[mk3] czarny, przyciemniac szyby czy nie przyciemniac?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Baczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 19, 2008 20:26
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Baczyk » czw cze 11, 2009 17:35

W srebrnym autku czarne szybki jak najbardziej pasują tylko jasna folia
:bigok:



miqs

Post autor: miqs » śr cze 17, 2009 13:09

D1_PITER, pokaż jakieś zdjęcia na "prześwicie" bo stanąłeś tak, że szara ściana ściemnia te szyby.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr cze 17, 2009 14:24

miqs, zajrzyj do mojego tematu (podpis), tam znajdziesz tego typu zdjęcia. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Wegiel » pt cze 19, 2009 19:57

3 tylne szyby mozna nawet sobie zamalowac czarna farba i nic policji do tego... natomiast co do szyb przdnich (przod, kierowca, pasazer) orginalnie sa przyciemnione i nie wolno nawet minimalnie przyciemniac... trafi sie sluzbista i po dowodzie rej. lub mandat okolo 200zl ewentualnie mozna zafadac i zerwac przy nich...
Mialem kiedys folie w 2 samochodach w Golfie na poczatku tez. Ale teraz osobiscie nie polecam... wyszlo to z mody!
Mozna sie zorientowac co do piecowego przyciemniania szyb gdzie policja nie powinna sie czepiac ale i tego tez potrafia sie czepic... http://www.carsolar.com.pl/?link=piecowe
Kolega ma w Jeepie piecowo robil w Zielonej Gorze wszystkie 5 i sa max czarne :) efekt powala.


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

cibel8.wp.pl6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 25, 2009 17:37
Lokalizacja: z Rychtala woj.wielkopolskie

Post autor: cibel8.wp.pl6 » sob cze 20, 2009 12:27

xradusx, kolego też mam vw golfa mk3 co w nim zrobic żeby ładnie wyglądał



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob cze 20, 2009 16:55

Wegiel pisze:3 tylne szyby mozna nawet sobie zamalowac czarna farba i nic policji do tego..
Precyzując to mówimy o wszystkich innych szybach które nie znajdują się w promieniu 180° do przodu od miejsca fotela kierowcy (nie zawszę są tylko 3, np. kombi). I faktycznie możemy z nimi zrobić co chcemy.
Wegiel pisze:natomiast co do szyb przdnich (przod, kierowca, pasazer) orginalnie sa przyciemnione i nie wolno nawet minimalnie przyciemniac.
Nie wszystkie! przyciemnione są tylko szyby zielone. Szyby białe mają większa przepuszczalność światła.
Wegiel pisze:trafi sie sluzbista i po dowodzie rej. lub mandat okolo 200zl ewentualnie mozna zafadac i zerwac przy nich...
Osobiście to nie słyszałem nigdy o mandacie za szyby. Albo policja to olewa, albo każe zdrapać.
Wegiel pisze:wyszlo to z mody!
Wydaje mi się, że to nie wyszło z mody. Ale jak przyciemniać to tylko wszystkie szyby. Przyciemnianie tylko tyłu nigdy nie było w modzie, nie jest i nie będzie. Oczywiście nie do każdego samochodu pasują przyciemniane szyby.


Obrazek

sebcio_T4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: pn lis 19, 2007 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sebcio_T4 » sob cze 20, 2009 20:00

D1_PITER pisze:Nie wszystkie! przyciemnione są tylko szyby zielone. Szyby białe mają większa przepuszczalność światła.
Da sie jakos sprawdzic jaka przepuszczalnosc swiatła maja seryjne szyby?


vagmalopolska.pl

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob cze 20, 2009 20:05

sebcio_T4 pisze:Da sie jakos sprawdzic jaka przepuszczalnosc swiatła maja seryjne szyby?
Domowymi sposobami? Nie :)

Na diagnostyce pojazdów powinni mieć. Podjedź, zagadaj. Niektórzy policjanci z drogówki również posiadają takie urządzenia.


Obrazek

sebcio_T4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: pn lis 19, 2007 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sebcio_T4 » sob cze 20, 2009 22:42

Dzieki :bigok:


vagmalopolska.pl

Awatar użytkownika
rross
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: śr mar 22, 2006 22:47
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: rross » ndz cze 28, 2009 14:41

Koledzy wygląd wyglądem, ale napiszcie to mnie bardziej interesuje czy po naklejeniu folii faktycznie jest chłodniej w aucie?? niestety w mkII lipa z klimą a małe dziecko mam ;-)


[url=http://www.maluchy.pl][img]http://suwaczki.maluchy.pl/li-8988.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn cze 29, 2009 02:57

rross pisze:Koledzy wygląd wyglądem, ale napiszcie to mnie bardziej interesuje czy po naklejeniu folii faktycznie jest chłodniej w aucie??
W samym aucie jest tylko troszkę chłodniej. Gdzieś czytałem, że temperatura wewnątrz auta spada o około 4-5°C. Ja zauważyłem zmianę sposobu ogrzania wnętrza. Mianowicie tapicerka i samo wnętrze auta jest chłodniejsze. Ciepło w środku bije tak jak by od szyby a nie od miejsca na które świeci słońce. Jak np. słońce wpada mi przez szybę na rękę to nie czuje ciepła na ręce tylko od strony szyby. To trochę bardziej komfortowe, bo nie czuć tak słońca.


Obrazek

marcelvw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lis 17, 2008 14:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: marcelvw » pn cze 29, 2009 07:57

rross pisze:Koledzy wygląd wyglądem, ale napiszcie to mnie bardziej interesuje czy po naklejeniu folii faktycznie jest chłodniej w aucie?? niestety w mkII lipa z klimą a małe dziecko mam ;-)
oczywiscie... czuc roznice, folia nie przepuszcza tylu promieni i nie nagrzewa tak... wiadomo, jak samochod postoi 5h na sloncu to i tak bedzie sauna :P

i tak jak napisali poprzednicy, jezeli przyciemniac to tylko wszystkie, ja proponuje jedyneczka, wyglada to ladnie, estetycznie i nie ciemni tak strasznie.

tu dla przykładu u mnie sciemnione szyby 1:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 08:00 przez marcelvw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rross
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: śr mar 22, 2006 22:47
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: rross » pn cze 29, 2009 18:07

DZIĘKI ZA INFO marcelvw masz wszystkie szybki LLBLACK??? bo tak planuje, ale nie widziałem takiego auta wiec sie zastanawiam jeszcze :crazy:


[url=http://www.maluchy.pl][img]http://suwaczki.maluchy.pl/li-8988.png[/img][/url]

marcelvw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lis 17, 2008 14:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: marcelvw » pn cze 29, 2009 21:21

rross pisze:DZIĘKI ZA INFO marcelvw masz wszystkie szybki LLBLACK??? bo tak planuje, ale nie widziałem takiego auta wiec sie zastanawiam jeszcze :crazy:
tak wszystkie, uwazam ze wszystkie albo zadna... tu masz fotke z innej perspektywy :)

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości