[MK2] Piaskowanie wzoru na szybie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kwaczy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 26, 2008 23:56
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

[MK2] Piaskowanie wzoru na szybie

Post autor: kwaczy » czw lip 10, 2008 13:20

Witam moje kolejne pytanie na tym forum dotyczy sprawy piaskowania szyb mianowicie mój dobry znajomy posiada zakład grawerski z piaskarka gdzie piaskuje wzory na szkle. Myślałem o pomyśle zrobienia logo forum na jednej z tylnich szyb właśnie ta metoda. I teraz moje pytanie do was co myślicie na ten temat. czy takie coś jest możliwe na szkle szyby samochodowej ?? czy jest to legalne bo jest to jednak jakaś ingerencja w strukturę szkła i ostatecznie jak to sie ma do ogolnego wizerunku auta . :bigok:
Ostatnio zmieniony czw lip 10, 2008 13:20 przez kwaczy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: pt paź 21, 2005 23:35
Lokalizacja: G-ń
Kontakt:

Post autor: Przemo_vw » czw lip 10, 2008 17:14

Z tego co wiem to samochód moze nie przejsc przegladu, kolega miał małe pekniecie na szybie i od razu misiaki zabrali mu dowód. Tutaj napewno bedzie to widoczne, jakies wgłebienie wtedy szyba bedzie miała. Co do szkła to nie mam pojecia czy to zwytrzymie, najlepiej sporbowac na jakies szybie co sie nie nadaje do uzytku.
Ostatnio zmieniony czw lip 10, 2008 17:15 przez Przemo_vw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kwaczy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 26, 2008 23:56
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: kwaczy » czw lip 10, 2008 21:39

pekniecie a piaskowanie to chyba raczej co innego ;] to tak jakby szyba byla poprostu porysowana ;] przynajmniej tak mysle :helm:



Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » czw lip 10, 2008 21:57

Przemo_vw pisze:Z tego co wiem to samochód moze nie przejsc przegladu, kolega miał małe pekniecie na szybie i od razu misiaki zabrali mu dowód. Tutaj napewno bedzie to widoczne, jakies wgłebienie wtedy szyba bedzie miała. Co do szkła to nie mam pojecia czy to zwytrzymie, najlepiej sporbowac na jakies szybie co sie nie nadaje do uzytku.
Na codzień piaskuje różne rzeczy zwłaszcza kamień czasem także szyby i i z szybą nic sie nie stanie wgłębienia sa minimalne szyba pod wpływem piasku robi sie matowa ( szorstka ) tylko trzeba pamiętac żeby zbyt długo nie piaskować w jednym miejscu, gdizes kiedyś na jakiś stronach o tuningu widziałem wypiaskowane wzory na bocznych szybach


Mój golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44870&start=255
Sprzedam naklejki vwgolf.pl pisać na PW

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58f3d0b3b01c6baa.html][img]http://images28.fotosik.pl/37/58f3d0b3b01c6baam.jpg[/img][/url]

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » pt lip 11, 2008 00:00

kwaczy, niezły pomysł z tym logiem :bigok:
kwaczy pisze:pekniecie a piaskowanie to chyba raczej co innego ;] to tak jakby szyba byla poprostu porysowana ;] przynajmniej tak mysle :helm:
dokładnie tak, poza tym, gdyby nie można było piaskować na szybach to by ich w ten sposób nie znakowali.
Druga rzecz to fakt, że tylnią szybę można całkiem zakleić, folią, naklejką, czy nawet zaspawać, więc nie wydaje mi się, że dyskretne logo u dołu szyby mogłoby stwarzać jakieś problemy przy przeglądzie :bajer:



Awatar użytkownika
kwaczy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 26, 2008 23:56
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: kwaczy » sob lip 12, 2008 13:20

hmm moze doradzicie i pokazecie jakies wzory na logo na szybe a ja wybiore cos ciekawego ;] odrazu mowie ze nie chce piaskowac jakiegos giganta :grin:

[ Dodano: 12 Lip 2008 13:22 ]
MarcinWLKP, wiesz jak czlowiek kombinuje zeby byc choc troche oryginalnym ;]
Ostatnio zmieniony sob lip 12, 2008 13:21 przez kwaczy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » sob sie 02, 2008 22:30

ja mam na szybce bocznej czarodzieja wypiaskowanego, zapraszam na stronkę z fotkami z autkiem
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Ostatnio zmieniony sob sie 02, 2008 22:36 przez Votek, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

Awatar użytkownika
kraja87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:00
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: kraja87 » pn wrz 01, 2008 18:12

Ja w swojej wcześniejszej furce użyłem folii półprzezroczystej matowej. Efekt był jakby logo klubu było wypiaskowane :bajer: polecam! :bigok:


Golf sprzedany, ale w planie powrót do VW :) Chwilowo Mondeo kombi w dieselku :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości