[mk2] zmiana oswietlenia zegarow

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

saint
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 29, 2005 10:18
Lokalizacja: Imielin

[mk2] zmiana oswietlenia zegarow

Post autor: saint » czw cze 05, 2008 01:10

Panowie,

zanim zmienie mojego golfiaczka na inny samochód (ciagle jeszcze zastanawiam sie na jaki :/)
mam pytanie odnosnie tej porady na stronie glownej:

http://www.vwgolf.pl/?page_id=114

1) malowac sprayem UV same wskazowki? A co z cyframi? Czy jesli nakleję cyfry z papieru samoprzylepnego na orygianlne, to beda odbijac swiatlo UV i efekt bedzie taki jak na foto na koncu porady?

2) w poradzie pisze "Zimna katoda UV", czy zamiast tej "zimnej" moze byc po prostu katoda uv? http://www.allegro.pl/search.php?string ... lla-search
nie bardzo wiem, jaka jest roznica miedzy nimi, dlatego pytam :)

3) gdzie moge dostac spray uv? bo na allegro nie widze :(

4) skąd moge wsiąść kształt (taki sam jak w oryginalnych zegarach z MK2 z ZEGAREM (nie obrotomierzem)) który mam przesłać do agencji reklamowej aby mi go wycięła?

Pozdrawiam



marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin664 » czw cze 05, 2008 21:43

Ja już mam pomysł jak to zrobić tylko czekam na wakacje :)

1) Proponuję iść do agencji reklamowej żeby wycieli na ploterze tnącym matryce tarczy na czarnym papierze samoprzylepnym (mat) tak żeby cyferki to były dziury:) Po czym wziąć od dziewczyny lakier UV do paznokci i pomalować podkład tarczy (biały) i wskazówki po czym na biały podkład nakleić czarną tarcze przygotowaną wcześniej w agencji reklamowej :)
Koszta: Lakier UV do paznokci (w przypadku braku dziewczyny) ok 5-6 zł wycinanie na ploterze jak sie dogadasz, ja mam za free ale myślę że ładny uśmiech i 10 zł "tak żeby szef nie widział wystarczy" Myślę że tak będzie łatwiej niż nalepiać każdą cyferkę z osobna.
saint pisze:beda odbijac swiatlo UV i efekt bedzie taki jak na foto na koncu porady?
Jeśli papier pokryjesz czymś co "świeci" w UV to tak
2) Jasne że może być (chodzi tylko oto aby było światło UV)
3)Polecam lakier do paznokci taniej i łatwiej dostępne a efekt za*** (wypróbowane na aucie kumpla)
4)kiedyś były na forum musiałbyś poszukać albo... wykonać samemu :)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt cze 06, 2008 00:10

Takie coś byś chciał:

Obrazek

i licznik z mk2 z jeszcze nie zrobionym do końca oświetleniem:

Obrazek



casper255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 13:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: casper255 » pt cze 06, 2008 08:54

rydzu, moze jakas porada jak to zrobic?
przydalo by sie tez podswietlenie zegarka i podobaja mi sie swiecace symbole nad diodami


Byla VW Jetta 1,6PN
jest Seat Toledo II 1,8 20V AGN

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt cze 06, 2008 09:26

To są nakłądki na tarcze. Pokryte specjalną farbą UV i obrobione cyfrowo.Wszystko robi dla mnie zawsze ten sam człowiek od nas z forum: Gralik.

Najfajniejsze tutaj jest składanie tego wszystkiego. Są dwie opcje:
1. wymiana seryjnych tarcz na nowe
2. naklejenie tarczy nowej na metalową oryginalną

Potem malowanie wskazówek farbą fluorescencyjną i montaż oświetlenia z góry. Ja wsadziłem na szybko katodę UV żeby zrobić zdjęcia z testów.

Co do zegarka, to nie jest on zrobiony z prostego powodu, nie mam mk2 i nie mam w czym podłączyć i zrobić zdjęcia z montazu w samochodzie.
Symbole nad diodami są wymienione na nowe, zrobione tą samą techniką.

Efekt jest taki, że licznik w nocy świeci na niebiesko a pola czerwone pomalowane tą samą farbą co wskazówki, na czerwono. Moim zdaniem wygląda to ładnie i efekt jest nie współmierny do poniesionych nakłądów i włożonej pracy przez osobę to robiącą.

Projekt ten powstał jako alternatywa dla tarcz podświetlanych od spodu i wydaje mi się że jest udany.

Tutaj jak to wygląda w dzień:
Obrazek



saint
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 29, 2005 10:18
Lokalizacja: Imielin

Post autor: saint » pt cze 06, 2008 12:09

@ rydzu, zajeb**** masz te zegary :D
Powiedz mi, skad wziales wzor zegarow ? I czy mglbys sie z nami nim podzielic :)

2. Czy malowałeś wskazówki? Czerwony pisak/flamaster + lakier do paznokci UV ?

3. @Gralik wynokuje gotowe zegary, tylko wlozyc do golfa i sie cieszyc nowymi licznikami czy on tylko same wzory robi? Bo ja bym byl tym zainteresowany :)


bylo mk2 a jest a3 :)

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt cze 06, 2008 12:15

Wzór i wykonanie to Gralik. On robi dla mnie gotowe tarcze i wszystkie zmiany, plany iżyczenia ustalam sobie właśnie z nim. Cena takich tarcz jak na pokazanych zdjęciach to 60 pln

Do wskazówek używam tylko i wyłacznie farby Model Master Fluorescent Red ponieważ wygląda jak oryginał VW i nic więcej z nią nie trzeba robić.

Wzoru w wersji elektornicznej nie mam, twierdzę że lepiej zapłącić kilka pln niż kombinować samemu z tarczami drukowanymi na papierze.



binikd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 02, 2008 20:01
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: binikd » sob cze 07, 2008 19:22

koledzy napisze mi ktos dokladnie co i jak krok po kroku jak to zrobic i popiac zeby chodzilo?? tak szczegolowo??:)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » sob cze 07, 2008 21:26

Instrukcja jest bardzo prosta:
Kupujesz i wymieniasz tarcze, malujesz wskazówki, zakładasz katodę albo diody UV, zasilanie bierzesz z seryjnych żarówek z górnej listwy (żarówki już nie bedą potrzebne) i to na tyle.

Cała porada na temat zegaró podświetlanych katodą jest na stronie głównej w dziale Porady, tam jest sporo informacji.



Awatar użytkownika
sebastian
www.vwdolnyslask.pl
www.vwdolnyslask.pl
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 14, 2006 22:00
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: sebastian » ndz cze 08, 2008 13:08

rydzu pisze:i licznik z mk2 z jeszcze nie zrobionym do końca oświetleniem:
Super wyszły zegary z podświetleniem UV



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz cze 08, 2008 15:03

rydzu podejmujesz się przeróbki licznika tak, żeby wyszedł jak ten na zdjęciu?? Oczywiscie Golf MkII :bigok:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » ndz cze 08, 2008 16:01

toffic, na ten moment brak wolnych terminów. Licznikó z mk3 mam kilka na warsztacie, a mk2 kilka w kolejce.



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » ndz cze 08, 2008 16:23

rydzu pisze:o są nakłądki na tarcze. Pokryte specjalną farbą UV i obrobione cyfrowo.Wszystko robi dla mnie zawsze ten sam człowiek od nas z forum: Gralik.
gdzie takie zegary do MK2 , plus symbole nad diodami można kupić - na allegro brak , a może u Ciebie można nabyć


Obrazek

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz cze 08, 2008 17:51

toffic, na ten moment brak wolnych terminów
Mnie interesuje początek lipca :bigok: Jakby co to klepie miejsce w kolejce OKi???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości