawane na stałe zawiasy regulacji oparcia, jak grzane RECARO ... :food: (tylko gdyby nie ta cena dochodząca od 1200 do 2600 zł, gdzie fotele od Golfa 5 kosztują do 1000 zł !!!)

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :pub:


Pozdrawiam


Poniżej poglądowe foteliki z Golfa 5 o jakich mówię:

Obrazek


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » wt lut 16, 2010 12:27




dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Cudeńko

Post autor: dekoder » wt lut 16, 2010 12:48

Maro_GT pisze:dekoder, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... &start=360 :bajer:
Pięknie to wygląda :) cały temat przejrzałem i przeczytałem :)


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości