[mk3] klapa tył na półgładko - porada i wskazówki

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

[mk3] klapa tył na półgładko - porada i wskazówki

Post autor: luki07 » wt paź 28, 2008 12:56

witam,

w najblizszym czasie czeka mnie zrobienie tylnej klapy w moim mk3, nad rejestracja mam pare baboli i pomyslalem sobie ze jest to dobry powod zeby zrobic klape na polgladko, wyglada to dosc fajnie a przy okazji chcialem wywalic wycieraczke i znaczek VW,

moje pytanie jest takie, jak w prosty sposob zrobic otwieranie klapy tylnej ze srodka,mam centralny ale nie na pilota,myslalem o guziku do otwierania od srodka

klape chce zrobic tak:

Obrazek

wszelkie foto porady i sugestie mile widziane, chce to zrobic dobrze i porzadnie, odnosnie klapy jak i otwierania



Awatar użytkownika
Bolo GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: pn sie 20, 2007 15:50
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Bolo GTI » wt paź 28, 2008 13:59

luki07, tak, guzikiem ze srodka.
Bylo na forum, nie mam teraz czasu, zeby szukac, ale bylo na 100%. Zerknij w FAQ, nie wiem czy czasem nie tam..


[b][url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=121365&postdays=0&postorder=asc&start=0]VW Golf GTI Edition '95[/url][/b]
[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/50379c8249a6912743533.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt paź 28, 2008 14:36

Mam całą poradę na temat podłączenia klapy na przycisk a i do przycisków mam cały czas dostęp.

[ Dodano: Wto Paź 28, 2008 1:40 pm ]
Opis kiedyś zrobił Ku_bi:

Obrazek



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » wt paź 28, 2008 21:54

klapa na centralnym

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15

tutaj silownik odpycha klape

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=117811

a tu na przycisk

http://vw2.info/vwforum/klapa/



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » czw lut 04, 2010 16:59

Witam. Kilka dni temu mialem dzwona :((( . Do wymiany klapa past tylny zderzak i dwie lampy. Jak to jest to kazdy wie, dzwon podstawa tuningu ;) hehe. Pomyslalem sobie czy nie zrobic wlasnie klapy na pol gladko. Tylko zastanawiam sie czy to pomalu nie ucieka z mody to raz a dwa. Tp moje pytanie techniczne. Jak to jest wykonane dokladnie jesli ktos ma moze niech foty podesle jak to jest pod spodem wykonane itp. Pozatym zastanawia mnie czy blachy nie wygiac w L i ponacinac w kiku miejscach zeby zagiac i zalapac profil klapy. Tylko wtedy jak zrobic podswietlenie. Pierwotnie myslalem ze to jest tak roboone, a na tym zdjeci to jest poprostu gruba blacha i pod spodem zostalo chyba zwykle podswietlenie. Nie wiem co o tym myslec i prosze o jakies porady. PozdróVWka


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: minio70 » czw lut 04, 2010 17:50

luki07

Co do montowania siłownika to nic trudnego po pierwsze kup jakiś mocny siłownik, nie od centralnego zamka bo one są słabsze. Po drugie jak pisałeś chcesz zrobić klape na gładko więc zapewne pozbędziesz się wycieraczki. Nie musisz ciągnąc instalacji, bo instalacja od wycieraczki pasuje do siłownika więc zakładasz siłownik najlepiej pod tym czarnym plastikiem (tam gdzie sie wyjmuje mechanizm wycieraczki). W skrzynce bezpiecznikowej musisz znaleść te kable od wycieraczki. Pod nie podpinasz psztyka no i tyle, reszte bezpiecznik i wszystko masz przy siłowniku Zrób sobie dziure w którymś z plastików, dopasuj psztyka i umieść go tam gdzie Ci pasuje.

GTI KR

Poprostu wycinasz blachę na długość troszkę większą niż ta oryginalna plastikowa listwa tak by ona przy spawaniu się ładnie wygieła w łuk i wtedy standardowe oświetlenie zostaje a listwa idzie po profilu klapy. Tą szczelinę pod przyspawaną blachą zapełniasz klejem. Co do blachy to dobrze jest wziąć jakiś element o gładkim brzegu, ja np. wyciałem z dołu drzwi :)


Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 18:05 przez minio70, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » wt maja 18, 2010 21:56

montował już ktoś silniczek wycieraczek tak jak mają nowsze golfy
tzn wycieraczka z ramieniem na dole szyby
Obrazek
da rade to zaadaptować do mk3?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re:

Post autor: matisim » pt lip 29, 2011 21:40

minio70 pisze:luki07

Co do montowania siłownika to nic trudnego po pierwsze kup jakiś mocny siłownik, nie od centralnego zamka bo one są słabsze. Po drugie jak pisałeś chcesz zrobić klape na gładko więc zapewne pozbędziesz się wycieraczki. Nie musisz ciągnąc instalacji, bo instalacja od wycieraczki pasuje do siłownika więc zakładasz siłownik najlepiej pod tym czarnym plastikiem (tam gdzie sie wyjmuje mechanizm wycieraczki). W skrzynce bezpiecznikowej musisz znaleść te kable od wycieraczki. Pod nie podpinasz psztyka no i tyle, reszte bezpiecznik i wszystko masz przy siłowniku Zrób sobie dziure w którymś z plastików, dopasuj psztyka i umieść go tam gdzie Ci pasuje.

GTI KR

Poprostu wycinasz blachę na długość troszkę większą niż ta oryginalna plastikowa listwa tak by ona przy spawaniu się ładnie wygieła w łuk i wtedy standardowe oświetlenie zostaje a listwa idzie po profilu klapy. Tą szczelinę pod przyspawaną blachą zapełniasz klejem. Co do blachy to dobrze jest wziąć jakiś element o gładkim brzegu, ja np. wyciałem z dołu drzwi :)


Obrazek



mały odkop :D

taki efekt uzyskaleś jak na zdjęciu?? masz więcej fotek?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] klapa tył na półgładko - porada i wskazówki

Post autor: skaktus » sob lip 30, 2011 12:20

Z silnikiem w szybie będzie problem bo byś musiał nawiercać szybę a to nie takie proste. Do tego ingerujesz już w szybę i nie wiadomo jak się zachowa na mrozie itd.

Ja tam na pół gładko bym nigdy nie zrobił...Dlaczego ? Bo zawsze z pod tego wyłażą babole...rok czy to dwa i mamy już piękne rdzawe kółeczka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości