Czym pomalowac plastikowe elemanty wnętrza ?????

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Czym pomalowac plastikowe elemanty wnętrza ?????

Post autor: paco1988 » pt sty 15, 2010 09:38

Witam.
Potrzebuje pomocy. Mam dwukolorowa deske ktora chcialbym przemalowac na jednakowy kolor, reszte plastikow ktore sa w innym kolorze niz czarny tez, ale nie wiem jaka farbka to malowac :crazy: oraz czy nie potrzeba przypadkiem potem jakiegos utwardzacza czy czegos jeszcze polozyc na to :crazy: no poprostu nie za bardzo ogarniam ten temat. Dlatego prosze was o pomoc. Z gory badzo dziekuje za wszelka pomoc dotyczaca mojego problemu. Pozdrawiam



python

Post autor: python » pt sty 15, 2010 09:54

niby malowanie zwyklym czarnym sprejem nie daje rady ale jest cos takiego w spreju do renowacji zdesi jest to typowe do plastiku wiec powinno byc dobre ja malowalem tym lotke myje to pod cisnieniem i daje rade



paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » pt sty 15, 2010 10:11

a wiesz jak to sie nazywa i gdzie mozna to dostac ????



Awatar użytkownika
Kamtar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:22
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kamtar » pt sty 15, 2010 10:45

Albo najlepiej oddać te części do lakiernika i wymaluje ci to profesjonalnie, bo plastiki trzeba dobrze odtłuścić z plaków i innych nabłyszczaczy później podkład na plastik, później lakier jaki tam kolor sobie chcesz, kolor ze specjalnym zmiękczaczem musi być żeby nie pękało jak się dotchnie deski i środkiem matującym żeby się nie świeciła jak malowana, i dla kogoś kto sie dokładnie nie przyjrzy będzie wyglądała jak oryginał, widziałem ostatnio u lakiernika jak malują całe deski np z audi po przełożeniu z anglika i z daleka wygląda jak oryginalna.



paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » pt sty 15, 2010 10:53

A jeszcze jak by mi mogl kolega posunac jakies nazwy specyfikow do odluszczania, podkladu to bylbym wdzieczny. A czy zmatowienie takie wstepne nie zniszczy faktury plastikow ???? (bo wszystkie sa fakturowane) Papierem wodnym da rade zrobic to tak zeby niz niszczyc faktury ????
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 10:55 przez paco1988, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamtar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:22
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kamtar » pt sty 15, 2010 22:05

u mnie ja tylko odtłuszczałem pierw płynem do mycia naczyń, później płynem do prania z rozpuszczalnikiem nitro, a później samym nitro, później lakiernik jakimś specjalnym przeciw sylikonowi mył (jak sie nazywa nie wiem ale w sklepie lakierniczym można to dostać), no i bez żadnego szlifowania żeby nie zepsuć faktury szedł podkład na plastik, no i lakier ze ze zmiękczaczem i czymś matującym na to.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt sty 15, 2010 22:11

paco1988 pisze:Mam dwukolorowa deske ktora chcialbym przemalowac na jednakowy kolor, reszte plastikow ktore sa w innym kolorze niz czarny tez
paco1988 a zapodaj fotki tych elementów..
W jakim innym kolorze niż czarny je masz? :chytry:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » pt sty 15, 2010 22:57

Kamel, pewnie ma szary dół, albo kremowy :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt sty 15, 2010 22:59

truckman pisze:Kamel, pewnie ma szary dół, albo kremowy :)
Ale może też mieć niebieskie plastiki jak w Editionie :-)
A takich to szkoda malować :-)
No chyba, że jakimś cudem ma alu wstawki :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » sob sty 16, 2010 01:12

he no niestety sa szare tak jak kolega wczesniej pisal, chce przemalowac bo i siedzenia mam w tym kolorze i czesto musze oddawac je do prania wiec obecnie chce je sprzedac bo kupilem juz czane i dlatego che przemalowac plastiki



Awatar użytkownika
mrowkazw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: śr lis 12, 2008 21:36
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: mrowkazw » sob sty 16, 2010 01:51

kolego ja malowalem u siebie plasticzki(słupki) w mk3 i trzymaja elegancko

bierzesz beznzynke ekstrakcyjna i odtluszczasz .potem kupujesz podklad do plastykow to wydatek okolo 18 zl.maja go w kazdym lakierniczym ,castoramie itd.
malujesz tym.
potem zapodajesz spray czarny(puszka w zaleznosci od firmy ale mniej wiecej od 9 do 20 zl,ewentualnie spray do tworzyw sztucznych wydatek tez kole 2 dyszek).
na koniec lakier w sprayu.lakierem maznalem tylko te elementy,ktore moga sie zadrapac,czyli plastyki na slupkach tych ,z ktorych wylaza pasy


:bigok:
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 01:59 przez mrowkazw, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3379978#3379978

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości