[MK3] Ksenony / biksenony pytania do osob juz posiadajacych

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

[MK3] Ksenony / biksenony pytania do osob juz posiadajacych

Post autor: CLAU » pt lut 06, 2009 08:54

No wiec tak. Jestem coraz blizej zakupu nowych przednich lamp i ksenonow do tego. Jako lampy wybralem FK na soczewce - FK FSVW091 - http://www.allegro.pl/item535782433_vw_ ... es_fk.html

Padlo na ta lampe bo raz, ze IN.PRO jest za drogie plus srednio mi sie podoba, dwa, Sonar ma plastikowy klosz i tu konczy sie wybor soczewek. Projektory i inne wynalazki w ogole nie byly brane pod uwage.

Problem moj z angel eysem w lampie FK rozwiazalem w dwojaki sposob: albo uzyje do tego kierunku i bedzie to brzydko wygladalo, albo "wylacze" jeden ring od swiatel dlugi i zostawie ten od mijania - swiecac ze soczewka powinno wygladac znosnie. Teraz sprawa ksenonu:

Jak wiadomo, wszystkie zestawy od 199 do 400zl to zestawy dedykowane pod jeden, konkretny typ mocowania (H1,H7,Hcokolwiek) i jak widac na zdjeciach, palnik jest chyba integralna czescia mocowania. Problem pojawi sie gdy chcemy wymienic zarnik ksenonowy. Kupujemy D2S Philipsa lub Osrama no i wlasnie psikus bo nie ma co z nim zrobic. Wymyslilem wiec, ze kupie osobno przetwornice, osobno kabel polaczeniowy z koncowka D2S i wsadze to w lampe FK.

W tym miejscu chcialbym sie dowiedziec jakie mocowanie ma ta lampa FK, i czy D2S do niej wchodzi bo czytalem na forum Astry II, ze tamtejsaz soczewka FK pozwala wsadzic zarowno H1 i D2S wlasnie. Nie wiem czy w lampach do golfa to przejdzie, jak nie to sciagne dekiel, wyciagne soczewke i zmienie jej mocowania na D2S. Gdzies znajde czesci na allegro.

Druga sprawa: ktos montowal biksenon do lamp in.pro lub FK ? Zastanawia mnie czy da sie wlozyc biksenon do tych soczewek czy moze sa za male. Jak sie popatrzy na Audi A4 z biksenonem to soczewka jest duza. Nie mialem okazji tego podotykac wiec nie wiem, czy pod biksenon musi byc wieksza soczewka czy wejdzie i bedzie swiecil dobrze na mniejszych, jak w lampach do golfa.

Dlugi post ale mam nadzieje, ze przeczytacie :)
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2009 14:33 przez CLAU, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt lut 06, 2009 11:05

po 1 link nie dziala!
CLAU pisze:Problem pojawi sie gdy chcemy wymienic zarnik ksenonowy
nie ma problemu bo do hidów tez sa sprzedawane zarniki luzem po ok 50zl
CLAU pisze:bo czytalem na forum Astry II, ze tamtejsaz soczewka FK pozwala wsadzic zarowno H1 i D2S wlasnie.
tak na lampach FK od astry 2 jest tak opisen h7 / D2S nie pamietam czy tak jest w tych do mk3 tez
CLAU pisze:Nie wiem czy w lampach do golfa to przejdzie, jak nie to sciagne dekiel, wyciagne soczewke i zmienie jej mocowania na D2S
pameitaj ze starcisz gwarancje na lampy
CLAU pisze:ktos montowal biksenon do lamp in.pro lub FK ? Zastanawia mnie czy da sie wlozyc biksenon do tych soczewek czy moze sa za male.
po 1 powiedz mi jak ty chcesz wlozyc bixenon do zwyklych soczewek ?
przeciez bixenon to cala soczewka z konstrukcja taka ze sie przeslona otwiera ...

musialbys wymeinic cala soczewke ze wszystkim

do tej co jest mozesz zalozyc jedynie xenon i sie miesci bo sprzedaje takie lampy z xenonem czasem i nikt nie mowil zeby sie cos nie miescilo


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Post autor: CLAU » pt lut 06, 2009 14:41

Link juz dziala (http://www.allegro.pl/item535782433_vw_ ... es_fk.html)

Musze obejrzec wpierw soczewke w tej lampie, czy mocowanie da sie wymienic czy trzeba to juz jakos przerobkowo rozwiazac. Jak to pierwsze to mysle, ze jakos sie uda z ta gwarancja. To moj najmniejszy problem akurat.

Co do zarnikow za 50zl to wiem widzialem, ale genealnie nie chce sie ladowac w chinskie zarniki i przetwornice. Za 500zl zloze sobie gotowy zestaw niemiecki lub japonski skladajac przetwornice i zarowki.

Co do biksenonu to niespecjalnie przygladalem sie tym na allegro - sadzilem, ze chinczycy wymyslili przeslone juz na zarniku. W normalnych autach jest tak jak mowisz, przeslona w soczewce.

W takim razie zostala sprawa mocowania zarowki w tych lampach. Jesli ktos ma te lampy i cos majstrowal z ksenonem to niech sie tu wypowie. Obojetnie czy H1/H7 czy D2S. Fajnie by bylo jakby ktos opisal jak to u niego swieci. Jaka jest linia odciecia na soczewce FK. Oryginalna soczewa z Audi/VW/Skody Helli ma lekkie rozmycie na odcieciu. Soczewka japonska z Hondy Civic ma odciecie bliskie idealowi. Bez rozmyc i rozszczepien na krawedzi.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt lut 06, 2009 14:59

CLAU pisze:Co do biksenonu to niespecjalnie przygladalem sie tym na allegro - sadzilem, ze chinczycy wymyslili przeslone juz na zarniku. W normalnych autach jest tak jak mowisz, przeslona w soczewce.
wymyslili Bi .. ale tylko na zarowkce ala H4


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Post autor: CLAU » pt lut 06, 2009 15:02

No wiec wlasnie. Teoretycznie mozna to chyba wcisnac w ten reflektor. Bardziej jednak interesuje mnie zrobienie tego po bozemu.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt lut 06, 2009 15:21

i co ci da to ze zarnik bedzie dzialal dlugie/krotkie ( o ile w ogole go wcisniesz choc watpie)

jak i tak przeslana jest w soczewce ...

pomysl ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Post autor: CLAU » pt lut 06, 2009 15:23

Wiem dlatego nie biore tego pod uwage.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości