[MK3] Fotele z Passata b4 vr6 '94 r. w mk3

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ayrt0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: PomiechóVWek

[MK3] Fotele z Passata b4 vr6 '94 r. w mk3

Post autor: ayrt0n » wt lut 17, 2009 23:17

Witam... Jak w temacie interesuje mnie informacja czy fotele przednie z Passata b4 vr6 pasuja do Golfa mk3 czy trzeba prowadnice przerabiac i czy się zmieszczą wogóle...:>



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » śr lut 18, 2009 01:19

wydaje mi sie ze powinny wejsc bez problemu auta sa mniej wiecej z tego samego okresu wiec rozstaw szyn tez powinnien byc ok


Obrazek

Awatar użytkownika
Qball
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: pn lis 24, 2008 14:14
Lokalizacja: Zdunek/Myszyniec
Kontakt:

Post autor: Qball » pt lut 20, 2009 10:41

Może będzie potrzebne ingerencja spawalnicza i przespawanie szyn ale myślę że jest to do zrobienia. :bigok:



ralf2228
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 04, 2008 23:32
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [MK3] Fotele z Passata b4 vr6 '94 r. w mk3

Post autor: ralf2228 » wt mar 03, 2009 18:38

ayrt0n pisze:Witam... Jak w temacie interesuje mnie informacja czy fotele przednie z Passata b4 vr6 pasuja do Golfa mk3 czy trzeba prowadnice przerabiac i czy się zmieszczą wogóle...:>
spotkalem kolege w bielsku co mial fotele i tylna kanape z golfa 4 ale trzeba wyciac mechanizm pod fotelem reszta pasuje wiec u ciebie powinno byc podobnie chodzi o mechanizm z przesuwu oczywiscie pozdrawiam


ralf2228

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [MK3] Fotele z Passata b4 vr6 '94 r. w mk3

Post autor: LordOmen » wt mar 17, 2009 11:55

ralf2228 pisze:
ayrt0n pisze:Witam... Jak w temacie interesuje mnie informacja czy fotele przednie z Passata b4 vr6 pasuja do Golfa mk3 czy trzeba prowadnice przerabiac i czy się zmieszczą wogóle...:>
spotkalem kolege w bielsku co mial fotele i tylna kanape z golfa 4 ale trzeba wyciac mechanizm pod fotelem reszta pasuje wiec u ciebie powinno byc podobnie chodzi o mechanizm z przesuwu oczywiscie pozdrawiam
Może o mnie chodzi? Rzeczywiście mam komplet z MK4 w MK3 i chwalę sobie. Ja usunąłem ori mocowania przednie z podłogi i wspawałem migiem kątowniczek do którego przykręca się fotel z MK4. Można zrobić to też bez ingerencji w ori mocowania o czym już było na forum. Kanapa praktycznie "plug and play" :) Z wyjątkiem zamknięcia (w MK3 jest bolec z boku a w MK4 z tyłu). Dolne mocowania te same. Jedyna rzecz jaka ponoć ma działać a u mnie nie działa to podjeżdżanie fotela przedniego (wersja 3D) podczas składania oparcia. Może mi ktoś powiedzieć czy ma to związek z tymi małymi rolkami które trzeba odkręcić od foteli przy montażu? Pozdrawiam a jeśli trzeba podeślę foty. Adam



Awatar użytkownika
MaSoRz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 01:34
Lokalizacja: watford/siemianovwice
Kontakt:

Post autor: MaSoRz23 » ndz mar 22, 2009 18:00

LordOmen pisze:Z wyjątkiem zamknięcia (w MK3 jest bolec z boku a w MK4 z tyłu). Dolne mocowania te same.
mam pytanko jak rozwiązałeś ten problem bo właśnie się przymierzam do montażu?pzdr


compton .. all day

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » ndz mar 22, 2009 20:33

MaSoRz23 pisze:
LordOmen pisze:Z wyjątkiem zamknięcia (w MK3 jest bolec z boku a w MK4 z tyłu). Dolne mocowania te same.
mam pytanko jak rozwiązałeś ten problem bo właśnie się przymierzam do montażu?pzdr
Nie rozwiązałem :P Narazie myślę co zrobić.Może ktoś wrzuci fotkę oryg. mocowań z mk4?



Awatar użytkownika
MaSoRz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 01:34
Lokalizacja: watford/siemianovwice
Kontakt:

Post autor: MaSoRz23 » ndz mar 22, 2009 22:23

ale co da fotka? i tak nie pozbedziesz sie tego bolca wystajacego z boku przez który oparcie nie dochodzi całkiem do tyłu. to jest duzy problem bo jedyne co mi orzychodzi do głowy to wyciąć wnękę na ten ori bolec z boku kanapy, ale to będzie masakra jakaś... :(
dziś oglądałem kanape w pasku i o dziwo ona ma ten zatrzask z boku i ten bolec też jak w mk3 nie wiem tylko czy na tej samej wysokośc, ale zresztą jest szersza więc lipton.

[ Dodano: 22 Mar 2009 20:26 ]
aha a jaki jest ten sposób bez ingerencji w przednie mocowania? masz linka do tego tematu o którym piszesz? bo nie znalazłem nic oprócz FAQ kolegi Scotto na temat montażu


compton .. all day

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » pn mar 23, 2009 14:05

MaSoRz23 pisze:ale co da fotka? i tak nie pozbedziesz sie tego bolca wystajacego z boku przez który oparcie nie dochodzi całkiem do tyłu. to jest duzy problem bo jedyne co mi orzychodzi do głowy to wyciąć wnękę na ten ori bolec z boku kanapy, ale to będzie masakra jakaś... :(
dziś oglądałem kanape w pasku i o dziwo ona ma ten zatrzask z boku i ten bolec też jak w mk3 nie wiem tylko czy na tej samej wysokośc, ale zresztą jest szersza więc lipton.

[ Dodano: 22 Mar 2009 20:26 ]
aha a jaki jest ten sposób bez ingerencji w przednie mocowania? masz linka do tego tematu o którym piszesz? bo nie znalazłem nic oprócz FAQ kolegi Scotto na temat montażu
Kolego mocowania zapinania oparcia kanapy w mk3 się wykręcają. Tu masz link do montażu siedzeń z mk4 do mk3 tak jak ja zamontowałem : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141784
Co do sposobu jak to zrobić bez cięcia to szukaj na forum bo było napewno. Powiem ci,że polegało to na wstawieniu kawałka blachy w kształcie litery "T" w mocowanie przednie ori od mk3 a później przykręcasz fotel do tej blachy. Jak popatrzysz na oryg. mocowania w swoich fotelach i zobaczysz ten link wyżej to sam skumasz o co chodzi.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MaSoRz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 01:34
Lokalizacja: watford/siemianovwice
Kontakt:

Post autor: MaSoRz23 » pn mar 23, 2009 15:56

temat ten znam jak i jego twórce z którym sie już konsultowałem, ale to nie przód jest problemem tylko tył. rozumiem że pod plastikiem mogę wykręcić ten bolec z boku, ale wtedy oparcie zostaje jakby niedomknięte w górnej części tylko na dolnym zatrzasku tak? w sumie niewazne bo i tak dość ciasno siedzi chyba bo jest bardziej mięsiste, choć wolałbym mieć wszystko perfect m.in ze względu na bezpieczeństwo córy, która śmiga z tyłu a tak będę miał jakąś małą niepewność. musieli cholera kombinować tak w tej czwórce, żeby człowiek się potem męczył zamiast jechać na starych dobrych patentach. ciekaw jestem gdzie jest to goovno w mk4 które wpada w tą dziurę prawie w środku kanapy. to nawet pasek ma z boku podobnie do trójki a tam musieli świrować coś. anyway dzięki za pomoc. pzdr


compton .. all day

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości