[mk4]ksenony

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz paź 04, 2009 15:51

Tak się wypowiem w temacie, przytaczając pewną wypowiedź jaką znalazłem na innym forum . Sprawa z poziomicami i spryskiwaczami nie ma kompletnie znaczenia jeśli chodzi o lampy które wychodziły w autach przed 2001r ponieważ później weszły nowe przepisy UE i kolejne ksenony musiały mieć już żyroskopy i soczewki dzięki którym światło załamywane jest drastycznie a nie tak jak w lampach z odbłyśnikami - stopniowo. Teraz sprawa lamp: nasze lampy nie są homologowane na ksenony ponieważ (i niech nikt nie gada głupot o spryskiwaczach czy innych pierdołach typu żyroskopy) światło w lampach dostosowanych do ksenonów ma podwójnie załamywane światło na odbłyśnikach. Stojąc 20m od wysokiej ściany możemy zauważyć powyżej głównego światła ciemniejsza plamę a powyżej niej znowu rozświetla się światło co nie ma miejsca w zwykłych żarówkach. Ponieważ światło ksenonowe jest mocniejsze jego wielokrotnie załamanie w lampie i tak wydobywa się w kierunku górnym i oślepia. Lecz dodam ze oślepia osoby stojące 2m od auta ponieważ powyżej tej odległości oświetlamy już co najwyżej korony drzew. Związane jest to z odbiciem światła przez najpierw górny odbłyśnik a później o dolny i wypromieniowanie światła w górę, ponieważ jest to wielokrotnie odbicie (dzieje się tak parę razy zanim światło opuści lampę) większość ulega rozproszeniu lub stłumieniu wiec światło to jest o wiele słabsze. Mimo to oślepia obiekty które stoją max 2m od auta i poniżej wysokości 2m. W lampach dostosowanych do ksenonów (bez soczewek) światło załamywane jest dwukrotnie i wycinany jest ten fragment, dzięki temu nie ma górnej wiązki.

Tak więc autka wyprodukowane przed 2001 rokiem- nie wymagają spryskiwaczy lamp oraz żyroskopów, ale z 2 strony koledzy- warto zawsze mieć przy sobie komplecik oryginalnych żaróweczek- by w razie kontroli i czepiania się - móc przy miśkach zamienić bez problemów żarniki na żarówki H7 :pub:

Pozdrawiam i czekam na dalsze wypowiedzi w temacie HID-ów
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 15:52 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Markos_mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 11:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: Markos_mk4 » ndz paź 04, 2009 16:05

A czy w ori lampach, tych normalnych, pod kierunkiem niema soczewki?? :los:


http://golfiv.pl/index.php Zapraszam miłośników vw golf IV

miqs

Post autor: miqs » ndz paź 04, 2009 16:06

Markos_mk4, w niektórych jest tam halogen.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz paź 04, 2009 16:39

Markos_mk4 pisze:A czy w ori lampach, tych normalnych, pod kierunkiem niema soczewki?? :los:
W niektórych jest Halogen a w 90% zwykła zaślepka- odbłyśnik ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » ndz paź 04, 2009 20:37

W dobrych egzemplarzach jest halogen soczewkowy i regulacja elektryczna i takie mogę wam sprzedać :grin: ale nie róbcie OT w temacie bo się robi bałagan. Tu jest Ksenon i niech tak zostanie. :axe:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz paź 04, 2009 21:59

Haki, ja tam czytałem, że przepisy zmieniły sie w 98r., i dotyczyły jedynie samopoziomowania, a nie sprysków ;)



Markos_mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 11:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: Markos_mk4 » pn paź 05, 2009 17:24

A golfy mają samopoziomowanie ?


http://golfiv.pl/index.php Zapraszam miłośników vw golf IV

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn paź 05, 2009 19:11

te z ori ksenonem tak - dlatego instalacja od ksenonu jest troszke inna (12 a nie 10 kabli z tego co pamiętam)



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » sob paź 31, 2009 20:18

No odświeżę. W poniedziałek założyłem w końcu Ori kseny... Przerobiłem instalki w lampach pod zwykłą instalację lamp 10pin i jak w oryginale palniki 4300K regulacja wysokości z kabiny jak dotychczas...
Miodzio sprawa bez porównania. Bajka światło!! Podskoczyłem na regulację świateł na SKP i super wyszło.
W drodze powrotnej miałem już kontrolę i nie było mowy o ksenonach. Panowie w mundurach przyczepili sie do przednich ciemnych szyb i przerobionych tylnych lamp. Ksenony przeszły bez echa a auto dokładnie obejrzeli, więc nie kryłem zadowolenia z przeszczepu reflektorów :D:D:D


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz lis 01, 2009 00:51

steniu4 pisze:No odświeżę. W poniedziałek założyłem w końcu Ori kseny... Przerobiłem instalki w lampach pod zwykłą instalację lamp 10pin i jak w oryginale palniki 4300K regulacja wysokości z kabiny jak dotychczas...
Steniu zapodaj jakąś fotą jak to świeci w nocy i np pod wieczór... oraz ile Cię ta zabawa kosztowała z ORI zestawem.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Maciek19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 09:51
Lokalizacja: Wrocław/Bielsko-Biała

Post autor: Maciek19 » ndz lis 01, 2009 12:09

steniu4 pisze:Panowie w mundurach przyczepili sie do przednich ciemnych szyb
jakieś konsekwencje? musiałeś coś robić?


Był 4-dzwiowy wygodny ARL+....
Jest 2-dzwiowy NIEwygodny BKD+++
wystarczy sie przejechać żeby zrozumieć ten wybór... :satan:

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » ndz lis 01, 2009 20:03

Haki, dam fotkę przy okazji jaka jest różnica bo robiłem foty na zwykłych lampach, to może jutro się wyrobię... Co do ceny, to wręcz niewiarygodna sprawa. Szukałem do siebie na próbę przerobienia lampy na czarną zwykłego reflektora na allegro i była aukcja za 75pln kup teraz ale bez miniaturki, wchodzę, patrzę, ksenon. Klikam i przyjechał ori ksenon bez osprzętu. Drugi reflektor ziomek z pracy sprzedał mi za 200pln też bez osprzętu i do tego dołożyłem chwilowo coś takiego:
http://allegro.pl/item745278771_zestaw_ ... on_fv.html
U gościa zaznaczyłem żeby wysłał z palnikami d2s 4300K i nie narzekam na działanie tej chińszczyzny made in japan ale nie ukrywam, że jak będzie okazja to zaopatrzę się w oryginalne przetwornice i palniki bo lubię mieć porządek. Obie lampy są z 2002roku i ta za 75pln miała ułamany jeden górny zaczep ale jak wiadomo jest na to rada.
Póki co testuję HIDa w tej cenie no i jest na gwarancji :P

Maciek19, złożyłem na miejscu odpowiednią adnotację podając dowód rejestracyjny. Chyba wiesz co mam na myśli :bajer:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Diagi » ndz lis 01, 2009 21:41

steniu4, szczęście masz że policjanci nie znali się za bardzo na sprawie dokładanych xenonów z uwagi na to że nie doczepili się do pokrętła ręcznej regulacji. Ci bardziej w temacie nawet to zauważą..



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz lis 01, 2009 22:53

A czy dysponuje ktoś fotką przełącznika bez regulacji? bo widziałem mk4 z ori ksenonami, ale akurat nie zwróciłem na tej szczegół uwagi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości