[mk3] czarny, przyciemniac szyby czy nie przyciemniac?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

miqs

Post autor: miqs » śr cze 03, 2009 20:51

wiam się nad przodem, ale jak mnie glina dorwie to sie bede ostro musial produkowac...
Nie zgrywaj cwaniaka, powiedz że w zakładzie ci powiedzieli, ze tak może być. Jak oni powiedzą nie to zaproponuj zerwanie w domu, a dopiero na końcu rwij przy nich. W domu najwyżej okleisz jeszcze raz ;)



sebcio_T4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: pn lis 19, 2007 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sebcio_T4 » śr cze 03, 2009 21:40

MSDRaziel pisze:tyle to już mam, ale to jest niewiele (70% przepuszczalności) - marne nic.
Mozesz pokazac jakas fotke?


vagmalopolska.pl

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » czw cze 04, 2009 01:13

MSDRaziel pisze:ja mam przyciemnione 3 (tył) na max i wygląda super. Zastanawiam się nad przodem, ale jak mnie glina dorwie to sie bede ostro musial produkowac.....
jak cie zatrzymaja to zabiora ci dowod albo bedziesz musial rwac,ewentualnie mozesz poprosic zeby ci sprawdzili specjalnym urzadzeniem do mierzenia pomiaru przepuszczalnosci swiatla,jesli nie maja a ty masz atest badz certyfikat firmy ktora ci to zakladala to mozesz pojechac do domu spokojnie bo co na oko ci zmierza przepuszczalnosc?to tak samo jak bez alkomatu powiedzialby ci ze masz 2 promile

no ale wrocmy do tematu,ja mam zalozona na tyl plus tyl boki black a przednie boczne light black, sam je zakladalem :D

Obrazek



Baczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 19, 2008 20:26
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Baczyk » pn cze 08, 2009 16:18

Witam!
Panowie tak się składa że zajmuje się przyciemnianiem szyb od 2 lat i orientowałem się jak to jest z tymi przednimi (bocznymi) szybami bo jak komuś robie to każdy mówi że "przód tyle co jest legalne" PAMIĘTAJCIE NIE MA TAKIEGO JASNEGO ODCIENIU ZEBY SPEŁNIAŁ NORMY 70% Sam to sprawdzałem, pojechałem na stacje diagnostyczną z naj jaśniejszą folią na szybach prawie była nie widoczna a przejrzystości w sumie miała 57% z tego względu że w 95% samochodów 70-80% to jest już fabrycznie. Ale ja osobiście przyciemniam w większości komplet szyb bo wtedy dopiero do ma wygląd a jezeli chodzi o policje to w KRK się nie czepiają... :grin:



Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » pn cze 08, 2009 16:30

podepne się do tematu, a jak w nocy widocznośc wygląda??? nie jest tak że nie widać praktycznie nic??



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » pn cze 08, 2009 19:12

Baczyk pisze:Witam!
Panowie tak się składa że zajmuje się przyciemnianiem szyb od 2 lat i orientowałem się jak to jest z tymi przednimi (bocznymi) szybami bo jak komuś robie to każdy mówi że "przód tyle co jest legalne" PAMIĘTAJCIE NIE MA TAKIEGO JASNEGO ODCIENIU ZEBY SPEŁNIAŁ NORMY 70% Sam to sprawdzałem, pojechałem na stacje diagnostyczną z naj jaśniejszą folią na szybach prawie była nie widoczna a przejrzystości w sumie miała 57% z tego względu że w 95% samochodów 70-80% to jest już fabrycznie. Ale ja osobiście przyciemniam w większości komplet szyb bo wtedy dopiero do ma wygląd a jezeli chodzi o policje to w KRK się nie czepiają... :grin:
spoko, sam bym przyciemniał (znaczy w zakładzie) wszystkie 5 ale chemicznie no ale nie chce z zadzierać z "władzą" :(.
A jaką mają przepuszczalność nasze szybki w mk3? W końcu barwione są na zielonkawo. Wiesz może?


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » pn cze 08, 2009 20:55

ja tez sie podepne ;) chce przyciemnić cały tył. Jaki odcień folii polecacie ?



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pn cze 08, 2009 23:58

Cordoba pisze:ja tez sie podepne ;) chce przyciemnić cały tył. Jaki odcień folii polecacie ?
Jeżeli sam tył to polecam folię light light black, czyli najjaśniejszą. Wtedy to będzie dobrze wyglądało, bo jak dasz ciemniejszą to będzie już zauważalna różnica pomiędzy przodem i tyłem co mi osobiście się bardzo nie podoba.

Ja u siebie mam light black na wszystkich szybach, czyli drugą w kolejności stopnia przyciemnienia. Mi się podoba bardzo. Jak dobrze wyczyścisz szyby to prawie nic nie widać w środku. Od środka w słoneczny dzień widać bardzo komfortowo. W nocy już się trzeba trochę skupiać, ale widać.


Obrazek

Baczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 19, 2008 20:26
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Baczyk » wt cze 09, 2009 09:20

Powiem wam że jeżeli chodzi o szybki np. w mk3 to jest podobnie jak w innych samochodach. czasem pisze na szybach koło nr. szyby A co do odcieniu to ja robie z "clasic black" od najciemniejszej: 05, 20, 30 i 50% najjaśniejsza przepuszczalności światła. Jeżeli chodzi o widoczność od środka najlepiej rzecz jasna zrobić 50 wtedy w dzień od środka praktycznie nie ma róznicy w nocy nie sprawia żadnych problemów przy cofaniu itp. A przy tym super efekt z zewnątrz zwłaszcza przy jasnym kolorze samochodu np. srebrnym. Ale tak jak już wcześniej pisałem efekt jest najlepszy przy oklejeniu wszystkich szybek jak będe miał chwilke to wrzuce fotki z autami oklejonymi róznymi odcieniami
Pozdrawiam

[ Dodano: 09 Cze 2009 09:25 ]
A jeżeli chodzi o przyciemnianie piecowo to jest tak samo jak z folią czyli... z przodu przyciemniasz i tez przekracza normy także ja bym nie inwestował w piecowe ponieważ tego zerwać się już nie da a efekt jest taki jak przy dobrej foli... Ale to jest tylko moje zdanie



Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » wt cze 09, 2009 18:21

D1_PITER wrzucił byś fotki, jak wygląda twoje autko ?



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt cze 09, 2009 22:06

Cordoba, :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
cezarystar
Grupa Śląska
Grupa Śląska
Posty: 120
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 19:48
Lokalizacja: SMY
Kontakt:

Post autor: cezarystar » śr cze 10, 2009 19:42

to i ja sie podepne do tematu :helm: przyciemniaj i to zdecydowanie, ja mam w tyle przyciemnione na max a w przodzie na minimum, odcien "grafit" pojechalem do szybex'u w Częstochowie, ale do wymiany mialem przednia szybe i za wszystko zaplacilem 700 zlociszy, troche drogo ale przynajmniej mam dozywotnia gwarancje :bigok: co do przegladu to przyznam sie ze za pierwszym podejsciem mi nie przeszło z powodu szyb, facet mierzyl tym swoim urzadzeniem i bylo o 1% za malo zeby bylo legalnie!! a co do polcji to zatrzymala mnie tylko raz, ale to w nocy a wtedy nie widac czy szyby sa przyciemnione (mowie o przednich)


Mój Passat
"...auto jest jak ukochana kobieta, ma podobać sie Tobie, nie innym..."

Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » śr cze 10, 2009 20:37

D1_PITER wielkie dzięki ładnie to wyglada :pub:
Ja mam srebrne autko, wiec taki jasny odcien bedzie ładnie wygladał, tak mi sie wydaje przynajmniej :hmm:
A co do tych przednich bocznych szybek, to misiaki Ci sie do nich nie czepiają ?



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr cze 10, 2009 21:02

Mnie? Narazie jeżdżę tak niecały tydzień to ciężko odpowiedzieć. Narazie nic się nie działo. Najbardziej krytyczny moment jest jak stoisz na krzyżówce i nie masz pierszeństwa hehehe :helm: No i przydałyby się elektryczne szyby, żeby w razie kontroli opuszczać je w dół.

Co do tej taniej folii z allegro. Od opuszczania i podnoszenia szyb u mnie się nic nie rysuje. Możliwe, że w mk2 są jakieś niewymagające uszczelki. Natomiast folii trzeba nakupić z zapasem. Ja zepsułem trzy pierwsze szyby dopiero potem zaczęło wychodzić. Szyba nie może być ani trochę wygięta w drugiej płaszczyźnie. Przykładowo z tylnymi bocznymi już miałem problem chociaż nie wyglądają na wypukłe.

Srebrne auto i czarne szyby?? PASUJE :bigok:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości