[MKIV] Pytanie o lusterko zewnetrzne.

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
KaeROeS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: wt gru 02, 2008 04:01
Lokalizacja: Jaslo/Linden

[MKIV] Pytanie o lusterko zewnetrzne.

Post autor: KaeROeS » czw cze 18, 2009 15:59

Od dluzszego czasu poszukuje bocznego lusterka od strony kierowcy. Jak wiecie strona pasazera ma mniejsze lusterko niz ta od strony kierowcy. Nie wiecie moze gdzie mozna kupic lusterko kierowcy o rozmiarze tego od strony pasazera?

Zdjecie o jaka wielkosc mi chodzi.
Obrazek



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » czw cze 18, 2009 16:00

KaeROeS, to jest lusterko z wersji japońskiej, ostatnio udało sie je kupic na allegro koledze ponior ciężki temat widziałem gdzies w sklepie na ebay za 120 ojro. ponoć mozna jeszcze przełożyc małe z lupo, nawet juz kupiłem takie tylko nie miałem czasu jeszcze założyć.


Obrazek

Awatar użytkownika
KaeROeS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: wt gru 02, 2008 04:01
Lokalizacja: Jaslo/Linden

Post autor: KaeROeS » czw cze 18, 2009 16:43

KonradzikIV pisze:KaeROeS, to jest lusterko z wersji japońskiej, ostatnio udało sie je kupic na allegro koledze ponior ciężki temat widziałem gdzies w sklepie na ebay za 120 ojro. ponoć mozna jeszcze przełożyc małe z lupo, nawet juz kupiłem takie tylko nie miałem czasu jeszcze założyć.
A jak ciezko jest przelozyc te z lupo na golfa IV?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw cze 18, 2009 16:51

KonradzikIV pisze:ponoć mozna jeszcze przełożyc małe z lupo
Można, można :-)
KaeROeS pisze:A jak ciezko jest przelozyc te z lupo na golfa IV?
Rozbebeszasz lusterko z Lupo, odczepiasz mechanizm lusterka od trójkąta mocującego w drzwi. Lusterko mocowane jest do trójkąta na sprężynie. Musisz ściągnąć zawleczkę trzymającą sprężynę i wszystko schodzi.
Dodatkowo jeszcze trzeba wypiąć piny z wtyczki, bo inaczej nie odczepisz lustra od trójkąta (jak zdejmiesz obudowę to sam zobaczysz czemu).
Zdejmujesz swoje lusterko z drzwi i robisz z nim to samo co z tym z Lupo. Wkładasz małe lustro na swój golfowski trójkąt mocujący i składasz wszystko do kupy.

Tak na dobrą sprawę można to zrobić na samochodzie. Tyle, że trzeba by było ciąć kable i potem je lutować. To już zależy od wykonawcy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
KaeROeS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: wt gru 02, 2008 04:01
Lokalizacja: Jaslo/Linden

Post autor: KaeROeS » czw cze 18, 2009 17:07

Kamel pisze:
KonradzikIV pisze:ponoć mozna jeszcze przełożyc małe z lupo
Można, można :-)
KaeROeS pisze:A jak ciezko jest przelozyc te z lupo na golfa IV?
Rozbebeszasz lusterko z Lupo, odczepiasz mechanizm lusterka od trójkąta mocującego w drzwi. Lusterko mocowane jest do trójkąta na sprężynie. Musisz ściągnąć zawleczkę trzymającą sprężynę i wszystko schodzi.
Dodatkowo jeszcze trzeba wypiąć piny z wtyczki, bo inaczej nie odczepisz lustra od trójkąta (jak zdejmiesz obudowę to sam zobaczysz czemu).
Zdejmujesz swoje lusterko z drzwi i robisz z nim to samo co z tym z Lupo. Wkładasz małe lustro na swój golfowski trójkąt mocujący i składasz wszystko do kupy.

Tak na dobrą sprawę można to zrobić na samochodzie. Tyle, że trzeba by było ciąć kable i potem je lutować. To już zależy od wykonawcy.
A gdzie mozna by dostac takie lusterka od Lupo? Patrzylem na allegro i jest pare kompletow ale niewiem ktory bylby taki ze bedzie mial wszystkie czesci do zamontowania.



Awatar użytkownika
Gruby_malbork
Forum Master
Forum Master
Posty: 1156
Rejestracja: śr lut 14, 2007 23:23
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Gruby_malbork » czw cze 18, 2009 17:12

KaeROeS pisze:Patrzylem na allegro i jest pare kompletow ale niewiem ktory bylby taki ze bedzie mial wszystkie czesci do zamontowania.
No to chyba jest napisane na aukcji np. ,,kompletne'' albo ,,bez szkła'' ;) a jak nie to zawsze możesz napisać do sprzedawcy i sie dowiedzieć...


Obrazek
VAG Nowy Staw '10, '11, '12, Vw Mania '07,'08,'09,'10,'11,'12

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw cze 18, 2009 17:46

KaeROeS pisze:bedzie mial wszystkie czesci do zamontowania.
W zasadzie to potrzeba Ci z takiego lusterka: szkieletu wraz z mechanizmem elektrycznym, obudowy i szkła. Reszta zostaje z Twojego (trójkąt, sprężyna, zawleczka).

A jeśli masz u siebie elektryczne lusterka to prawe zostaje Twoje małe.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
KaeROeS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: wt gru 02, 2008 04:01
Lokalizacja: Jaslo/Linden

Post autor: KaeROeS » czw cze 18, 2009 18:32

Kamel pisze:
KaeROeS pisze:bedzie mial wszystkie czesci do zamontowania.
W zasadzie to potrzeba Ci z takiego lusterka: szkieletu wraz z mechanizmem elektrycznym, obudowy i szkła. Reszta zostaje z Twojego (trójkąt, sprężyna, zawleczka).

A jeśli masz u siebie elektryczne lusterka to prawe zostaje Twoje małe.
Moj golf ma oba duze bo tutaj w stanach nie daja mniejszego od strony pasazera wiec potrzebuje komplet malych na obie strony.



Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kill3ill » czw cze 18, 2009 19:28

Moj golf ma oba duze bo tutaj w stanach nie daja mniejszego od strony pasazera wiec potrzebuje komplet malych na obie strony.
Wiec zamow komplet od Lupo, oba sa tej samej wielkosci. Na Twoim miejscu sprobowalbym przez ASO sobie zamowic. Koszt nie powinien porazac...
Ostatnio zmieniony czw cze 18, 2009 19:28 przez Kill3ill, łącznie zmieniany 1 raz.


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Awatar użytkownika
KaeROeS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: wt gru 02, 2008 04:01
Lokalizacja: Jaslo/Linden

Post autor: KaeROeS » czw cze 18, 2009 19:29

Kill3ill pisze:
Moj golf ma oba duze bo tutaj w stanach nie daja mniejszego od strony pasazera wiec potrzebuje komplet malych na obie strony.
Wiec zamow komplet od Lupo, oba sa tej samej wielkosci. Na Twoim miejscu sprobowalbym przez ASO sobie zamowic. Koszt nie powinien porazac...
A co to jest ASO?



Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kill3ill » czw cze 18, 2009 19:31

KaeROeS pisze:A co to jest ASO?
ASO - Autoryzowana Stacja Obslugi, inaczej serwis VW


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

Awatar użytkownika
KaeROeS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: wt gru 02, 2008 04:01
Lokalizacja: Jaslo/Linden

Post autor: KaeROeS » czw cze 18, 2009 19:48

Kill3ill pisze:
KaeROeS pisze:A co to jest ASO?
ASO - Autoryzowana Stacja Obslugi, inaczej serwis VW
Ooo, ok...moja zona jedzie za 3 tygodnie do Polski wiec powiem jej zeby podjechala i zapytala sie o cene. Jesli bedzie zbyt drogo zawsze mzona zamowic z allegro.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pt cze 19, 2009 21:29

Zadam może głupie pytanie, ale jak wypiąć piny z kostki??



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt cze 19, 2009 21:32

Toledziak pisze:Zadam może głupie pytanie, ale jak wypiąć piny z kostki??
Albo cienki śrubokręcik jubilerski albo igła.
Ja się bujałem igłą. Łapałem ją płaskoszczypami i odginałem blaszki trzymające piny w kostce.
Jak spojrzysz w kostkę to obok pinów masz otworek w którym musisz pomajstrować.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości