[MK III] Przycisk awaryjnych

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » wt mar 03, 2009 15:09

Witam ja sie tam na elektryce tez nie znam ale czy nie mozna poprostu taki przelacznik podpiac i wsadzic w wolne miejsce obok innych przyciskow pod pokrętłami sterowania nawiewów itp.
http://moto.allegro.pl/item548946627_wl ... passa.html

Tez mnie drażni miejsce tego orginalnie czasem sie chce choćby komuś podziękować a w czasie jazdy czasami użycie tego moze byc niebezpieczne.



Awatar użytkownika
hermanix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 01:54
Lokalizacja: Lubań/Wrocław
Kontakt:

Post autor: hermanix » wt mar 03, 2009 15:13

Miałem taki przycisk, ale jego podłączenie nie jest tak proste jak się może wydawać.

Mk4 Cabrio ma inaczej rozwiązaną kwestię instalacji i trzeba to wysterować przez dwa przekaźniki.
Rydzu tak sobie pomyślałem, że w sumie sam przycisk daje nam 2 pozycje nazwijmy je 1 i 0 tak jak ori przycisk z MK III więc jeśli wsadzimy przycisk w deche, a kabel idący od Ori przeniesiemy do tego przycisku i zastosujemy odpowiednią kostkę to czemu miało by nie działać? Tak na chłopski rozum sobie tłumacze...


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2152306#2152306]MOJA NIUNIA MKIII[/url]
[/size][/b]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt mar 03, 2009 15:20

hermanix, bo ten przycisk nie ma aż tak prostej konstrukcji. Pinów jest więcej niż dwa i dwa do podświetlenia.

Mam gdzieś schamat który pin z którym się zwiera przy jakiej pozycji przycisku i z tego co amiętam, nie było tak prosto.

Poszukam gdzieś notatek ( a może być trudno) i jak coś podam na forum.
Nie mówię że się nie da, ale wiem że kiedyś temat na forum już był i tak łatwo nikomu nie poszło.

tomek507, z tego co pamiętam, to w mk4 w przycisku jest zamontowany od razu przekaźnik od awaryjnych, więc też może być ciężko.



Awatar użytkownika
hermanix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 01:54
Lokalizacja: Lubań/Wrocław
Kontakt:

Post autor: hermanix » wt mar 03, 2009 15:21

hmmm.... więc może jednak przycisk od innego auta by pasował? Vento lub inne pochodne wszystkie miały za kierownicą?


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2152306#2152306]MOJA NIUNIA MKIII[/url]
[/size][/b]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt mar 03, 2009 15:32

Wszystkie miały za kierownicą.



Awatar użytkownika
Engelbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: czw sty 08, 2009 01:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Engelbert » ndz mar 15, 2009 21:04

Tak mi się a propos używania awaryjnych w ramach podziękowania pomyślało - pamiętam z opowieści, że Polacy dawno temu, po otwarciu się na Zachód niejeden wypadek na niemieckim autobahnie spowodowali dziękując właśnie awaryjnymi. Tam awaryjne mają tylko jedne znaczenie. Dziękują kierunkami na zasadzie lewo/prawo.
No, ale jesteśmy w Polsce :)


VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości