[MK3] Dymione przednie lampy homemade?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

wii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:54
Lokalizacja: ZDR

[MK3] Dymione przednie lampy homemade?

Post autor: wii » wt maja 05, 2009 11:54

Witam, na początku zaznaczam, że całe FAQ przeszperałem użyłem szukajki i niestety dokładnego opisu z fotkami co jak gdzie pomalować nie znalazłem. Fakt jest fotorelacja ale z lampek jetty, które różnią się znacznie od mk3.
Chcę uzyskać ładne lampki tanim kosztem do ciemnego auta, postanowiłem, że czarnym matem zamaluję lampy, kupię klosze cleary(bez tych oryginalnych prążków) tylko nie wiem dokładnie co i gdzie zamalować dlatego proszę was o pomoc.
PS. Czy warto wydać te 150zł na klosze clear czy efekt będzie znikomy w porównaniu ze stockowymi.

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » wt maja 05, 2009 13:50

Szanowny wii.

Osobiście widziałem na forum relację z dymienia lamp przednich w Golfie Mk3 - zarówno H4 jak i H1+H1.
wii pisze:co jak gdzie pomalować
Odpowiedź jest prosta: malujesz wszystko to co jest niepotrzebne, to co nie bierze udziału w oświetleniu drogi. Czyli te srebrne prążkowane plastiki na gorze i na dole, jest też troszkę po bokach. Powiem tak: możesz pomalować wszystko oprócz odbłyśnika i żarówki.
wii pisze:kupię klosze cleary(bez tych oryginalnych prążków)
NIE RÓB TEGO!!! te orginalne prążki biorą udział w rozproszeniu światła! Jeśli założysz sobie gładkie szkło, będziesz miał niepoprawnie oświetloną drogę, może być niedoświetlona i oślepiać kierowców z naprzeciwka. Dodatkowo jest wysokie prawdopodobieństwo, że taka lampa nie przejdzie Ci przeglądu.
wii pisze:PS. Czy warto wydać te 150zł na klosze clear czy efekt będzie znikomy w porównaniu ze stockowymi.
Nie warto w związku z tym co wyżej napisałem.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 13:51 przez D1_PITER, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » wt maja 05, 2009 13:56

wii pisze:Fakt jest fotorelacja ale z lampek jetty, które różnią się znacznie od mk3.
Gdzie tam znacznie? Inny ksztalt maja, ale na tej samej zasadzie jest zbudowana lampa - srebrny odblysnik zostawiasz nienaruszony, a malujesz te prazkowane srebrne elementy we wnetrzu lampy. Wszystko analogicznie jak w opisie u MAPETa


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnez
Forum Master
Forum Master
Posty: 1973
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:48
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Magnez » wt maja 05, 2009 14:17

wii, zobacz ten temat :bajer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... oked+light

To właśnie foto poradaMapeta :bigok:


Mój były Mk3 -> viewtopic.php?f=88&t=291213

wii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:54
Lokalizacja: ZDR

Post autor: wii » wt maja 05, 2009 14:21

Obu Panom serdecznie dziękuję(poleciały punkciki:))
D1_PITER, dobrze że napisałeś mi o tym rozproszeniu bo nawet bym na to nie wpadł. Po prostu przepoleruję i solidnie wyczyszczę swoje klosze i pomaluje te plastiki.
Przednie kierunkowskazy przyciemnię sprayem i tak zrobię też z tylnymi, na bok wrzucę czarne kierunkowskazy z allegro za 39zł i łącznie za jakieś 80zł zmienię wygląd zewnętrznych świateł :) Zamontuję chromowaną końcówkę wydechu i przyciemnię 3tylne szyby i to na tyle z mniejszych modyfikacji, które mnie czekają. Jak nazbieram $$$ to na pewno jakaś dobra felga, usunięcie znaczka VW z maski, lotka na szybę i pomyślę nad glebą. Ogólnie już nie mogę się doczekać :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości