[mk2] Pojedyncza wycieraczka JAK ?!?!?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » śr lut 08, 2006 11:07

hm jest taka opcja że sie znudzi... ale, pewnie wymyśle cos innego. jak juz wspomniałem szykuje sie malowanie po całości, może ktoś ma jakies propozycje jak upiększyć furaka? nie interesuje mnie tzw "wiejski" tuning, subtelny i delikatny. uknułem gładką klape i wlot powietrza na masce na stożek (spojlera nie chce, mam tylko okapnik na tylne szbie)



deKrzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: deKrzychu » czw lut 09, 2006 11:52

Zaslepke mozesz kupic w sklepie z czesciami samochodowymi..pytaj sie o takie *#cenzura#* jak zaslepki plastikowe do malucha..tak..tak..od 126p!Byly takie co sie z tylu boczna tapicerke przyczepaialo..Pasuje jak ulal na silikonie...Ja tam mam.Wyglada elegancko,nie szpeci!


.::deKrzychu::.
Sky's the limit!

MareQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MareQ » ndz lut 26, 2006 14:22

czester pisze:mam taki mechanizm przerobiony na jedną wycieraczke do Mk II własnej roboty razem z silniczkiem mogę odsprzedać
za ile byś ewentualnie odsprzedał bez silniczka i czy jest możliwośc wystawienia na allegro?? wstaw może jakieś foty. pozdrawiam



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » ndz lut 26, 2006 23:48

no wkoncu znalazłem odpowiedz na dręczące mnie pytanie. i na pierwszy zut wydaje sie bardzo proste. a ja juz chciałem kombinowac jakies mechanizmy od mecenasa 190 lub jakijs tylnej szyby. a tu okazuje sie,ze to jest proste jak jeb...e. juz na dniach bede to wprowadzał do mojej jedyneczki. mam nadzieje,ze sie uda. pozdro i dzieki.



Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » pn lut 27, 2006 21:36

no to witamy w gronie jednowycieraczkowcow. z niecierpliwością czekam na foty efektu końcowego. spotkałem pare osob które twierdzą że to kicha jest.... jak planujesz ustawić wycieraczke? w pionie czy na którymś z boków?? dokładnie wymierz ten odcinek który będziesz dospawowywał i zapodaj jego wymiar. pozdro :hmm:



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » pn lut 27, 2006 21:49

w tym tygodniu jeszcze sie nie wyrobie bo podmalowuje elementy silnika,ale w przyszłym tygodniu napewno sie wezme. wycieraczke chyba bede ustawiał w pionie. przynajmniej na razie mam taki plan. ogólnie ta srodkowa dziura w podszybiu jest troche z prawej flanki,ale mam nadzieje,ze niebedzie z tym problemu i wszystko bedzie gicior. zobaczymy ... dam cynk jak wyszło. pozdrawiam.



Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » wt lut 28, 2006 21:26

tauka pisze:Ja jeszcze nie zaślepiłem :P

[url=http://img456.imageshack.us/img456/5374 ... 7ha.th.jpg]Obrazek[/URL]

Znajdx jakiegos kumatego tokarza niech ci wytoczy i ją wklej na silikon.
tutaj ziomek Tauka zastosował na boku, mysle że na środku będzie lepiej.... ale zobaczymy. w końcu po przeróbce można ją ustawić albo na boku albo na środku.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr mar 01, 2006 00:09

Klamek pisze:tutaj ziomek Tauka zastosował na boku, mysle że na środku będzie lepiej.... ale zobaczymy. w końcu po przeróbce można ją ustawić albo na boku albo na środku.
Ziomek tauka miał i na środku. Ale mi sie znudziła. I teraz z perspektywy czasy stwierdziłem że kiszka była.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » śr mar 01, 2006 20:31

z dwojga wycieraczek.... myśle że jednak ta na środku lepiej się prezentuje... :chytry:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw mar 02, 2006 00:12

Klamek pisze:z dwojga wycieraczek.... myśle że jednak ta na środku lepiej się prezentuje...
:| Wies na maxa :) Zapewniam cię, że duzo duzo lepiej wygląda położona na prawo. Po jakims czasie tez dojdziesz do takich wniosków. Ja tez na poczatku up;ierałem się przy wycieraczce na sztorc.


Obrazek

adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » pt mar 17, 2006 22:56

no i zrobione.

[ Dodano: 17 Mar 2006 22:07 ]
mój cukierek jest jeszcze piękniejszy ;) na poczatku zrobiłem zgodnie z instrukcją : płaskownik przy silniczku wydłuzylem o 1.3 cm,a cięgno idące do srodkowej wycieraczi o 2 cm i ... nie działało. podumałem i załozyłem zpowrotem orginalne cięgno (dobrze,ze kilka golfów juz rozebrałem i niemósiałem zpowrotem rozcinac tego ciegna ;). no i grało. podszlifowałem tylko to zelastwo,które jest podstawą całego mechanizmu bo troche stukało.dziurke po niechcianej wycieraczce narazie zaslepiłem,ale bede zaspawywał bo na wiosne szykuje mi sie wyjmowanie szyby i podspawanie dwóch "oznak rudzielca" to i tak czeka mnie malowanko podszybia. więc niet prabliema. ramie wycieraczki wyprostowałem sam przy pomocy migomatu. ale dzis zaj... wycieraczka z uno to zobacze,która bedzie lepsza. dziekówka wszystkim,z których rad zkorzystałem. teraz i ja moge posłuzyc poradą . miłego wycierania ;)



radziu102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 29, 2004 03:50
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Uwazajcie ze spawaniem

Post autor: radziu102 » czw gru 20, 2007 15:34

W przypadku gdy wydłuzane ciegno ma być spawane uwazajcie na plastikowe elementy zeby nie przegrzać. Ja przegrzałem i mi sie trochę nadtopiło ale ogólnie nie jest to zbyt skomplikowane. Ja wydłuzyłem o 13 mm i jest idealnie więcej nie mozna bo silnik nie zrobi pełnego obrotu, zablokuje się.

Powodzenia w majstrowaniu :)


gg 4400404

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw gru 20, 2007 17:59

radziu102 pisze:uwazajcie na plastikowe elementy zeby nie przegrzać.
Zrobiłem ludziom już chyba ze 5 wycieraczek, ale za cholerę nie ma tam nigdzie plastikowych rzeczy na spawanym elemencie.
radziu102 pisze:Ja wydłuzyłem o 13 mm i jest idealnie więcej nie mozna bo silnik nie zrobi pełnego obrotu, zablokuje się.
u mnie już przy 11 się blokował.


Obrazek

radziu102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 29, 2004 03:50
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Post autor: radziu102 » czw gru 20, 2007 18:17

element z tworzywa sztucznego łączy wydłużane ramię ramieniem do wycieraczki.


gg 4400404

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości