[all VW] Zegary UV

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » wt lis 08, 2005 12:21

dzikusek99 pisze:Powtarzam moje pytanie. Czy mozliwe jest miec cyfry na zielono a wskazowki na czerwono. Czy jest to wykonalne? pozdrwiam
Można by było połączyć dwie metody, tzn. sposób autorstwa Diody i sposób autorstwa Borgu (z katodą UV).
A oto mój pomysł (zaznaczam pomysł, więc nie wiem jak to może wyjść):
wywalić żaróweczki, w osłonkę tą białą włożyć katodę UV (zmieści się, jeśli troche podocina się wewnątrz plastiki). wskazówki pomalować na czerwono lakierem modelarskim fluorescencyjnym. Tarcze zrobić metodą Diody (z nim trzeba się kontaktować i pytać, lub przejrzeć dział PORADY). Od spodu założyć diody świecące zielone i powinno być GIT. :bigok:
Można też zrobić to w całości metodą Diody, tzn. od spodu podświetlenie diody zielone, wskazówki od Poloneza, podświetlone też od spodu na zielono.
Albo w najprostszy sposób to założyć wskazówki od poldka podświetlone od dołu na czerwono, a od góry zostawić żarówki z oryginalną folią zieloną ...

Ufffff.... ale się upisałem .... żeby się tylko przydało ... :jezor:


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt lis 08, 2005 23:44

Posiedzialem i pierwsza wersja do umieszczenia na zegarach gotowa :helm:
W weekend mam nadzieje, ze znajde czas i pogrzebie bo praktycznie mam wszystko, diody i farbke :grin:

Podziekowania dla VooDoo za jego ikonki o czcionke :pub:

Zainteresowany wysle plik o lepszej jakosci bo ten zmniejszalem by tu zamiescic
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » śr lis 09, 2005 10:20

Goofi pisze:Posiedzialem i pierwsza wersja do umieszczenia na zegarach gotowa :helm:
W weekend mam nadzieje, ze znajde czas i pogrzebie bo praktycznie mam wszystko, diody i farbke :grin:

Podziekowania dla VooDoo za jego ikonki o czcionke :pub:

Zainteresowany wysle plik o lepszej jakosci bo ten zmniejszalem by tu zamiescic
Brawo Goofi, bardzo mi się podobają te Twoje zegary. Czcionkę EraseBold umieściłeś tylko na temp. i paliwie ? Czuje że fajnie będą się prezentować w golfince :okej:


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr lis 09, 2005 10:42

voodoo pisze:(ciach)
Brawo Goofi, bardzo mi się podobają te Twoje zegary. Czcionkę EraseBold umieściłeś tylko na temp. i paliwie ? Czuje że fajnie będą się prezentować w golfince :okej:
Dzieki :grin: ta czcionke tylko tam umiescilem, na predkosciomierzu i obrotomierzu jest sa oryginalne czcionki, tylko chyba troche zmniejszane :helm:



Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » śr lis 09, 2005 19:57

A można prosić o wersje "diesel" :hmm: i kolory na odwrót - to co białe-to czarne a co czarne-to białe ?


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt lis 11, 2005 01:49

wilkZWS pisze:A można prosić o wersje "diesel" :hmm: i kolory na odwrót - to co białe-to czarne a co czarne-to białe ?
Moze moje da sie przerobic na diesla, obroty masz do 5 tys. :?: a predkosc do ilu :?:

VooDoo: zdejmowales wskazowki zeby zamontowac tarcze, nie miales problemu :?:
Ja mam zegary MotoMeter a Ty :?:



Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » pt lis 11, 2005 10:34

Goofi pisze:Moze moje da sie przerobic na diesla, obroty masz do 5 tys. a predkosc do ilu
Obrotki dokładnie - 5 tyś a predkość 200 km/h
Jeżeli chodzi o grafike i obróbke to jestem cicho-ciemny w tym temacie :/


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » sob lis 12, 2005 14:18

Goofi pisze: VooDoo: zdejmowales wskazowki zeby zamontowac tarcze, nie miales problemu :?:
Ja mam zegary MotoMeter a Ty :?:
Ja mam zegary VDO, a wskazówki owszem, ściągałem, nie chciałe zejść, ale podważyłem delikatnie widelcem i zeszła :bajer:
Jak zakładałem to ustawiłem ją na tą kreskę za bolcem i docisnąłem. Wskazówka wskazuje na tą kreskę, trzymając zegar w pionie :D. Następnie trzeba delikatnie przełożyć ją nad tym bolcem i jest OK !!! :bigok:


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob lis 12, 2005 15:20

voodoo pisze:
Goofi pisze: VooDoo: zdejmowales wskazowki zeby zamontowac tarcze, nie miales problemu :?:
Ja mam zegary MotoMeter a Ty :?:
Ja mam zegary VDO, a wskazówki owszem, ściągałem, nie chciałe zejść, ale podważyłem delikatnie widelcem i zeszła :bajer:
Jak zakładałem to ustawiłem ją na tą kreskę za bolcem i docisnąłem. Wskazówka wskazuje na tą kreskę, trzymając zegar w pionie :D. Następnie trzeba delikatnie przełożyć ją nad tym bolcem i jest OK !!! :bigok:
Wczesniej tez czytalem o motodzie z widelcem, ale nie kazdy ja polecal.
Wzialem pierw maly widelczyk do ciasta i wskazowka obrotomierza zeszla bez problemu, gorzej bylo z ta od predkosciomierza :chytry: wymagal czegos mocniejszego... duzego widelca... :jezor: podwazanie rekami z obu stron nie pomoglo, dopiero z pomoca przyszedl srubokretpod jedna strone widelca i sie udalo :bigok:

Jeszcze tylko tarcze, zlozyc i zarzuce foty :food:

[ Dodano: 12-11-2005, 19:49 ]
Teraz ja sie pochwale moja robota :food:

Do podswietlania uzylem diodek UV. W pewnym momencie myslalem, ze to kiepski wybor, ale potem doszedlem do wniosku, ze dobry. Poustawialem je tak, ze wlasciwie wszystko, co ma byc oswietlone jest oswietlone (nawet wskaznik paliwa) :grin: co w przaypadku katody tak by sie nie dalo :chytry:

Ponizej foty :bigok: robilem je w domu po podlaczeniu bateryjki 9V, wiec nie swiecily pelnym swiatlem. Jak zaloze w samochodzi, to zrobie nowe foty :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » ndz lis 13, 2005 11:33

Goofi a ile użyłeś w sumie diod UV?


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz lis 13, 2005 11:38

marekos pisze:Goofi a ile użyłeś w sumie diod UV?
Pierw zamontowalem 15 a potem jeszcze 2 dolozylem :bajer:

[ Dodano: 13-11-2005, 19:37 ]
Oto foty juz z samochodu. Po zamontowaniu i przejazdrzce mam pierwsze spostrzezenia:
- swieca za jasno... musze je troche rezystorkiem przyciemnic bo regulacja pokretlem prawie nic nie daje
- skany na ktorych oparlem projekt pochodza od nowszych (na jeden wtyk) i firmy VDO (moje MetoMeter) i obrotnik troche inaczej jest wyskalowany, bede musial to poprawic bo zle wskazuje i mnie to wkurza
- samodzielnie jak ogladalem, to kolor byl ladny, jak wlozylem do auta w ktorym pewne elementy mam podswietlone niebieskimi LED-ami, to zegary maja duzy odcien fioletu i to sie rzuca w oczy (na fotach tego tak nie widac bo aparat pewnie nie rejestruje tych dlugosci fali), sprobuje wrzucic niebieski filtr, co troche przyciemni i zdyfuzuje swiatlo, co powinnno wyjsc na dobre

Poza tym jestem zadowolony i mysle, ze jest sporo lepiej niz bylo, a napewno bedzie lepiej bo bede dazyl do idealu :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » ndz lis 13, 2005 20:45

Goofi, weź sobie opiłuj, oszlifuj łebki od diod to będzie ładnie światło rozpraszało. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi nie tak całkiem na płasko tylko tak zeby je zmatowić.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz lis 13, 2005 20:53

kotem pisze:Goofi, weź sobie opiłuj, oszlifuj łebki od diod to będzie ładnie światło rozpraszało. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi nie tak całkiem na płasko tylko tak zeby je zmatowić.
Tak wiem, zeby nie swiecily tak kierunkowo, to chyba tez zrobie :bajer:



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » ndz lis 13, 2005 21:01

Ja chyba jednak zrobie katode, przetraabialem juz diody i jakos mi sie to nie widzi. pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości