[mk2] nowe oswietlenie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

[mk2] nowe oswietlenie

Post autor: zvir » czw mar 05, 2009 02:08

Jako ze moj pierwszy post no i topic - witam wszystkich!

Planuje modyfikacje osiwtlenia w golfie. Z racji tego ze grafik ze mnie, zaczelem od vizualki... :) zaczne od przednich lamp ale pokaze najpierw swiatla z tylu...

http://www.zvir.zambra.pl/golf.swf
(sorry za miarke :)
oczywiscie calosc na ledach, przy elektornice bedzie mi pomagał czlowiek z cubeelectronics, wiec tutaj problemow nie mam.

Gdzies i jakos jeszcze musze zmiescic siwatla cofania... i tutaj problem... jak zrobic tak by zrobic jeszcze swiatlo przeciwmgielne... nie wiem jak on powinno swiecic i czy moze swicic po obu stronach... i czy wogole da sie to zrobic...

w kazdym razie tak konceptualnie na razie - lepiej teraz wybadac opinie i przerobic projekt niz pokazaj gotowiec i popelnic harakiri :P

no coz pozdrawiam i czekam, na te... no ... Wasze opinie!
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 06:53 przez zvir, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw mar 05, 2009 09:54

mi sie sam pomysl podoba ale ciekaw jestem wykonania

co do cofania musisz gdzies dolozyc bialy kawalek...

a co do PM to poprostu kilka diod jasniej bedzie swiecic jak wlaczysz PM
musisz miec takie 2-mocowe slaba jasnosc i mocna :)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » czw mar 05, 2009 11:12

zvir, na dole daj pasek nieduzy z lewej strony przeciwmgielne a z prawej cofania.


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 05, 2009 11:53

elegancko to wygląda :) ciekaw jestem jak Ci to wyjdzie :)
ale tak jak koledzy piszą muszą być wsteczny i p. mgielne



diakonita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 22:38
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: diakonita » czw mar 05, 2009 13:43

Zrobię taki prowizoryczny obrazek.

--------
|==== \
| -------- <---- przeciwmgłowe
|======\
-------------

Wg mnie tak by to wyglądało najlepiej. I tak samo zrobić światło cofania tylko że po drugiej stronie.
Ostatnio zmieniony czw mar 05, 2009 13:45 przez diakonita, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » czw mar 05, 2009 14:22

zvir, pomysł podoba mi się bardzo. :bajer:
Lampy prezentują się świetnie.
Jak je zrobisz to będą robiły wrażenie.
Świetnie ułożonie diodek.

Moja wizja:
Kierunkowskaz - tak jak na animacji
Światło pozycyjne - tak jak na animacji, czyli diody świecą słabiej
Światło "stop" - tak jak na animacji, czyli diody pozycyjne po naciśnięciu hamulca świecą pełną mocą.
Światło przeciwmgłowe - lewa lampa - dodatkowy pas na dole lamp (patrz rysunek poniżej - zaznaczyłem to białymi kropkami.)
Światło cofania - prawa lampa - dodatkowy pas na dole lamp. Do cofania trzeba zastosować bardzo mocne diody, polecam te: http://allegro.pl/item573972915_led_bia ... 20_lm.html - co drugą diodę dać taką mocną i będzie ok.

FOTKA LAMP: Obrazek

Mam nadzieję, że projekt będzie istniał. Trzymam kciuki :bigok:

A co zrobisz z przednimi lampami, bo ja mam pomysł na modyfikację. I jakie lampy będziesz miał z przodu? Okrągłe czy prostokątne?
Ostatnio zmieniony czw mar 05, 2009 14:37 przez Xabingo, łącznie zmieniany 2 razy.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

Post autor: zvir » czw mar 05, 2009 17:45

diakonita - nice ascii art :P

Xabingo:
Światło "stop" - tak jak na animacji, czyli diody pozycyjne po naciśnięciu hamulca świecą pełną mocą.
ludzie oslepna z pelna moca, w sumie diod bedzie okolo 700 bedzie z czego 2/3 to czerwone... naprawde jasno ;]

wieczorem wzuce wersje z cofaniem i PM, propozycje mi sie podobaja ale mam inna wizje troche :)

plan na budowe jest taki:

zakupy:
reflektor
Obrazek
diody,kable, elektronika...

kawalek plexi (do formowania na cieplo)

budowa
przycinamy plexi, wiercimy dzurki na diody, gniemy, z reflektora wywalamy srodek, do dzurek w plexi wsadzamy diody, lutowanko, elektornika, i wszystko razem skladamy, kleimy itd itp ...

widac plan niezbyt dopracowany... zostaja pewne kwiestie natury estetycznej...

wiadomo ze, gdy reflektor jest zgaszony przy gladkiej szybie diody moga nie wygladac za dobrze (moze nie umiem sobie tego wyobrazic).... wiec myslalem o albo malowaniu pseudo sprey chrom tej plexi... albo plexi mat black i przyciemnic relektor.... golfa ma w kolorze ciemnego grafitu wiec bylo by dobrze... co prawda podobaja mi sie chromy w swiatelkach... ale cos za cos...

pozostala jeszcze kwestia nieszczesnego odblasku... musi on byc? chyba musi.. moze tasma odblaskowa zalatwi sprawe, oczywisice sprawnie uzyta...

a swiatla na przod to zwykle ringi, clear glass, bez bajerow, oprocz tego ze ringi beda swiecily mocno jak mijania ;] do tego w drugim etapie, soczewki i kierunki w relektorach... mam cztery sprzodu wiec kierunki w zewnetrzynych jako dodatkowy luk ringu... ringi na ledach oczywisice... ;]
Ostatnio zmieniony czw mar 05, 2009 17:51 przez zvir, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » czw mar 05, 2009 22:27

zvir pisze:w sumie diod bedzie okolo 700
:shock:

A co zrobisz z kierunkowskazami przednimi i bocznymi, też przerobisz, czy kupisz diodowe?
Co myślisz zrobić z przedni lampami?

zvir, działaj w tej sprawie szybko, bo już nie mogę się doczekać.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

Post autor: zvir » pt mar 06, 2009 01:53

eloł!

http://www.zvir.zambra.pl/golf_turn.swf

tak to wyglada, kierunek jeden - animowany fade plus stopy i PM (diakonita ;) )...
odblaski zalatwie jakos tasma odblaskowa w srodku w reflekrotrze... nie wiem jeszcze jak ale damy rade

na tym zakoncze konceptualizm tylnich lamp bo w przyszlym tygodniu zabieram sie za ringi do przodu... zakupsy w poniedzialek, moze u Mapeta, o ile ma wewnetrze haolegeny z ringami...;)
podesle foto lub video relacje z dzialan i oczywiscie efekt koncowy :)

Xabingo, narazie tylko ring do przodu... i moze kierunki clear ale nie led... bardziej mi pasuja normalne...
mam w golfie waski zderzak - orginal z czerwonym paskiem :) no bo przeciez gti... ale mysle o zmianie na szeroki i halogeny i tutaj tez mala niespodzianka dosiwtlanie zakretow halogenami :grin:

pozdr!
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 06:55 przez zvir, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt mar 06, 2009 02:09

Te światła cofania to bardzo dobrze wymyśliłeś. Zobaczymy jak ten cały projekt wyjdzie. Życzę powodzenia :bigok:


Obrazek

andrzej22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 18:25
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: andrzej22 » pt mar 06, 2009 08:00

Kolego fajnie to wyglada, ale co powie na to nasza policja i diagnosta na przegladzie ?



Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

Post autor: zvir » pt mar 06, 2009 09:51

andrzej22 oto jest pytanie!

pierwsza zasada jest taka aby swiatla spelnaly swoja role - tzn swiecily tak jak trzeba

a poza tym jesk przeciez kilka opcji :bigok:

* pierwszy najbardziej legalny - zrobic nowe reflekory i pojechac na przeglad - zobacza, kaza poprawic to i tamto podbija papier na to i zglowy.
* na przeglad zakladac stere reflektory
* na przeglad jechac i sie nie przejmowac (nie wiem czy na tylnich reflektorach jest wybity atest, jezeli jest, a bede przerabial tylko takie reflektory, ten atest pozostanie, bedzie wybity o ile jest tam wybity)
* policja mysle ze sie doczepi jak swiatla nie beda dzialac albo beda dzialac zle - a tego w planie nie mam.

ale to tylko przypuszczenia i domniemania. czy ktos z was mial jakies problemy z tego typu przerobkami? jak sobie ludzie radzili jak prerabiali przednie reflektory w golfie na soczewkowe?

pzdr
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 09:53 przez zvir, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pt mar 06, 2009 13:02

zvir pisze:Xabingo, narazie tylko ring do przodu... i moze kierunki clear ale nie led... bardziej mi pasuja normalne...
mam w golfie waski zderzak - orginal z czerwonym paskiem :) no bo przeciez gti... ale mysle o zmianie na szeroki i halogeny i tutaj tez mala niespodzianka dosiwtlanie zakretow halogenami :grin:
Na przód daj sobie soczewki + ringi.
Kierunki do szerokiego zderzaka takie: http://allegro.pl/item571927103_kierunk ... ml#gallery lub http://allegro.pl/item573283315_kierunk ... ml#gallery

ja mam te chromowane, są świetne. Firmy TYC, Jom do nich się nie równa :)
andrzej22 pisze:Kolego fajnie to wyglada, ale co powie na to nasza policja i diagnosta na przegladzie ?
Przecież pały nie wiedzą czy to są lampy ze sklepu czy robione, a na lampach przecież będzie homologacja, bo Lexusy co kupi zvir do przeróbki to mają na sobie homologacje - widać nawet na zdjęciu. Kilku forumowiczów jeździ na lampkach soczewkowych z przodu i co? NIC!!! Z tylnymi jest mniejszy problem niż z przednimi.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt mar 06, 2009 13:36

Należy też wspomnieć o takiej błachostce a jednaj trzeba zrobić..

Mianowicie standardowy przerywacz kierukowskazów wymienić/przerobić na elektroniczny.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości