[mk2] soczewki bixenon jakiez czego za ile

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » śr paź 15, 2008 23:15

Ja robie lampy z Bi-Xenon 'em, ale w sumie to ze mną już rozmawiałeś.
:bajer:


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr paź 15, 2008 23:42

To_mas pisze:6k lub 8k
Dlaczego takie?, ja polecam 4300K, wyzsze temperatury daja mniej swiatla i zwracaja na siebie uwage... a tego chyba nie chcesz ;)
4300K montuja fabrycznie. Dzisiaj kupowalem HIDy i pytalem goscia o temperatury, to powiedzial ze fabrycznie jak wkladaja markowe palniki D2S i D2R (m.in. Philips), to nie ma innych temperatur.

Poza tym niebieskie xenony jada mi mocno wiejskim tjuninkjem, ale to moje zdanie i Twoj wybor :D
Ostatnio zmieniony śr paź 15, 2008 23:42 przez Goofi, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr paź 15, 2008 23:56

Goofi, spoko spoko rozglądam sie za jakimiś oryginałami z jakiegoś autko



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » czw paź 16, 2008 00:11

to ja cos dorzuce od siebie ,tak jak kolega chcialbym miec bi-xenon mam teraz xenon , front jakis czas temu kupilem od poncka,probowalem sie wiecej dowiedziec ale tylko wiec ze xenon jest na h7 i soczewki od volvo(ten zestaw mam u siebie), mam pytanie czy wystarczy ze dokupie soczewki bi-xenonowe i bedzie oki czy musze tez kupic caly zestaw przetwornic i zarnikow?ewentualnie jakby cos ratowalo jutro moge zrobic zdjecia tego zestawu co mam


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw paź 16, 2008 01:30

Semianek pisze:mam pytanie czy wystarczy ze dokupie soczewki bi-xenonowe i bedzie oki czy musze tez kupic caly zestaw przetwornic i zarnikow?ewentualnie jakby cos ratowalo jutro moge zrobic zdjecia tego zestawu co mam
musisz mieć soczewki bixenonowe a takie nie wychodzą na żarówki H7 czy H1 tylko na te D1S d2S itd.... a co za tym dzie przetwornice i żarniki odpowiednie do soczewek :)
droga sprawa



ZbigNieff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 22, 2005 00:53
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: ZbigNieff » wt paź 28, 2008 14:42

Witam, koledzy jak czytam co piszecie to czasem slabo mi sie robi... Ty kolego co chcesz przerobic lampy zapraszam Cie do zapoznania sie troche z przepisami a druga sprawa jesli chcesz xenon czy bixenon to nie ma tutaj co oszczedzac pieniadzy... ja nie mam nic przeciwko przerobce lamp itp bo sam to robie ale nie jesli masz zamiar wrzucic sobie jakies chinskie H4 i ze niby masz xenony - wez sobie zapal cos takiego i przejdz sie z na przeciwka jak pada deszcz!? Chora sprawa!! Jesli xenon to naprawde doplac - kup soczewki montowane seryjnie w samochodach przez producentow... zobacz na stronie www.vw-passat.pl tam w dziale warsztat ja osobiscie przerabialem lampy depo z xenonu na bixenon - zobacz na co trzeba zwrocic uwage i co jest najwazniejsze... jesli dopilnujesz wszystkiego to mozesz montowac - jesli nie - naprawde nie zabieraj sie za to bo zalozyc xenon tak O tylko dla szpanu to nie sztuka - sztuka zrobic to tak zeby mialo wszystko - nie oslepialo - nie rozszczepialo swiatla - swiecilo prosto i daleko ;-) chcesz komplet soczewek z przetwornicami i zarowkami - daj znac mam cos na zbyciu.... pozdro i naprawde nie rob lipy!
Ostatnio zmieniony wt paź 28, 2008 14:43 przez ZbigNieff, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luki202
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: czw lip 27, 2006 20:11
Lokalizacja: Ząbkowice Śl./Kłodzko

Post autor: luki202 » wt paź 28, 2008 20:05

ZbigNieff pisze:Witam, koledzy jak czytam co piszecie to czasem slabo mi sie robi... Ty kolego co chcesz przerobic lampy zapraszam Cie do zapoznania sie troche z przepisami a druga sprawa jesli chcesz xenon czy bixenon to nie ma tutaj co oszczedzac pieniadzy... ja nie mam nic przeciwko przerobce lamp itp bo sam to robie ale nie jesli masz zamiar wrzucic sobie jakies chinskie H4 i ze niby masz xenony - wez sobie zapal cos takiego i przejdz sie z na przeciwka jak pada deszcz!? Chora sprawa!! Jesli xenon to naprawde doplac - kup soczewki montowane seryjnie w samochodach przez producentow... zobacz na stronie www.vw-passat.pl tam w dziale warsztat ja osobiscie przerabialem lampy depo z xenonu na bixenon - zobacz na co trzeba zwrocic uwage i co jest najwazniejsze... jesli dopilnujesz wszystkiego to mozesz montowac - jesli nie - naprawde nie zabieraj sie za to bo zalozyc xenon tak O tylko dla szpanu to nie sztuka - sztuka zrobic to tak zeby mialo wszystko - nie oslepialo - nie rozszczepialo swiatla - swiecilo prosto i daleko ;-) chcesz komplet soczewek z przetwornicami i zarowkami - daj znac mam cos na zbyciu.... pozdro i naprawde nie rob lipy!
Kolega wyżej ma racje. Ja montowałem soczewki bixenonowe z E 46 wraz z całym osprzętem i świecą zaje........, normalnym białym światłem a nie jakimś niebieskim. Także uważam że na oświetleniu nie ma co oszczędzać bo chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo.


20 years Golf GTI

Awatar użytkownika
Drifter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 740
Rejestracja: sob mar 31, 2007 11:21
Lokalizacja: SIERADZ
Kontakt:

Post autor: Drifter » pn gru 29, 2008 15:43

od jakiego samochodu polecacie soczewki na bi-xenon ?? zeby miec swiatła mijania i dlugie


Obrazek MK II by Drifter ----> Sprzedany

Bóg dał nam nogi żebyśmy mogli dojść tam gdzie nie dojedziemy na glebie

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt gru 30, 2008 00:39

Drifter, ja mam valeo z mercedesa ale modelu nie znam :/
Ostatnio zmieniony wt gru 30, 2008 00:40 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



Ozwteam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 12:21
Lokalizacja: OzorkóVW
Kontakt:

[mk2] soczewki bixenon jakiez czego za ile

Post autor: Ozwteam » ndz wrz 25, 2011 16:57

ja od bmw x1 właśnie wstawiam soczewki ;d


Golf mk1 Rulez

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re:

Post autor: skaktus » pn wrz 26, 2011 09:47

Goofi pisze:Dzisiaj kupowalem HIDy i pytalem goscia o temperatury, to powiedzial ze fabrycznie jak wkladaja markowe palniki D2S i D2R (m.in. Philips), to nie ma innych temperatur.
Są palniki D2S o barwie 5000K jak i prawie 5500K oznaczane jako SuperBlue i to od Philipsa jak i od Osrama. 4,3 były montowane do roku chyba 2004 lub 5 teraz wszyscy praktycznie walą powyżej 4,3. Tak więc sprzedawca za bardzo nie orientuje się w temacie.

To_mas pisze:
Semianek pisze:mam pytanie czy wystarczy ze dokupie soczewki bi-xenonowe i bedzie oki czy musze tez kupic caly zestaw przetwornic i zarnikow?ewentualnie jakby cos ratowalo jutro moge zrobic zdjecia tego zestawu co mam
musisz mieć soczewki bixenonowe a takie nie wychodzą na żarówki H7 czy H1 tylko na te D1S d2S itd.... a co za tym dzie przetwornice i żarniki odpowiednie do soczewek :)
droga sprawa
Nieprawda. Skoda ma w swojej ofercie auta z soczewkami bi-halogenowymi na żarówkę H7. Podobnie z niektórymi tuningowymi lampami do Opla itp. Więc trzeba takich szukać.
Drifter pisze:od jakiego samochodu polecacie soczewki na bi-xenon ?? zeby miec swiatła mijania i dlugie
Żadnych. Jak zrobisz to na tonie sylikonu i pianki montażowej to lepiej się za to nie zabierać.

Jak już koniecznie chcesz to jakakolwiek soczewka bi-xenonowa ale wtedy koniecznie palniki D2S lub bi-halogenowa, ale dość ciężko znaleźć. A co wybierzesz to nie ma znaczenia. Praktycznie wszystko są od Valeo, Hella, Koito.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[mk2] soczewki bixenon jakiez czego za ile

Post autor: MAPET » pn wrz 26, 2011 10:15

To_mas pisze:musisz mieć soczewki bixenonowe a takie nie wychodzą na żarówki H7 czy H1 tylko na te D1S d2S itd.... a co za tym dzie przetwornice i żarniki odpowiednie do soczewek :)
nieprawda
skoda roomster i fabia ma soczewki h7 bihalogen
sam takei mialem ale mi sie nei chcialo i wtsawilismy do kumpla lamp je :)

kilak lamp tuningowych ma tez takei soczewki

w ogole teraz od 3 tyg wrzucilem do swojej oferty soczewki bixenonowe , kotrymi zainteresowal mnie kolega co mial je wstawione do golfa 3
Obrazek

temat mnie zainteresowal i kiedys jak tez szukalem soczewek bixenon z innego modelu auta pozniej szukalem i kupilem bi-halogenowe
a teraz w zyciu nie szukalbym z innego auta nic tylko zakaldal taki pakiet gotowy...

z innego auta kupujes soczewki bi nei wiem ile 100-200zl? do tego xenony d2s przetwornice itd niech bedzie ze wyjdzie cie kpl 300-400zl do tego rzezba w lampie i czasem trudnosci z osadzeniem w aucie ze wzgledu na to ze wystaje bardziej a to filtr a to akumulator

a po rozmowie z kumplem ktory to kiedys kupil i zamontowal jak kosztowalo jeszcze 500zl (teraz 300zl) stwierdzilem ze to nie ma sensu bo jest takei cos za te 300zl:
Obrazek

gotowy pakiet bixenon w soczewce!
do wyboru 4300 6000 8000 K
ale co wazne
montaz!!!
jest plug & play wlasciwie
otwierasz lampe wywalasz tylko z odblysnika ten element co w seryjnej lampie zaslania zarówke i wkladasz soczewke do odblysnika, uszczelniasz keljem z zestawu a z tylu zakrecasz odpowiedni adapter i tyle!!
jak obejrzalem u niego to pomyslalem po co rzezbic?

ma sie obudowana estetyczna soczewke bi-xenon , montaz duzo prostszy niz jak montowalem np bixenon/bihalogen z innego auta
nie prujesz polowy lampy, wyglada prawie jak seria
dodatkwo jak chcesz to jest tez wkolo soczewki ring ccfl jako pozycja ale nie trzeba go podlanczac tylko mozna zostawic przeciez zarowke w serii odblysniku
w kpl masz od razu zarnik i cale okablowanie kostki itd
tylko do tego przetwornice i jazda...

moze to i chinskie ale montaz duzo prostszy i czesto estetyka
poza tym zachowujesz bez problemu oryginalne regulacje ustawiania swiatel bo soczeke masz w idento miejscu jak zarowke...

ja bym teraz lampy na bixenon robil na takim chinczyku niz znowu rzezbil z innego auta :)

co sadzicie ;)?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk2] soczewki bixenon jakiez czego za ile

Post autor: skaktus » pn wrz 26, 2011 17:33

Że takie zestawy są dostępne od kilku lat na allegro :P

Na serię nigdy to wyglądać nie będzie z prostej przyczyny - osłona soczewki nigdy nie będzie idealnie dopasowana do odbłyśnika. Są zestawy z dodatkowymi maskownicami i w takie polecał bym się zaopatrzyć.

Co do samych soczewek, nie wiem jak teraz, ale kiedyś przesłona była loterią i raz byłą xenonowa a raz zwykła halogenowa. Mam nadzieje że teraz to poprawili.

No i na koniec - taka przeróbka jest najbardziej estetyczna, zero wiercenia, no chyba że przerabiamy lampy na H1, to w niektórych lampach trzeba wiercić - poszerzać otwór. Sama soczewka śmiga na palniku 880 czyli chiny pełną gębą :P



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

[mk2] soczewki bixenon jakiez czego za ile

Post autor: slaww » pn wrz 26, 2011 17:50

Po co bi nie potrzebne koszta.Same dobre zarowki to wydatek 250ziko.Lepiej to nie bedzie swiecic.U siebie zamontowale spryski nawet na przegladzie koles sie o nic nie czepial.

Obrazek


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości