Jak zdjąć kierunkowskazy boczne prostokątne w MK3

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Jak zdjąć kierunkowskazy boczne prostokątne w MK3

Post autor: denu » czw gru 31, 2009 19:08

Witam,

Dzisiaj wymieniałem kierunek boczny (mam te starsze - prostokątne) i wyglądało to tak:

- zdjąłem koło, żeby wygodnie dostać się do nadkola,
- zdjąłem nadkole
- odpiąłem żarówkę z kierunkowskazu
- i...
Siłowałem się od środka z zatrzaskiem kierunkowskazu - ani drgnął. Próbowałem podważyć kierunek od zewnątrz śrubokrętem, ale po zrobieniu kilku rys na lakierze okazało się to złym sposobem. Ostatecznie wsadziłem koniec śrubokręta pod zatrzask, mocno szarpnąłem aby zatrzask urwać i stary migacz radośnie wyskoczył z błotnika i walnął mnie prosto w łeb.

Czy jest jakaś metoda żeby zmienić kierunkowskaz boczny bez zdejmowania nadkola i/lub niszczenia starego klosza?

Czytałem podobny temat i podobno można go podważyć od zewnątrz, ale tam była mowa o nowszym, zaookrąglonym kierunku, a ja mam ten starszy typ.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
denu



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » czw gru 31, 2009 19:48

Oryginalny kierunek FER wyciągałeś, czy jakiś zamiennik? Też mam prostokątne i nie ma z tym większego problemu, wystarczy dobrze podważyć (jak są problemy, to lepiej jakimś płaskim plastikiem, niż śrubokrętem). Rozkładać pół samochodu, żeby wyciągnąć kierunkowskaz - to zły pomysł :)


VW

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » czw gru 31, 2009 21:13

prostokatny kierunek jesli dobrze pamietam od dolu taki ala zatrzask wiec wez srubokret oklej tasma i od gory delikatnie wcisnij go miedzy kierunek a blotnik powinien wyjsc bez problemu, nie trzeba wogole sciagac kola, :bigok:



Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Wymiana kierunkowskazu bocznego MK3

Post autor: denu » pt sty 01, 2010 02:01

Dzięki Wam drugi kierunek wymieniłem w 2 minuty :)

Dla kogoś kto jak ja nie będzie wiedział jak się do tego zabrać zrobiłem zdjęcie:

Obrazek

Na dole jest większy zatrzask, na górze dwa małe.
Demontaż, jak było napisane wcześniej: kierunkowskaz podważamy z zewnątrz, od góry śrubokrętem owiniętym dość grubo taśmą żeby nie porysować błotnika.

Ponowne założenie: najpierw wkładamy dół kierunku, potem wciskamy górę - aż złapią górne zatrzaski.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2010 14:30 przez denu, łącznie zmieniany 1 raz.



tomaszek0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 23, 2009 20:03
Lokalizacja: Żółwin

Post autor: tomaszek0 » sob sty 09, 2010 08:26

Wystarczy złapacać ręka kierunek po bokach i pociagnac jedna strone az wyskoczy a druga strona juz wyjdzie.Potem trzeba go przekrecic w lewo lub prawo zeby wyszla kostka zarowki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości