Podświetlenie "miejsca na nogi".

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Podświetlenie "miejsca na nogi".

Post autor: BartekGib » sob lis 21, 2009 13:16

Witam

Już od kilku tygodni mnie to nurtuje.

Chodzi o to, że chciałbym podświetlić miejsce na nogi pod deską rozdzielczą dla kierowcy i pasażera.

Paski LED białe ( coś w tym stylu http://moto.allegro.pl/item819676566_li ... oclaw.html ) zamocować pod deską rozdzielczą na taśmę dwustronną tak, aby świeciła można powiedzieć na dywawnik.

Problem w tym, że wiele osób już robiło taką modyfikację, jednak mieli to podpięte pod światła. Mi się to zupełnie nie widzi. Ja chciałbym podpiąć to pod światło wewnętrze zapalające się po otworzeniu drzwi. Otwieramy drzwi, zapala się światełko w podsufitce i te paski LED.

Stąd pytanie - jak się podpiąć pod tą instalację "łatwo, szybko i przyjemnie" ? ? ? ?

Jeżeli ktoś ma pomysły - proszę pisać. Chciałbym się zabrać za to jak najszybciej. Ja nawet nie wiem gdzie kabla szukać i w którym miejscu się podpiąć.



Awatar użytkownika
TeDIk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw gru 18, 2008 18:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: TeDIk » sob lis 21, 2009 14:39

kolego najprosciej i najszybciej bedzie jak wyjmiesz lampke i znajdziesz odpowiedznie przewody ,podepniesz sie a potem poprowadzisz pod deske rozdzielcza

[ Dodano: Sob 21 Lis, 2009 ]
jest jeszcze mikrostyk na slupku [taka gumeczka] i tam tez mozesz sie podpiac


[url=http://www.fotosik.pl/][img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/040815f71bfe9f53.html[/img][/url]

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » sob lis 21, 2009 14:51

Hmmm ...... Co lepiej wybrać ? ? ? ?

Chyba ten mikrostyk. Jak się do niego dostać ? ? ?

Mam nadzieje, że podpinając się pod nie nie będzie mi się cały czas świeciło.

Choć nie wiem też, czy przypadkiem to nie są tylko i wyłącznie czujki a prąd właśnie elektronika z lampki podaje.

Niech się też inni wypowiedzą - wpinać się pod kable tych czujek ? ? ?
Ostatnio zmieniony sob lis 21, 2009 14:53 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob lis 21, 2009 15:03

A więc tak - podepnij sobie pasek led pod stały plus. a na tym mikrostyku (krańcówce) szukaj minusa. Łopatologicznie - kabel z czerwonym paskiem z modułu led podłącz do plusa który zawsze jest (np. akumulator), a drugim kablem szukaj kiedy ledy zaświecą przy otwartych drzwiach, i kiedy zgasnął przy zamkniętych (będzie to jedno z wyprowadzeń z mikrostyku).



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lis 23, 2009 18:54

Plus z zapalniczki, masa z lewej strony z progu z przewodu po stronie kierowcy jest to przewód brązowo/biały, po stronie pasażera brązowo/żółty.

Po otworzeniu lewych albo prawych drzwi zapalą się wszystkie oświetlenia nóg i lampka wnętrza (jeśli będzie włączona)

Przewody o których pisałem to sterowanie masą z krańcówki drzwi. Zobacz czy masz na niej dwa czy trzy przewody. Jeśli trzy to możesz zrobić zapalanie oświetlenia po konkretnej stronie w zależności które drzwi się otworzą, ale tutaj kolorów nie pamiętam.

Poszukaj na forum tematu o kopertówkach z Vento tam było podane.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn lis 23, 2009 21:18

Rydzu, a nie znasz może kolorystyki w mk4? bardzo by sie zdała, bo nie musiałbym kroić kabli ani szukać ;)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lis 23, 2009 21:22

Shmatan, niestety, nie znam.Jako wskazówkę mogę powiedzieć żebyś poszukał w temacie reanimacji mikrowłącznika w zamku mk4/B5 ponieważ tam będą zapewne pokazane kolory przewodów dochodzących w tym samochodzie.

W najgorszym przypadku musisz ciągnąć od lampki, albo wyciągać lampkę, pomierzyć w lampce i określić przewód, a potem odszukać go w słupku.



Awatar użytkownika
Macios
Szef Szefów
Posty: 58
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 14:53
Lokalizacja: lubuskie/dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Macios » pn lis 23, 2009 21:24

ja dzisiaj zakupilem w Brico i podlaczylem pod zapalniczke :grin: musze diody tylkov wymienic bo za słabe sa


[b][i]"Błędy młodego wieku, pożerają szczęście starości..."[/b][/i]

[b]Tylko Falubaz ![/b]

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » czw lis 26, 2009 22:24

a nie lepiej pociagnac 2 kabelki od aku, oczywiscie zabezpieczyc bezpiecznikiem na kabelku....i zrobic przycisk pod nawiewem do wlaczania i wylaczania, pod to pociagnac kabelki i wszystko ladnie zrobione, chcesz to wlaczasz, nie chcesz to pstrykasz na wylacz i seee :bigok:

pozdrawiam :grin:


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » czw lis 26, 2009 22:43

meiker pisze:.i zrobic przycisk pod nawiewem do wlaczania i wylaczania, pod to pociagnac kabelki i wszystko ladnie zrobione, chcesz to wlaczasz, nie chcesz to pstrykasz na wylacz i seee
to się mija z celem wg mnie i zalatuje agroneonami poza tym takie pójście na łatwiznę i odbębnienie pomysłu na jana nie pokazuje zaangażowania i wkładu we WŁASNE auto... Podświetlenie wg zamysłu autora jest bardzo dobre - otwierasz drzwi - świeci i lampka i podświetlenie, włączasz lampkę - włącza się i to podświetlenie i o to w tym wszystkim moim zdaniem chodzi, a nie robić sobie masę przełączników i pstrykać kiedy chce - to ma się włączać w odpowiednich chwilach samo :) poza tym skoro podpowiadasz pójście na łatwiznę to po co się męczyć z kablami - można przecież na baterie kupić :crazy:

bartekgib, jak skończysz daj zdjęcia i fotoporadę, do mk3 też się to dostosuje :)



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » czw lis 26, 2009 23:01

jutro zrobię zdjęcia to pochwale się jak ja to zrobiłem w tamtym roku ...


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
baku250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 31, 2008 01:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: baku250 » ndz lis 29, 2009 21:06

Ja wyjąłem lampkę i na płytce drukowanej masz 2 duze luty ktore trzymają blaszki zarowki, do tego przylutowalem kable i puscilem je pop pdosufitką przy szybie potem zszedłem w dół słupkiem i pod deskę, tasmy led kupiolem w kolorze biały cieply i wyglada jak zarowka, a do tego zapala sie i gasnie wraz z lampką, teraz modze taki patetn na tyl


Volkswagen-Das Auto
MÓJ GOLF http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=231989

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pn lis 30, 2009 14:18

CJ_New - narazie kompletuje części ( dzisiaj jadę po paski LED ). Ale jakby co - myślę, że będe to kombinował z djtomem i wtedy jak się uda to wstawię zdjęcia itd.



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » wt gru 01, 2009 19:44

Tez chce tak zrobic jak autor tematu tylko dodatkowo jakies oswietlenie tam przy tylnej polce tylko wyzej gdziej pod dachem zeby oswietlalo tyl kabiny gdy otworza sie drzwi :bajer:


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości