Lakier MK3 czy się opłaca

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » sob lis 14, 2009 23:56

CJ_New pisze:Xabingo, wciąż czekam na namiary na tych niby tanich PROFESJONALNYCH lakierników i na przykładowe auto przez nich pomalowane....
Może kiedyś dam foto, ale to najszybciej za dwa tygodnie, choć nie obiecuję bo nie mam zamiaru udowadniać tego nikomu. Ja w lecie tam będę malował brykę i kto co o tym myśli mało mnie obchodzi.

Samochód który był tam robiony jeździ już 9lat i cały czas jest jak nowy. A jak ktoś może powiedzieć, że ja nie znam się na malowaniu czy jak to się wszystko przygotowuje, jakie materiały się do tego używa itp... hehe śmieszne. Znam się na tym dobrze i nie będę pisał jak oni to robią, ale robią to profesjonalnie (m.in. malują samochód we dwóch, a nie jedna osoba). Dodam, że nowe lakiery są gorsze od tych starych - to znaczy, że nowe Porsche ma tak na prawdę ładny, ale tandetny lakier, który nie długo zmatowieje i się porysuje, a np. Golf MK1 ma dużo lepszy lakier od tego nowego samochodu - jest duuuużo mocniejszy, wytrzymalszy. Stare lakiery były robione na bazie ołowiu, a teraz są na wodzie....
CJ_New, namiary dam na PW w ciągu tygodnia, z Twojej miejscowości tak daleko do Nich nie będziesz miał...
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 23:57 przez Xabingo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
ewaldino
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr paź 29, 2008 20:02
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: ewaldino » ndz lis 15, 2009 00:04

Ostatnio oddawałem słuzbowego jumpera do serwisu citroena na lakierowanko drzwi i jeszcze 2 elementów+ były poobijane z wgniotkami. Autko jak odebrałem to przyglądałem się godzinke i nie do poznaniaże to było malowane( nie mówie że jestem mega specjalista) ale juz sporo aut po malowaniu sie naoglądałem. Tak mi sie spodobało że zapytałem ile by mi krzykneli za pomalowanie elementu w golfie to krzykneli mi 350zł także nie wiem jak ludzie profesjonalnie malują całe auto za 1200zł :grin:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 15, 2009 00:07

Xabingo pisze:Samochód który był tam robiony jeździ już 9lat i cały czas jest jak nowy
wszystkoo sie zgadza,2000zl dali 9 lat temu.umnie w miescinie za 5-6tys to by uczeń fuche zrobi po godzinach ale zaden zaklad legalnie.

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 23:09 ]
Xabingo, lubie czytac twoje posty sa takie fajne :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 00:10 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz lis 15, 2009 12:20

ewaldino pisze:krzykneli mi 350zł
Bo tyle mniej więcej kosztuje usługa w serwisie,gdzie właściciel płaci ZUS,podatki,musi kupić profesjonalny sprzęt.Proste.
A jeśli wujek Stasiu w stodole pomaluje,a z narzędzi ma tylko kompresor z Allegro,to będzie taniej.Dziwi mnie tylko,że niektórzy się cenią,jakby nie wiadomo jakie zaplecze sprzętowe mieli :bajer:



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz lis 15, 2009 14:40

duber pisze:Xabingo, lubie czytac twoje posty sa takie fajne :bigok:
Staram się :jezor:

Za jakiś czas muszę się tam wybrać i dowiem się czy dalej malowanie całości kosztuje 2000zł czy faktycznie tak poszły ceny w górę... W sumie kryzys niby jest i powinni być taniej...

[ Dodano: 15 Lis 2009 13:41 ]
PS: a ten post jest fajny?


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz lis 15, 2009 16:44

Xabingo pisze:W sumie kryzys niby jest i powinni być taniej...
za 2k to legalny zakłada nawet na czysto nie wyjdzie :P
po legalu to licz 300zł w góre za element.

taniej to jedynie ktoś w garażu itd.... choć chcąc robić dobrze w garażu to musi sie jeszcze bardziej przykładać i sprzęt też mieć nie byle jaki który do tanich nie należy.
chyba ze
bongo pisze:Stasiu w stodole pomaluje,a z narzędzi ma tylko kompresor z Allegro,to będzie taniej.
a lakier wygląda jakby ktoś to odkurzaczem nanosił :)



Awatar użytkownika
tedevip
PROSTO. i ELEGANCKO !
PROSTO. i ELEGANCKO !
Posty: 85
Rejestracja: wt lis 24, 2009 11:13
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tedevip » wt lis 24, 2009 19:58

witam. Ostatnio matka oddawała passata do lakernika . Cena za element to około 300 za element z farbami. Lakernik można powiedzieć zrobił kawał dobrej roboty! Kolor dobrał taki jak powinien być orginalny bo wyczytał jakieś liczby z klapy ale co się okazało że to troszkę inny kolor niż był pomalowany był pomalowany na taki czysty srebrny a według kodu powinien być taki jak by 3D srebrny z jasnym błękitnym . Więc widać że po przeni właściciel odwalił robotę na szybko żeby tylko sprzedac samochód. He i tak naprawdę nie ma no to reguły jak wy mówicie że czym droższy tym lepszy bo nieraz ten stasiek w garazu pomaluje niż ten w salonie ! Na to nie ma reguły ! Są i tacy co kupa wiedzą i byle jak robią a biorą jak by malowali fury w "pimp my ride" :) heh pzdr


obecne auto JETTA A2 COUPE GTX viewtopic.php?f=87&t=471331&p=5740560#p5740560

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 75 gości