Kolor lakieru do golfa

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kill3ill » sob paź 17, 2009 23:13

superkasztan pisze:Przydał by mi się kod tego aviator gray
Podjedz do lakiernika podaj mu nazwe i jak nie bedzie leniwa pupa to znajdzie taki kolor w probniku (np Spies Hecker'a). W nim masz po kolei podane marki i odcienie oraz nazwy kazdego lakieru jakim byla malowana dana marka...

[ Dodano: 17 Paź 2009 23:18 ]
Od siebie dodam ze LZ7W Aviator Grau Pearleffect, jest lakierem perlowym, wiec chyba poszukasz dalej...


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Re: brown sugar :D

Post autor: reloo » ndz paź 18, 2009 14:59

superkasztan pisze: teraz czy ten aviator grey na pewno jest tym jaśniutkim??
bo po wpisaniu w Mc'gugle wyskakują też TT'ki w ciemnym odcieniu.
ten jasny to na 100% Aviator Grey. Te ciemne pastelowe to Nimbus Grey (nie mylic z podobnym odcieniem, tyle ze metallic). Swoją drogą, tan Nimbus pastelowy, to też piękny kolor i rzadszy niż Aviator.
zwłaszcza z taką skórą
Obrazek



natomiast Aviator Grey ma kod LZ7W (nie wiem dlaczego, ale często przy nazwie koloru pojawia się dopisek Pearl, skoro kolor wygląda na klasyczny pastel, więc musiałbyś jeszcze na wszelki wypadek sprawdzić co i jak) ale to TT poniżej jest na 100% w kolorze Aviator Grey LZ7W

Obrazek
Obrazek


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 09:04
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: zaja » ndz paź 18, 2009 16:09

bede bardzo wdzieczny za kod lakieru z DILa 445, miadzy mnie ten kolor, po prostu miadzy ...



Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » ndz paź 18, 2009 17:17

to moze byc jakis customowy lakier, moze byc z lat 70tych z Porsche (czesto spotykany lakier), moze byc brąz z Audi (np ten co do A3 8L szedł). Postaram sie poszukac tematu z tm Golfem, moze tam sie czegos dowiemy


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kill3ill » wt paź 20, 2009 11:18

reloo pisze:natomiast Aviator Grey ma kod LZ7W (nie wiem dlaczego, ale często przy nazwie koloru pojawia się dopisek Pearl, skoro kolor wygląda na klasyczny pastel, więc musiałbyś jeszcze na wszelki wypadek sprawdzić co i jak) ale to TT poniżej jest na 100% w kolorze Aviator Grey LZ7W
Przypatrz sie uwaznie zdjeciom na ktorych jest ten kolor i bedziesz wiedzial dlaczego przy nazwie pojawia sie dopisek Pearl...

LZ7X Nimbus Grau Pearleffect
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2009 11:30 przez Kill3ill, łącznie zmieniany 1 raz.


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

pearl efect

Post autor: superkasztan » wt paź 20, 2009 22:57

W takim razie to są perłowe lakiery ??

na pewno jest baza i klar, ale czy to perła ???


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » wt paź 20, 2009 23:17

sprawdz sobie jeszcze kolor Macadamia Brown z palety Porsche, lub jak w innym temacie wspominała koleżanka Dodzia_VW , a mianowicie Panorama Brown z palety BMW. Moze cos Ci sie spodoba


[img]http://img718.imageshack.us/img718/5750/998fdd8c52c47cab.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pearl efect

Post autor: Kill3ill » śr paź 21, 2009 11:44

superkasztan pisze:W takim razie to są perłowe lakiery ??
Dokladnie jak piszesz...
superkasztan pisze:na pewno jest baza i klar, ale czy to perła ???
Roznie moze byc, spotykalem sie z perlami ktore wystepowaly jako baza + klar, oraz jako baza + perla + klar. I wydaje mi sie ze w przypadku Audi bedzie to drugie rozwiazanie.


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » czw paź 22, 2009 18:34

reloo, z tym brązem strzela w dziesiątkę. Jak dla mnie to najpiękniejszy kolor na świecie dla auta. Gdybym mógł wybierać to właśnie takiego koloru chciałbym mieć Golfa :roll:


Obrazek

Awatar użytkownika
oko-kr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 10:40
Lokalizacja: SLU

Post autor: oko-kr » pt paź 23, 2009 09:28

...
Ostatnio zmieniony czw lut 14, 2013 23:18 przez oko-kr, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: superkasztan » śr paź 28, 2009 00:11

Witam po przerwie

Lakier aviator gray z palety audi ma w składzie 60% perły,
moje auto ma ori lack fire&ice, pierwszy problem to zamalować ten ciemny kolor,
trzeba było by go dobrze czyś wyjaśnić.
Lakiernik wyliczył mi materiały na 1000 zł Ten perłowy lakier jest bardzo drogi.
To bym jeszcze przeżył, malowanie za ponad 3 tysie.
Lakiernik przestrzega mnie przed tym malowaniem, bo mówi że jak zajdzie potrzeba coś kiedyś naprawić i pomalować, zawsze będzie widać różnice. A auto choć rozebrane do ostatniej śrubki i czyszczone dokładnie, ma 19 lat, zawsze coś wyskoczyć może.

I mam dylemat, już kupiłem czerwone fiffty :helm: i dalej chce szary.
Lakiernik twierdzi również że pod słońce ten lakier nie będzie szary,
Sam już nie wiem, widziałem ostatnio nówkę sprintera i też miał podobny odcień szarego.
Ale na busie to na pewno nie jest perła :P

Najchętniej zobaczył bym to na żywo.
Muszę się udać do salonu audi :)

Zawsze jeszcze jest beige albo ten brąz metalic
lypa z tym wybieraniem lacku

Pozdrawiam


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kill3ill » śr paź 28, 2009 18:23

superkasztan pisze:moje auto ma ori lack fire&ice, pierwszy problem to zamalować ten ciemny kolor, trzeba było by go dobrze czyś wyjaśnić.
Zapewne twoje auto trzeba i tak podkladowac bo sa porobione zaprawki, wiec wystarczy polozyc szary podklad na cale elementy i masz problem z rozjasnianiem z glowy...
superkasztan pisze:Lakiernik przestrzega mnie przed tym malowaniem, bo mówi że jak zajdzie potrzeba coś kiedyś naprawić i pomalować, zawsze będzie widać różnice. A auto choć rozebrane do ostatniej śrubki i czyszczone dokładnie, ma 19 lat, zawsze coś wyskoczyć może.
Przy kazdym kolorze bedzie widac roznice (chyba ze stac cie na cieniowanie elementu obok), zreszta jak jest robione porzadnie to nie ma prawa nic wyskoczyc...
superkasztan pisze:Lakiernik twierdzi również że pod słońce ten lakier nie będzie szary,
A jaki wedlug niego bedzie - rozowy, po zdjeciach widac ze w sloncu sie mieni refleksem ale dalej jest to szary...
Na moj gust zmien lakiernika bo chyba nigdy nie malowal perly...
superkasztan pisze:Sam już nie wiem, widziałem ostatnio nówkę sprintera i też miał podobny odcień szarego. Ale na busie to na pewno nie jest perła
Na pewno, jest to kolor z palety RAL.
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2009 18:27 przez Kill3ill, łącznie zmieniany 3 razy.


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

malunki

Post autor: superkasztan » śr paź 28, 2009 20:02

Witam

no wiesz, raz że nie łatwo o lakiernika,
on już malował tym lakierem, nie wiem może nie lubi tego robić :P

Tłumaczył mi że pod perłą widać niedociągnięcia w przygotowaniu, których pod innymi lakierami nie widać, dlatego więcej roboty z przygotówką i większa kasa za malowanie.

Ale mniejsza z tą kasą, sam pójdę jeszcze popytać do mieszalni o ten lakier,
może by poprosić o jakąś próbkę, albo poprosić lakiernika by pomalował na próbę jakiś element??

Pozdrawiam


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kill3ill » czw paź 29, 2009 12:39

superkasztan pisze:no wiesz, raz że nie łatwo o lakiernika,
W sumie to nie wiem bo mieszkam w trojmiescie i tutaj akurat mozna znalesc dobrego.
superkasztan pisze:Tłumaczył mi że pod perłą widać niedociągnięcia w przygotowaniu, których pod innymi lakierami nie widać, dlatego więcej roboty z przygotówką i większa kasa za malowanie.
I wlasnie po takiej wypowiedzi mozna stwierdzic ze to partacz, moim zdaniem powierzchnia wymaga takiego samego przygotowania jak pod kazda inna powloke lakiernicza (wiem bo sam lakieruje).
superkasztan pisze:może by poprosić o jakąś próbkę, albo poprosić lakiernika by pomalował na próbę jakiś element??
Nie wiem czy nie szkoda Ci kasy, bo w sklepie zawsze najmniej dorobia Ci 100ml danego koloru (czasami sie zdarza ze nie mozna dorobic mniej niz 0,5L), jesli to typowa perla zaplacisz ok 40pln (za 100ml). Do tego lakiernik tez pewnie dorzuci swoja robocizne...

Tak sobie mysle jak chcesz isc na latwizne z tym szarym, to zawsze mozesz zapodkladowac auto, i polozyc na to warstwe bezbarwnego lakieru.
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2009 12:42 przez Kill3ill, łącznie zmieniany 1 raz.


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości