Podświetlenie w postufitówce włączników oświetlenia kabiny

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

maly_torun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 13:31
Lokalizacja: kuj-pom

Podświetlenie w postufitówce włączników oświetlenia kabiny

Post autor: maly_torun » śr sty 13, 2010 21:46

Witam ...
autko MK IV

Pytanie jak w temacie. Włączniki i przełączniki mają swoje piktogramy - ale czy one powinny być podświetlone ? Jeżeli tak to jaka tam wchodzi żarówka ?

pozdrawiam ...


było - MK IV ... SDI
było - MK IV ... TDI *(zostało w rodzinie)

jest - ASTRA H ... CDTI 1,7
jest - QUBO multijet ;/

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr sty 13, 2010 21:52

maly_torun pisze:Włączniki i przełączniki mają swoje piktogramy - ale czy one powinny być podświetlone ?
Jeśli masz fabryczną lampkę to przyciski nie są podświetlane.
Podświetlane przyciski są w lampce od Passata W8.
Coś takiego:
http://moto.allegro.pl/item881541993_sk ... kpitu.html
http://moto.allegro.pl/item880363620_su ... tawia.html


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr sty 13, 2010 22:23

Kamel, po raz -enty dowiaduje się z Twoich postów ciekawych rzeczy ;) jak jest z podłączeniem takiej lampki? na jednej z aukcji napisane jest, że trzeba podłączyć dodatkowy kabel (od zaświeconych pozycji) - da się go jakoś w mk4 znaleźć przy lampce, czy trzeba ciągnąc po słupki aż do włącznika? te czerwone diody nie denerwują w trakcie jazdy? dysponujesz może jakąs fotką jak to wygląda? montaż jak rozumiem plug and play poza tym podświetleniem?



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » śr sty 13, 2010 22:30

Może się przydać :)
http://www.vw-passat.pl/index.php?optio ... &Itemid=11
http://vwfanatic.dk/Tips/W8loftlys.html
Tyle tylko że nic nie kumam co jest napisane w tym 2gim linku. W pierwszym ładniej jest opisana przejściówka, ale nie wiem gdzie wciąć się tym dłuuuugim żółtym kabelkiem. Widziałem, że kolega Gumis_Krk ma taką lampkę tyle że do szyberdachu. Może On by się wypowiedział, gdyż to przerabiał :)
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 22:34 przez Toledziak, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr sty 13, 2010 22:37

Shmatan pisze:jak jest z podłączeniem takiej lampki?
O to to to :-)
Właśnie miałem zapodać te dwa linki :-)

Shmatan jak widzisz w linkach, to niestety trzeba pociągnąć jeden dodatkowy kabel od podświetlenia deski. Co do montażu P&P to trzeba zrobić przejściówkę, ale to akurat kilka minut. Można robić na ori wtyczkach albo metodą lutowania kabelków. Ja mam zamiar robić na ori wtyczkach. A jako, że mam kratki od Bory (również na ori wtyczkach) to podświetlenie będę wpinał w kratkę kierowcy - tak jak w drugim linku.

[ Dodano: 13 Sty 2010 21:40 ]
Toledziak pisze:W pierwszym ładniej jest opisana przejściówka, ale nie wiem gdzie wciąć się tym dłuuuugim żółtym kabelkiem
Toledziak no co Ty.. Duńskiego nie znasz :-)
Ten dodatkowy kabel wpinasz w kabel od podświetlenia deski we włączniku świateł, w regulatorze jasności świecenia lub właśnie w kratki Bory (jeśli masz).


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » śr sty 13, 2010 22:42

A ja nie mam kratek bory póki co. Jakbyś mi kolorkiem powiedział, tzn łopatologicznie, z który kabelek mam się wziąć, tzn wlutować i czy jest to tylko 1 przewód?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr sty 13, 2010 22:45

Toledziak pisze:A ja nie mam kratek bory póki co. Jakbyś mi kolorkiem powiedział, tzn łopatologicznie, z który kabelek mam się wziąć, tzn wlutować i czy jest to tylko 1 przewód?
Tak, tylko ten jeden dodatkowy kabel ciągniesz od lampki lewym słupkiem do włącznika świateł i w niego się wpinasz w kabel niebiesko szary.
A w razie co na przyszłość to kratki od Bory wpinasz w ten sam kabel :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr sty 13, 2010 22:50

Hehe... już pogromiłem szukajką i innymi dostępnymi źródłami, i poczytałem sam ;) ale za info dzięki ;)

W katalogach GETem niestety lampki mi nie wyświetla, ale w jednym z wklejonych linków przez kolege Kamela jest nówka z przejściówką, i o niej będę myślał przy najbliższym zastrzyku gotówki ;)



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » śr sty 13, 2010 22:51

Mam rozumieć,że po prostu ściągam osłonkę i wlutowuje się w niego, potem izolując. Co do przewodów to wystarczą zwykłe z instalacji autka (mam dojście do takich). Aha, skąd wziąć same piny, poza allegro, tam widziałem że są.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr sty 13, 2010 22:59

Shmatan pisze:W katalogach GETem niestety lampki mi nie wyświetla, ale w jednym z wklejonych linków przez kolege Kamela jest nówka z przejściówką, i o niej będę myślał przy najbliższym zastrzyku gotówki ;)
Shmatan a Ty masz rozumiem, że bez szybra?
Jeśli tak to numer lampki bez szybra to:
- szary perlisty - 3B7 947 105F 2EN
- beż słoneczny - 3B7 947 105F 92Y
Cena w GETem 175,61zł, więc prawie 50zł taniej niż ta z linku, tyle, że jeśli chcesz jeszcze zrobić przejściówkę to wyjdą podobne koszta.
Toledziak pisze:Mam rozumieć,że po prostu ściągam osłonkę i wlutowuje się w niego, potem izolując. Co do przewodów to wystarczą zwykłe z instalacji autka (mam dojście do takich).
Dokładnie tak :-)
Toledziak pisze:Aha, skąd wziąć same piny, poza allegro, tam widziałem że są.
Zdaje się, że to są piny takie jak radiowe ISO, więc jeśli masz jakieś radiowe kostki ISO to możesz z nich wykorzystać piny. Z tym, że do lampki wchodzą piny większe (damskie), a do gniazda w które wchodzi wtyczka obecnej lampki są piny mini ISO - ale nie jestem do końca pewien.
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 23:00 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » śr sty 13, 2010 23:05

:bigok: ale się będę bawił, jak tylko kaska wpadnie :) Wszystko sobie sprawie z GETem i będzie zabawa. Nie będę tylko robił tak jak na stronie passata, tylko całe kable będę miał, nie cięte i lutowane.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr sty 13, 2010 23:06

Kamel, cenę i numery też już w Twoich poprzednich postach m.in. z kącika mk4 znalazłem ;) ale dzięki ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości