Temat świateł do jazdy dziennej!!!

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

martom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 08:39
Lokalizacja: Warszawa

Temat świateł do jazdy dziennej!!!

Post autor: martom » śr wrz 23, 2009 08:45

Witam,
Jako, że przepisy się zmieniły i teraz wystarczy by paliły się tylko przednie lampy do jazdy dziennej - bez konieczności włączonych tylnych postojówek, podświetlenia tablicy itd. zwracam się z zapytaniem, czy któryś z Was drodzy forumowicze montował juz takie oświetlenie do swojego Golfika IV? Nadmienię tylko, że chodzi o wersję TDI.
Pozdrawiam

[ Dodano: 23 Wrz 2009 08:59 ]
Chodzi mi o wersję TDI, gdyż za prawą kratka w zderzaku umieszczony jest IC i cięzko wsadzić tam by było "głębokie"lampki. Znalazłem póki co chyba jedyne sensowne rozwiązanie - Hella Golf IV ale jest to dosyć droga sprawa. Stąd moje pytanie czy warto?
Ostatnio zmieniony sob wrz 26, 2009 09:18 przez martom, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kraja87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:00
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: kraja87 » śr wrz 23, 2009 12:38

ja bym na twoim miejscu kupił diodowe porządne z homologacją ;) ostatnio na allegro są fajne dymione, więc jak nie są włączone nie rzucają się w oczy :)

http://moto.allegro.pl/item745499919_sw ... om_rl.html

ich głębokość to 29mm więc z montażem nie powinno być żadnego problemu ;) wysokość 23 mm też powinna się zmieścić gdzieś pomiędzy kratkami w zderzaku :D


Golf sprzedany, ale w planie powrót do VW :) Chwilowo Mondeo kombi w dieselku :)

martom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 08:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martom » śr wrz 23, 2009 12:59

Witam,
Dzięki za info! Może i ładne światełka, ale mało kto porusza temat, co będzie jeśli jedna z diod sie przepali....??? A w tamtych mam pewność, że gdy żarówka sie przepali łatwo ją wymienię! Tylko prosze nie piszcie, że światło diodowe jest super wytrzymałe, miałem w przedniej lampie W5W diodową i świeciła... całe 2 miesiące!!!

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kraja87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:00
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: kraja87 » śr wrz 23, 2009 13:09

kolego ale te diody w5w robia ludzie domowymi sposobami i gonią na allegro. Ja mam zaufane źródło i diody mi świecą wszystkie które kupiłem już 3 lata. Z tymi lampami myślę że też problemu nie będzie :)


Golf sprzedany, ale w planie powrót do VW :) Chwilowo Mondeo kombi w dieselku :)

martom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 08:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martom » śr wrz 23, 2009 13:21

No właśnie, jest 50/50 albo nie będzie albo sie kilka przepali.... i wtedy będzie problem! :grin:



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » czw wrz 24, 2009 20:47

ja bym kupił te odjazdowe paseczki diodowe. Fura będzie wyglądać jak Audi, mega czad :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Obrazek

martom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 08:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martom » sob wrz 26, 2009 03:46

Zdecydowałem sie jednak na założenie Hella do jazdy dziennej z zarówka halogenowa i kratkami. Fakt, że cena powala, ale i jakość i łatwość montażu plus nienaganny wygląd i homologacja - PRAWDZIWA RL - a nie DRL - jak to sie teraz spotyka, chyba są tego warte!



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » sob wrz 26, 2009 18:22

=D> dobry wybór. Ciekawi mnie tylko po co Ci światła do jazdy dziennej? Koszt zakupu nie zwróci Ci się za szybko. U mnie w mieście gościu ma właśnie takie lampeczki i powiem, że wyglądają naprawdę dobrze, powinieneś być zadowolony.


Obrazek

mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mr.mark » sob wrz 26, 2009 18:47

Ja do swojego tdi mam wsadzone te dzienne dokadnie: http://www.allegro.pl/item744443006_swi ... _iv_4.html Nie yauwayzlem jakis ujemnych skutków montarzu ich przed IC w kratce. swiecą suoer i co wazne jest to produkt Helli wiec jakosc jest na wysokim poziomie. Co do chomologacji muszą miec napis RL czyli sa to lampy tylko i wyłącznie do jazdy dziennej. Wiekszosc tych diodowych prwnie nie są wogóle chomologowane jako dzienne choc maja symbol "E.."
Oprócz tego do helli masz cały zestaw do montarzu elektryki i porządną instrukcje co gdzie podłaczyc.
Jeden minus to ze są drogie - to fakt.
Co do wyglądu to mozesz zerknąc w moim temacie.
Jak co to pytajzchecią odpowiem. :bigok:
Ostatnio zmieniony sob wrz 26, 2009 18:48 przez mr.mark, łącznie zmieniany 1 raz.



martom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 08:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martom » sob wrz 26, 2009 23:44

Właśnie zainstalowałem i podłaczyłem te same lampeczki, super wygladają i mam nadzieję dzieki nim oszczędzę nie tylko żarowki świateł mijania ale i lapmki wewnątrz auta! Cena jest powalająca, ale myślę że warto. Mam tylko małe pytanko, czy wiesz jak wymienić żarówkę w nich oraz czy są jakieś mocniejsze żaróweczki do tego zestawu.. takie świecące jasnym, białym swiatłem...???
Pozdrawiam



kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » ndz wrz 27, 2009 08:48

kraja87, Może i ładne, moj kolega kupował takie na giełdzie i parują :/ pol roku i zardzewiało w środku (przestaly świecic) , pojechał koleś mu wymienił, zanim założył wszystko zasylikonował, jest lepiej ale para czasami sie zbierze.

Także polecam wziasc sylikon i je objechać juz teraz. :helm:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 27, 2009 08:49 przez kasztan_TDI, łącznie zmieniany 1 raz.



mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mr.mark » ndz wrz 27, 2009 17:53

martom pisze:Mam tylko małe pytanko, czy wiesz jak wymienić żarówkę w nich oraz czy są jakieś mocniejsze żaróweczki do tego zestawu.. takie świecące jasnym, białym swiatłem...???
Co do mocniejszych zarówek to nie ma sensu bo te mają 15W szt to wystarczy. A zeby świeciła na biało to nawet sie tym nie interesowałem czy są. Co do wymiany, mam je juz jakieś 1,5roku i nie wymieniałem zaróweczek jeszcze i szczerze nie wiem jak sie je wymienia, puki swiecą nie chce tam nic połamac. :blush: (podejrzewam ze klosz bedzie trzeba sciągnąć jakoś.
kasztan_TDI pisze:Może i ładne, moj kolega kupował takie na giełdzie i parują :/ pol roku i zardzewiało w środku (przestaly świecic) , pojechał koleś mu wymienił, zanim założył wszystko zasylikonował, jest lepiej ale para czasami sie zbierze.


To dziwne ze parują ja jeżdze na nich 1,5roku i jest ok nic mi nigdy nie zaparowało. Co prawda zbiera sie syf na dole za kloszem ale nie zasyfiło jeszcze na tyle zeby to trzabyło czyscic. Ja swoich napewno nie zasylikonuje bo nie widze potrzeby :grrr:



martom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 08:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martom » ndz wrz 27, 2009 19:13

kasztan_TDI pisze:kraja87, Może i ładne, moj kolega kupował takie na giełdzie i parują :/ pol roku i zardzewiało w środku (przestaly świecic) , pojechał koleś mu wymienił, zanim założył wszystko zasylikonował, jest lepiej ale para czasami sie zbierze.

Także polecam wziasc sylikon i je objechać juz teraz. :helm:
Dzięki za odpowiedź. Muszę sprawdzic czy parują :) Gdyby tak było w którym miejscu nałozyć silikon??

[ Dodano: 27 Wrz 2009 19:17 ]
Co do mocniejszych zarówek to nie ma sensu bo te mają 15W szt to wystarczy. A zeby świeciła na biało to nawet sie tym nie interesowałem czy są. Co do wymiany, mam je juz jakieś 1,5roku i nie wymieniałem zaróweczek jeszcze i szczerze nie wiem jak sie je wymienia, puki swiecą nie chce tam nic połamac. :blush: (podejrzewam ze klosz bedzie trzeba sciągnąć jakoś.

Gdy sie patrzy z daleka nawet dają intensywne i dosyć jasne światło, z bliska jest ono takie wpadające w żołte. Ale najważniejsze by spelniały swoja rolę.. Gdybyś jednak gdzieś zobaczył takie żaróweczki o tej samej mocy lecz z niebieską bańką (typu blue vision) daj znać proszę :)

Pozdrawiam



mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mr.mark » ndz wrz 27, 2009 22:06

martom pisze:Gdybyś jednak gdzieś zobaczył takie żaróweczki o tej samej mocy lecz z niebieską bańką (typu blue vision) daj znać proszę
OK :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości