[mk2] przyciemniane szyby

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ciemne szyby

tak
32
76%
nie
10
24%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
83Norbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 11, 2007 13:32
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: 83Norbi » wt kwie 01, 2008 21:36

Panowie są podzielone zdania na temat przyciemniania,jedni chcą przyciemniać całe auto inni tylko tył ciemną lub jasną folią.Zależy od producenta folii jak się one nazywają.Folie SUN GARD: 50 (najjaśniejsza) - 18% przyciemnienia
20 (pośredna) - 45% przyciemnienia
05 (najciemniejsza)-75% przyciemnienia
Dodatkowo do tego dochodzi jeszcze kolor szyby: szyba biała sama w sobie zatrzymuje światło w ok.12-15 % a zielona w 20%. Czyli dodając te procenty na przednie boki nie można założyć żadnej folii (przepisy mówią że mogą być one przyciemnione max 30%).Jeżeli zakładacie na przednie boki robicie to na własne ryzyko.Pracuję w firmie która zajmuje się przyciemnianiem szyb i to samo mówię klientom.Wg mnie jak przyciemniać to najlepiej całe auto w jednym odcieniu tak aby nie robić przejsć z ciemniejszej na jasną ale to jest moje zdanie no i oczywiście trzeba liczyć się z ryzykiem utracenia dowodu.Proponuje założyć folie solaryczne (odbijające światło) bardzo ładnie wyglądają na ciemnym aucie.Nie widać ewidentnie czarnej ściany zamiast szyb a jednocześnie nie widać wnętrza auta.Zapraszam na stronę www.auto-szyby.net Pozdrawiam


Norbi

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw kwie 03, 2008 23:03

mam ściemnione dwa autka i jest OKI :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
TWIX_9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lis 01, 2007 13:51
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: TWIX_9 » czw kwie 10, 2008 20:14

A ja mam wszystkie tylne szyby przyciemnione folią ''Dar Black'' i fajnie to wyglada.



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: hunterek » czw kwie 10, 2008 20:20

Golf zostal przyciemniony moj folia "SMOKE 20 (3EL)" wszystkie tylne szyby. Nie jest typowo czarna lecz ciemna. Widocznosc z zewnatrz praktycznie zerowa. Od wewnatrz nawet w ciemnosciach jest bardzo dobra. Komfort jazdy oraz nie swiecenie slonca w kark....... bezcenne..



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » czw kwie 10, 2008 22:48

ja tam jestem za przyciemnieniem ale nie wszystkich jednakowo, ja przyciemniłem mocno tylne a przednie lżej, możesz zerknąc na furkę.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160149,
ogólnie to za przednie dowód leci, ja jakoś z szczęściem jeszcze nie doczepiali się, szyba przednie boczne już są przyciemnione na tyle ile można, i nawet piecowo przyciemniając i tak dowód poleci



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości