[all VW] Zegary UV

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

[all VW] Zegary UV

Post autor: Goofi » pt wrz 16, 2005 11:29

Witam,

Niedawno pojawila sie nowa porada "Zegary UV w Golfie MK2, porada by BORGU" i bardzo mnie zainteresowala. Juz ktos przerabial zegary tym sposobem :?:

Kontaktu do autora nie znalazlem, wiec moze ktos mi tu pomoze bo mam kilka watpliwosci.
Fabrycznie wskazowki sa biale, w poradzie gosc pisze by pomalowac je sprayem UV, ale sa takie kolorowe?, moze jakies flamastry UV w tym kolorze, jak myslicie :?:

Cyferki i kreski... doradza by wyciac na ploterze z papieru samoprzylepnego, moze lepiej wydrukowac na takim papierze na laserze by przykryc czarnym a zostawic biale... toner z drukarki nie bedzie przeswitywal :?: :helm:

Gratuluje pomyslu autorowi :pub: :okej: ciekawi mnie tylko jak to w realu wyglada bo to co widze na fotkach mi sie podoba, jeszcze tylko podswietlic ladnie zegar/MFA i gites :bigok:

A swietlowke UV, ktora jest troche przy duza do tego mozna zamienic pewnie LED-ami UV, cenowo nie wiem jak wyjdzie :helm:
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2007 17:19 przez Goofi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Wegiel » sob wrz 17, 2005 08:43

Mozna zamiast neonu wykorzystac naprzyklad diody UV i efekt ten sam znajomy ma w aucie zrobione podswietlenie zegarow i reszty diodami i efekt bardzo dobry.


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » sob wrz 17, 2005 08:59

Może głupie pytanie, ale dlaczego trzeba wycinać cyferki z papieru i przyklejać ? te oryginalne na tarczy nie wystarczą ? :>


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob wrz 17, 2005 09:45

voodoo pisze:Może głupie pytanie, ale dlaczego trzeba wycinać cyferki z papieru i przyklejać ? te oryginalne na tarczy nie wystarczą ? :>
Byc moze dlatego, ze oryginalna biala farba na tarczach nie swieci w UV a biala kartka tak i to na niebiesko :helm: pewnosci nie mam, trzeba by sprowdzic, a moze jest roznica w intensywnosci... nie ma ktos lampki UV by podswietlic i srawdzic :?: :pub:



Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Piter_NS » sob wrz 17, 2005 10:36

biala farba na tarczach nie swieci w swietle UV.
Ja mam u siebie zrobione zegary w podobny sposob, polecam bardzo ladny efekt.


Kupię części lub całe NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz
Obecnie - Golf MK2 Westmoreland, BBS RS, Airride, CarPC oraz NSU 1000C
Poprzednio - Golf MK2 GTi - Wolfsburg Edition

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob wrz 17, 2005 10:48

NooN pisze:biala farba na tarczach nie swieci w swietle UV.
Ja mam u siebie zrobione zegary w podobny sposob, polecam bardzo ladny efekt.
To chyba mnie przekonales :helm: zastosowalem zimna katode UV czy LED-y :?: a tarcze wyklejales czy drukowales :?: :food:



Awatar użytkownika
Piter_NS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 23, 2004 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Piter_NS » sob wrz 17, 2005 11:01

ja mam tarcze wydrukowane na papierze dlatego ze zmienilem ich styl i podswietlone taka sama katoda jak w poradzie ale nie ukrywam ze zastanawiam sie nad zrobieniem tego na diodach.


Kupię części lub całe NSU 1000,1200,TT,TTS,Prinz
Obecnie - Golf MK2 Westmoreland, BBS RS, Airride, CarPC oraz NSU 1000C
Poprzednio - Golf MK2 GTi - Wolfsburg Edition

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob wrz 17, 2005 11:06

NooN pisze:ja mam tarcze wydrukowane na papierze dlatego ze zmienilem ich styl i podswietlone taka sama katoda jak w poradzie ale nie ukrywam ze zastanawiam sie nad zrobieniem tego na diodach.
Ja wlasnie tez chce nieco zmodyfikowac wyglad tarcz i drukowanie wyjdzie lepiej :helm:
Jesli chodzi o diody, to chyba ile ich dac?, 10 chyba styknie, na allegro chodzia po zeta za sztuke :grin: takie fi 5 beda dobre :?:



Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » czw wrz 22, 2005 14:50

a powiedzcie mi gdzie mółbym kupić taki lakier lub coś innego UV, żeby pomalować te wskazówki na czerwono i żeby świeciły w ciemności ?? :otepienie:


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Wegiel » czw wrz 22, 2005 18:30

voodoo pisze:a powiedzcie mi gdzie mółbym kupić taki lakier lub coś innego UV, żeby pomalować te wskazówki na czerwono i żeby świeciły w ciemności
mam taki pomysl ale nie wiem jak by to wyszlo wiem ze dziewczyna kupowala sobie lakier do paznokci bezbarwny ktory swieci w UV mozna by bylo sprobowac pomalowac wskazowki i podswitlic je diodami uv ciekawe jaki efekt....


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw wrz 22, 2005 18:53

Wegiel pisze:
voodoo pisze:a powiedzcie mi gdzie mółbym kupić taki lakier lub coś innego UV, żeby pomalować te wskazówki na czerwono i żeby świeciły w ciemności
mam taki pomysl ale nie wiem jak by to wyszlo wiem ze dziewczyna kupowala sobie lakier do paznokci bezbarwny ktory swieci w UV mozna by bylo sprobowac pomalowac wskazowki i podswitlic je diodami uv ciekawe jaki efekt....
Wlasnie nad tymi swiecacymi wskazowkami sie zastanawialem, dotarlem do firmy, ktora sprzedaje fatby UV w roznych kolorach, ale najmniejszy pojemnik, to 500ml i kosztowac chyba ponad 150 zeta :grrr:

Wegiel: jak mozesz, to sprawdz ten lakier, pomaluj cos na czerwono np. markerem i potem tym lakierem. Tak myslalem o markerze UV, ale wydaje mi sie, ze czerwona powierzchnia pomalowana nim swiecilaby na jakis sraczkowaty kolor :jezor: takie polaczenie czerwonego z niebieskim... :chytry: z tym lakierem do paznokci przypuszczam, ze moge byc podobnie jak swieci na niebiesko, ale przekonany nie jestem, wiec jakby to ktos mogl sprawdzic, to bylbym ogromnie wdzieczny :pub:



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » czw wrz 22, 2005 21:11

zainteresowal mnie ten temat licznikow UV. chcialem robic wg. porady Diody ale nie chce za bardzo rozbierac licznikow zeby nie polamac igiel od wskazowek a i drukowanie na folii wydajemi sie jakies takie nie teges :) dletego chyba zrobie UV. tylko mam pytanie: otoz czy jak wydrukuje sobie zegary na kartce tak jak sie drukuje normalnie, to czy biale tlo bedzie wlasnie swiecilo w swietle UV?? i jak to bedzie wygladalo bo same cyferki wygladala fanie a nie wiem jakby wygladala wieksza powierzchnia oswietlona swiatlem UV.

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2005 21:15 ]
NooN - moglbys zapodac fotke twoich zegarow jak swieca pod UV??


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » czw wrz 22, 2005 22:26

koledzy znalazłem coś ciekawego, a zarazem taniego

http://forum.tuning-pc.pl/viewtopic.php?t=953 .

Kliknijcie na ten link i spójrzcie co mozna zrobić lakierem do paznokci za niecałe 10 zł !!!

Myślę, że gdyby pomalowal czerwonym lakierem wskazówki, a później pokrył je tym bezbarwnym lakierem do paznokci powinien być właśnie taki efekt jak na zdjęciu z porady :pub:

Tylko jeszcze jakbym znalazł gdzieś zimną katodę krótszą, żeby nie wystawała tak jak w tej poradzie to byłbym w siódmym niebie :food:


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw wrz 22, 2005 22:38

voodoo pisze:koledzy znalazłem coś ciekawego, a zarazem taniego

http://forum.tuning-pc.pl/viewtopic.php?t=953 .

Kliknijcie na ten link i spójrzcie co mozna zrobić lakierem do paznokci za niecałe 10 zł !!!

Myślę, że gdyby pomalowal czerwonym lakierem wskazówki, a później pokrył je tym bezbarwnym lakierem do paznokci powinien być właśnie taki efekt jak na zdjęciu z porady :pub:

Tylko jeszcze jakbym znalazł gdzieś zimną katodę krótszą, żeby nie wystawała tak jak w tej poradzie to byłbym w siódmym niebie :food:
Super :helm: z fotek wynika, ze czerwony sledz polamowany tym lakierem swiecil na czerwono, wiec wskazowka pomalowana czerwonym markerem bedzie sciecila na.... :pub:

Znalazlem taki lakier na allegro i chyba sobie kupie :jezor:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64813806



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości