Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Bakamura » pn lut 15, 2010 20:10

Witam, chciałem spytać jak ma się kodeks drogowy do usunięcia oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Miałem robić najpierw listwę na gładko, potem myślałem o klapie na półgładko.. chciałem spytać (może ktoś już tak zrobił). Z tylnej klapy usunąc listwa oświetlenie i zamek i zaspawać te dziury. Co jednak z oświetleniem? czy jest konieczne?

Jakiś czas temu widziałem auto (niestety nie pamiętam modelu) które miało rejestracje w klapie i fabrycznie nie było oświetlenia.. Proszę o pomoc bo nie chcę problemów na przeglądzie :)



Piter1888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 11, 2010 19:54
Lokalizacja: Gierałcice/Opole
Kontakt:

Post autor: Piter1888 » pn lut 15, 2010 21:00

Oświetlenie musibyc inaczej mozesz stracic dowod!! Jesli dobrze pamietam musi byc tez o żółtej barwie ale co do tego nie jestem pewien



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lut 15, 2010 21:30

w kodeksie jest taki zapis:


Art. 60.

1. Zabrania się:

1. używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim;
2. zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;
3. ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;
4. umieszczania na pojeździe znaku określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

różnie można interpretować, ale raczej miśki mogą się przyczepić



Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bakamura » pn lut 15, 2010 21:58

ja nie chcę nic zakrywać tylko usunąć tak aby wszystko wyglądało jak z fabryki tyle że bez podświetlenia.

Coś takiego:

Obrazek

Teraz i tak nie działa mi podświetlenie i niejednokrotnie miśki jechały za mną. Nawet zatrzymywały bo koła na równo z autem ale odpuszczali a o oświetlenie tablicy nic..

Chodzi mi tylko o przegląd.. Wiem że sa jakieś wytyczne co do tego..

Bo chyba auto powinno mieć też kierunkowskazy boczne, a mk2 często ma zaślepki w błotnikach i niejednokrotnie nie widać gdzie ktoś golfem skręca. Niby to fabrycznie zrobione a jednak dopuszczalne. Proszę o pomoc bo listwa mi się nie pdooba, malowana też nie :P Poza tym do mk2 najłatwiej włamać się przez bagażnik a tam sprzęt audio siedzi.. :grrr:



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn lut 15, 2010 22:46

http://www.ifp.pl/html/rd/03_32_262/03_32_262.html

tam masz rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia


i jest tam
§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli

w tej tabeli jest to co powinien diagnosta sprawdzać , ale czy wszyscy sie stosują?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt lut 16, 2010 04:12

koledzy napisali wszystko na temat - musza byc...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości