[mk 4] lampy soczewkowe pod xenon, co wybrać ???

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » czw maja 07, 2009 22:09

KoVal90 pisze:to ja sie podepne do tematu. Mam założony HID 6000K u siebie do ori lamp w mk4 normalnie w miejsce halogenu..
A pomyślałeś o ludziach których oślepiasz tym ksenonem?


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » czw maja 07, 2009 22:21

daniel1d pisze:
KoVal90 pisze:to ja sie podepne do tematu. Mam założony HID 6000K u siebie do ori lamp w mk4 normalnie w miejsce halogenu..
A pomyślałeś o ludziach których oślepiasz tym ksenonem?
pytam o coś innego, jak nie masz nic ciekawego na dany temat do powiedzenia kolego to się nie wypowiadaj. Wlasnie dlatego, ze chce to zmienić pytam o soczewki.



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » czw maja 07, 2009 22:29

KoVal90 pisze:jak nie masz nic ciekawego na dany temat do powiedzenia kolego to się nie wypowiadaj
Będe się wypowiadał kiedy mi się podoba..A to do tematu jeśli nie masz lamp przystosowanych do ksenonu to go tam nie wsadzaj..Jak by oryginalne zwykłe lampy nadawały się do ksenonu to by nikt nie wymyślał ori lamp ksenonowych..


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » czw maja 07, 2009 22:40

daniel1d pisze:
KoVal90 pisze:jak nie masz nic ciekawego na dany temat do powiedzenia kolego to się nie wypowiadaj
Będe się wypowiadał kiedy mi się podoba..A to do tematu jeśli nie masz lamp przystosowanych do ksenonu to go tam nie wsadzaj..Jak by oryginalne zwykłe lampy nadawały się do ksenonu to by nikt nie wymyślał ori lamp ksenonowych..
nie bede z Tobą dyskutowal na temat przystosowania lamp do ksenonu, bo połowa osób w tym kraju posiadających ksenony nie ma na to ani homologacji, ani odpowiednich lamp i każdy kombinuje jak może. Zadałem pytanie i oczekiwałem odpowiedzi, a nie kolejnego wykładu na temat HID-ów w zwierciadle. W takim razie trzeba bedzie zainwestować w takie lampy jak poszukiwał autor tematu...



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » czw maja 07, 2009 22:42

Zawsze można zainwestować w lepsze żarówki i też będzie dobrze świecić.


www.proturbo.com.pl

y0p5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt paź 24, 2008 13:28
Lokalizacja: łęczyce k/ Lęborka
Kontakt:

Post autor: y0p5 » pt maja 08, 2009 10:36

daniel1d pisze:Zawsze można zainwestować w lepsze żarówki i też będzie dobrze świecić.
no ale niestety, co niektorzy wola kupic zestaw HID wstawic do zwykłych lamp i sie lansic ksenonem :rotfl:

dla mnie ladowanie ksenonu bez soczewki, to jak montaz gwizdka na tłumnik z allegro imitujacego turbo :foch: :rotfl:


MóJ VWóz mk4 zapraszam :D
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=196072 \o/

Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » pt maja 08, 2009 12:55

y0p5 pisze:
daniel1d pisze:Zawsze można zainwestować w lepsze żarówki i też będzie dobrze świecić.
no ale niestety, co niektorzy wola kupic zestaw HID wstawic do zwykłych lamp i sie lansic ksenonem :rotfl:

dla mnie ladowanie ksenonu bez soczewki, to jak montaz gwizdka na tłumnik z allegro imitujacego turbo :foch: :rotfl:
takim tokiem myślenia to dla mnie łądowanie obrysówek do golfa IV w wersji europejskiej i na siłe przerabianie go na USA to również niepotrzebny "lans" krótkim autem świecącym sie z boku jak choinka i to też jest irytujące. Pomijam już fakt niezgodności z przepisami (tak jak HID w halogenie).
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 12:57 przez KoVal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » pt maja 08, 2009 13:09

KoVal90 pisze:takim tokiem myślenia to dla mnie łądowanie obrysówek do golfa IV w wersji europejskiej i na siłe przerabianie go na USA to również niepotrzebny "lans" krótkim autem świecącym sie z boku jak choinka i to też jest irytujące.
Tylko że obrysówki nie oślepiają nikogo więc co to ma wspónego.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
aiv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: sob paź 04, 2008 23:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aiv » pt maja 08, 2009 13:10

KoVal90, gosciu ale ksenony w lampe bez soczewki oslepiaja innych i oto chodzi.



Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » pt maja 08, 2009 13:43

wiem o tym, przyznaje, ze troche nie doczytalem co do soczewek w HID-ach, ale nie kupiłem tego zestawu jak to określił kolega y0p5 dla "lansu", tylko z innych bardziej konkretnych powodów.

Pytam o te soczewki, bo chce coś zrobić z tym i tyle na ten temat.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » sob maja 09, 2009 04:05

aiv pisze:KoVal90, gosciu ale ksenony w lampe bez soczewki oslepiaja innych i oto chodzi.
Sa tez zestawy z zarnikami D2R specjalnie do lamp gladkoszybowych bez soczewki, ktore to maja przeslone juz w sobie (zarniku), wiec nie jezdzcie tu kolegi jak tylko mozna, owszem na soczewce wyglada to duzo ladniej, ale kupa nowych i nieco starszych aut (np Volvo) jezdzi na ori xenonach w zwyklej lampie z gladka szyba i widac, ze mozna :bigok:



Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » sob maja 09, 2009 16:27

Tical pisze:
aiv pisze:KoVal90, gosciu ale ksenony w lampe bez soczewki oslepiaja innych i oto chodzi.
Sa tez zestawy z zarnikami D2R specjalnie do lamp gladkoszybowych bez soczewki, ktore to maja przeslone juz w sobie (zarniku), wiec nie jezdzcie tu kolegi jak tylko mozna, owszem na soczewce wyglada to duzo ladniej, ale kupa nowych i nieco starszych aut (np Volvo) jezdzi na ori xenonach w zwyklej lampie z gladka szyba i widac, ze mozna :bigok:
nooo, dziekuje serdecznie za podpowiedz :bigok:



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » sob maja 09, 2009 22:47

Oczywiscie rozchodzi sie o sam zarnik :)
Np ten http://moto.allegro.pl/item628881928_xe ... _w_wa.html



Krzyziu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Krzyziu » ndz maja 31, 2009 09:05

jeśli koniecznie chcesz w ori lampie do tylko d2r, są też H7R, z przysłonką żeby nie oślepiać. Osobiście mam w soczewce wsadzony HID i świeci to kiepsko, tzn gorzej jak w zwykłym reflektorze. Chyba ori ksenon będzię świecił z tych 3 opcji najlepiej, ale niewiele, bo robiliśmy ze znajomymi porównanie, golf z in pro + HID 4300K, golf z ori valeo + jakiś HID 4300K i Audi A4 ori ksenon.
Co do legalności zestawów, to oczywiście każda przerabiana lampa będzie nielegalna jesli nie ma hologoacji na ksenon, ale jazda 80 na 70 też jest nielegalna :green_fuck:


mój golf [url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194694[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości