[MK3] Lapmy przednie - obrysówki

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
francik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 20, 2006 05:14
Lokalizacja: z nienacka;)
Kontakt:

[MK3] Lapmy przednie - obrysówki

Post autor: francik » pn paź 13, 2008 17:14

Witam nie dalej jak pół roku temu kupiłem coś takiego CLICK! (czerwone ale nie o to tu chodzi). Dokupiłem do lampek żaróweczki itp itd. Dwa tygodnie temu zdecydowałem się żarówki zamienić na ziarniki ksenonowe. Wszystko ładnie pięknie działa tylko obrysówki święcą na żółta a lampa z swiatel mijania ma piękny biało- lekko niebieski kolor. No to do sklepu i zakupiłem diody niestety ona święcą punktowo. To jest dioda t-5 malutkie wałeczki niestety soczewkowe. W dzien widać tylko 5 punktów swięcących (tak jeden obrys ma pięć miejsc na żarówki/diody) a wieczórem świeci cały obrys na lekko niebieskawo niestety nadal widać te pięć punktów gdzie są zamontowane diody. Malo tego, diody się wypalają i blakną od strony ksenonów. Im dalej dioda od tego ziarnika tym lepiej swieci. Za kazdym razem kiedy zapalam ksenony diody bardziej blakną. Co ja tam mam umieścić? Może są jakieś żarówki świecące na biało? Przypominam tam jest miejsce na żarówki cos ale te diody Click!
Pomocy:)
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 17:23 przez francik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: WRiTTeR » pn paź 13, 2008 19:51

jedyne co mozesz wlozyc to diody rozpraszajace takie wlasnie jak w podanej na koncu aukcji czyli walcowe lub fluxy http://moto.allegro.pl/item449859186_w5 ... i_hit.html
te dwie diody maja wiekszy kat swiecenia niz zwykła dioda lub kilka malutkich swiecacych punktowo


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Glocu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 998
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 18:57
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Glocu » pn paź 13, 2008 20:25

francik, a to czytałes może tutaj znajdziesz jakiś pomysł na rozwiązanie świetlnego problemu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171117 :bigok:



Awatar użytkownika
francik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 20, 2006 05:14
Lokalizacja: z nienacka;)
Kontakt:

Post autor: francik » pn paź 13, 2008 20:52

Dzieki za podpowiedzi ale problem nadal istnieje.
WRiTTeR, te diody ktore Ty podałeś nie wejdą mi w siedziska bez przerabiania lamp. Podalem link do aukcje gdzie wyraznie jest napisane zarowka/dioda r5/t5.
Glocu, heh "przeleciałem tamten cały temat ale niestety tam się temat rozbija o in pro głownie a tam są całkiem inne żarówki.
Jeszcze raz dzieki ida sie powiesic :piwka:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn paź 13, 2008 23:08

Ja tez mam taie lampki, tylko w wersji black. Moze w tym tygodniu bede chcial xenonik wlozyc i nie przeszkadza mi zoltawy kolor ringow (nie obrysowek), beemki tez ringi miewaja i tez swieca na zoltawo i jest ladnie ;) Swoja droga, to chyba jedna zaroweczka mi sie juz przepalila, musze jakis zapas kupic :)



Awatar użytkownika
francik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 20, 2006 05:14
Lokalizacja: z nienacka;)
Kontakt:

Post autor: francik » śr lis 05, 2008 13:26

Odkopuje temacik zastosowalem diody 5mm matowe (zimna biel) Widac jeszcze punkty w ktorych diody sa umiejscowione. Trzeba glowke chyba diod lekko zaciemnic. Nie wyglada to troszke "na wies" kolorek jest taki troszke za bardzo niebieskawy, chociaz z drugiej strony mam w soczewkach 6000k i nawet to razem wspolgra. Co o tym sadzicie? Sorka za jakos foto ale bylo robione w garazu telefonikiem. Opinie bo mecza mnie te ringi:)
ObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości