[all VW] Zegary UV

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » sob mar 28, 2009 21:37

ShauN, więc po kolei.

Wyświetlacze masz przylutowane od spodu. Odkręć śrubkę w górnym lewym rogu i całą płytkę z białym plastikiem wyciągnij na stół. Od spodu zobaczysz punkty lutownicze w jednym rzędzie na każdy wyświetlacz. Ja do wylutowania używam zwykłej lutownicy i odsysacza. Jak odessiesz wszystkie punkty to sprawdź czy każda z blaszek się rusza i wtedy delikatnie od przodu odhaczasz dwa białe zatrzaski po bokach wyświetlacza i wypychając od tyłu metalowe blaszki wyciągasz go do przodu.

To samo robisz z drugim wyświetlaczem.

Potem oddzielasz biały plastik od płyty głównej licznika. Masz już dostęp do diód smd podświetlających wyświetlacze, zamieniasz na dowolny kolor i gotowe.

Co do tarcz od Gralika, są one wykonane tak, żeby pasowały do każdego licznika. W twoim otwory na wskazówki są duże, w starszych licznikach są małe. Dlatego otwory robione są małe bo łatwiej go powiększyć niż mieć duży otwór w tarczy która powinna mieć mały.

Mocowania z boków są na liczniki z 92-94 w twoim liczniku tych mocowań nie ma, możesz więc zostawić tak jak są, albo po prostu odciąć wystające mocowania.



Awatar użytkownika
ShauN
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2060
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 20:59
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

Post autor: ShauN » sob mar 28, 2009 23:07

rydzu, wielkie dzięki, teraz powinienem sobie poradzić :pub: :pub: :pub: :pub:


Obrazek
_______MK5 GTI pakiet 2.0 TDI by ShauN^______

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » czw kwie 02, 2009 20:56

Odbiegnę nieco od Panów dyskusji i zaprezentuję wersję zegarów, która docelowo ma być zainstalowana w moim aucie. Zdjęcia może niespecjalne, ale spieszyłem się bo bateria w aparacie ledwo dyszała :grin:
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 18:05 przez Dioda83, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Robertuss » pt kwie 03, 2009 14:25

Efekt mojej pracy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 14:16 przez Robertuss, łącznie zmieniany 1 raz.



tomek1211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomek1211 » pt kwie 03, 2009 19:09

No nieźle nieźle też bym chciał tak podświetlić swoje zegary ale nie UV a od spodu bo wszystkie podświetlenie robie na serie zieloną. Wszystko ładnie intensywnie pod kolor.



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » sob kwie 04, 2009 12:57

tomek1211 pisze:No nieźle nieźle też bym chciał tak podświetlić swoje zegary ale nie UV a od spodu bo wszystkie podświetlenie robie na serie zieloną.
To na wstępie proponuję uzbroić się w cierpliwość lub leki uspokajające :grin: o ile z prędkościomierzem i zegarkiem analogowym może uda Ci się coś sensownego zrobić, o tyle z obrotomierzem nie masz szans! uwierz mi robiłem już takie zegary i wiem co mówię, pod płytą obrotomierza jest laminat z obwodem elektronicznym oraz brak miejsca pomiędzy nią a tarczą, co całkowicie eliminuje montaż diod... więc ewentualni pozostają Ci:
-diody w kolorze zielonym (lub pozostanie przy standardowym oświetleniu)
-zielona katoda
-INDIGLO (folia elektroluminescencyjna)
-inne (nieznane mi techniki)
W każdym razie życzę powodzenia w pracach. :helm: - powyższy opis tyczy się zegarów MK2
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2009 12:58 przez Dioda83, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
gregor_oe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 20, 2005 22:28
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Post autor: gregor_oe » wt kwie 28, 2009 21:44

a czy ktoś podświetlił cyfry od przebiegu


pozdro
gregor
www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Przemek.777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:42
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Przemek.777 » śr maja 20, 2009 12:45

mam taki problem bo mi prędkościomierz nie działa i miga mi wskazówka od oleju a czasami nawet piszczy stan oleju jest wszystko ok byłem u elektryka i powiedział mi że to raczej wina licznika nie jestem pewien czy to prawda jak popada deszcz albo ruszę na zrywie to mi licznik zadziała proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr maja 20, 2009 12:50

Modyfikacje » Style » [all VW] Zegary UV

To nie jest dział techniczny i twoje Przemek.777, pytanie nie ma nic wspólnego z tematem tego postu.

Poszukaj na technicznym odpowiedzi na swoje pytanie a zacznij od sprawdzenia czy masz licznik do swojej wersji silnikowej.



Awatar użytkownika
Eudezet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 22, 2009 17:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Eudezet » sob lip 04, 2009 08:32

Siemano po co tyle zachodu teraz sa tarcze indiglo ? :) a do skazówek mozna uzyc lakieru fluo ^^ ;p :helm: :bajer:



Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Post autor: CLAU » sob lip 04, 2009 15:22

Ja mam taka sprawe:

Golf 3, 94' 1.6 ABU, licznik VDO od 20km/h z obrotomierzem, wszystkie zarowki normalne, wkrecane, te od podswietlenia przebiegu i cyfrowego zegarka rowniez wkrecane. Obawiam sie, przy moim szczesciu, o popsucie silniczkow przy zdejmowaniu wskazowek, aby dostac sie do folii podswietlajacej dwa cyfrowe wyswietlacze. Ogladam ta strone: http://ck222s.bithal.de/ck222web/tachos20.htm

i widze, ze gosc, poprostu wyciagnal caly blat, razem ze wskazowka! Da sie to poprostu wyciagnac czy caly blat z silniczkiem jest lutowany do pcb ? Bo jak sie da to poprostu wyjac z plytki to nie bede musial martwic sie o wskazowki, a idiglo nie mam zamiaru zakladac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 04 Lip 2009 17:05 ]
Sorry, za zamieszanie.. Istotnie, wyciaga sie cala plyte zegara, bez jakichkolwiek problemow. Wywalilem folie z wyswietlaczy, swieca teraz na pomaranczowo. Kupie bialy wkrecany led i bedzie jak chcialem.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » ndz lip 05, 2009 21:52

Eudezet pisze:a do skazówek mozna uzyc lakieru fluo ^^

Do którego i tak trzeba dać UV z góry bo inaczej nie zaświecą..faktycznie super rozwiązanie.

Do tego cena....i chyba wiemy o czym mówimy.

CLAU, dokładnie tak, kup diodę walcową w oprawce takiej jak jest żarówka nic nie musisz kombinować.



Awatar użytkownika
~norris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 13, 2009 22:02
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: ~norris » sob lip 25, 2009 22:44

efekt w moim mk3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
przepraszam za jakość- aparat ,,jednorazówa" :)



urus87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 20:48
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

tarcze uv sie rozklejają

Post autor: urus87 » śr sty 13, 2010 15:46

Tarcze UV od gralika mam prawie rok. Mamy teraz fają zimke i tarcze zaczęły się rozklejać. Jak wiadomo te tarcze składają się z 2 lub 3 warstw. czarna i srebrna w kilku miejscach zaczęła odchodzić. Co robić??? Jedyne co przychodzi mi do głowy to jak będzie cieplej rozebrać zegary i bawić się w podklejanie jakimś superglue, ale waidomo jak to może się skończyć, a przecież co rok nie będę kupywał nowych tarcz :/. Macie jakieś pomysły co z tym fantem zribić????


Go go golfer ------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3337532&highlight=#3337532

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości