[MK 3] zmiana podswietlenia komputera pokładowego

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt wrz 20, 2005 10:45

Zmieniałem już kilka różnych liczników, nie podobał mi się jednak niebieski kolor jaki za każdym razem uzyskiwałem, dlatego... Zamontowałem specjalne diody ze spiłowaną główką zamontowane w oprawce VW, jak zrobię zdjęcia moich zegarów to dostaniecie fotki, jakość jest po prostu rewelka. Wywaliłem zupełnie folię w wyświetlaczach i jadną diodą za 6 pln zrobiłem super wypas.
Jestem w trakcie zmian w moim liczniku więc jak tylko skończę to zapodam fotki



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt wrz 20, 2005 12:30

rydzu pisze:Jestem w trakcie zmian w moim liczniku więc jak tylko skończę to zapodam fotki
...no czekamy, czekamy :food: :food: :food: . Pod choinkę planuje sprezentować sobie takie bajer :grin: (zmiana całego podświetlenie wnętrza :chytry: ) więc zanim to wszystko kupię(u Ciebie oczywiście :pub: ), chciałbym to zobaczyć :bajer: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

karol_szatan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 14:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: karol_szatan » wt wrz 20, 2005 15:06

Czołem !!!!!
Jeśli chodzi o folie, to moje doświadczenia nie są takie pozytywne. Kupiłem kilka arkuszy niebieskiej folii ale światło było mocno blade i nie wyglądało to zbyt ciekawie. Teraz eksperymentuję z farbą do malowania szkła. (można ją kupić w sklepach z artykułami szkolnymi) Kolor jest ciemniejszy i mam nadzieję, że sprawa wypali. O efektach będę informował. Pozdrawiam!!!


Karol

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw wrz 22, 2005 14:23

No to do dzieła, od poniedziałku rusza projekt nowego licznika więc mogę wam zdradzić kilka nowinek:
Wyświetlacze na niebiesko podświetlam troszeczkę innaczej:
wywalam zupełnie folię i zakładam zamiast żarówki Diodę walcowąw oryginalnej obudowie VW (dołączone zdjęcie). Nie mam jeszcze fotek bo licznik jest w trakcie roboty a nie mogę go co chwilę wkładać i wyciągać z samochodu bo w końcu wypadną mi wszystkie śruby :-)
Podświetlanie wskazówek też można bardzo łatwo rozwiązać, jeśli zegary podświetliłeś od góry diodami i zrobiłeś to intensywnie, to wystarczy pomalować wskazówki farbą fluorescencyjną i będą łądnie świeciły.
Można też zamontować od góry podświetlanie diodami UV i wtedy też ładnie sie będą świeciły.
A deska w kolorze czerwonym wygląda tak jak na moich zdjęciach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw wrz 22, 2005 14:43

Sorka, że nie na temat.
Rydzu - chciałem zamówić od Ciebie ten komplet do podświetlenia nawiewów ale nie dostałem odpowiedzi. Nie wiem czy nie doszła wiadomość?
Odezwij się do mnie jak możesz lukaszch@mg.gov.pl lub 601-558-957



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw wrz 22, 2005 15:31

jeeeeee.... :panna: :grin: :bajer: :food: ... Ale to niebieskie pikne jest!!!

Pozdro :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt wrz 30, 2005 09:35

Skoro się Wam podoba to jeszcze jedna fotka, tym razem na stereo. A po weekendzie będą już zdjęcia z montażu w samochodzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt wrz 30, 2005 10:10

Zamontowałem już podświetlenie nawiewów które od Ciebie rydzu kupiłem - rewelka.
Na żywo rzeczywiście wygląda lepiej niż na fotach. Wogóle byłem zaskoczony przesyłką - full proffesinal zrobione :grin: tak, że można niewiele wiedzieć o elektronice a i tak łatwo podłączyć. Teraz zamiast na droge to wpatruje się w moje pięknie podświetlenie nawiewów :helm:
Konkretny gadżecik rydzu :pub:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt wrz 30, 2005 11:56

rydzu pisze:(ciach)
Podświetlanie wskazówek też można bardzo łatwo rozwiązać, jeśli zegary podświetliłeś od góry diodami i zrobiłeś to intensywnie, to wystarczy pomalować wskazówki farbą fluorescencyjną i będą łądnie świeciły.
Można też zamontować od góry podświetlanie diodami UV i wtedy też ładnie sie będą świeciły.
A deska w kolorze czerwonym wygląda tak jak na moich zdjęciach.
Ja u siebie chce podswietlic UV, ale co do swiecenia wskazowki pomalowanej na czerwono (np. markerem) mam watpliwosci... :chytry: ale zastanawiam sie nad pomalowanie ich dodatkowo lakierem do paznokci UV, co o tym sadzisz :?:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt wrz 30, 2005 12:23

Po kolei:
Chmielu: Cieszę sie że udało ci się zamontować. Prostota to podstawa i w sumie to nawet nie trzeba być bardzo zdolnym żebt sobie takie podświetlanie założyć.

Goofi: Zwykły czerwony marker raczej nie zaświeci ci się w świetle UV. Można zastosować do tego celu farbę chromakryl w kolorze fluorescencyjnym i w takim wypadku podświetlenie UV będzie wyglądało super.

W tej chwili zastanawiam się nad lakierem UV tak jak piszesz, ale pytanie czy przy nanoszeniu lakieru na wskazówkę pomalowaną markerem nie będzie ci rozmazywało koloru. Wydaje mi się że niestety będzie.
Zacznę od tego że muszę kupić krótką katodę i będę dalej już kombinował w ten weekend.
O efektach poinformuję (jak zawsze)



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt wrz 30, 2005 12:43

rydzu pisze:(ciach)
Zacznę od tego że muszę kupić krótką katodę i będę dalej już kombinował w ten weekend.
O efektach poinformuję (jak zawsze)
Proponuje LED-y UV, nie trzeba tak kombinowac z przerobkami by katoda weszla a i taniej wychodzi :food:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt wrz 30, 2005 14:19

Tylko dioda UV nie oświetli ci tak intensywnie powierzchni licznika jak dioda. jedyne które są w stanie ładnie świecić to diody walcowe z wklęsłą soczewką na końcu. Można też próbować piłować diody UV ale moim zdaniem ze względu na ilość jaka jest potrzebna wolę kupić katodę i mieć to bez problemu.
Sam montowałem podświetlanie licznika na niebieskich diodach i przy zastosowaniu diód UV mogę mieć nie oświetlone wskażniki paliwa i temperatury. Raczej jak mam to zrobić to raz a pożądnie a nie potem poprawiać.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt wrz 30, 2005 15:13

rydzu pisze:Tylko dioda UV nie oświetli ci tak intensywnie powierzchni licznika jak dioda. jedyne które są w stanie ładnie świecić to diody walcowe z wklęsłą soczewką na końcu. Można też próbować piłować diody UV ale moim zdaniem ze względu na ilość jaka jest potrzebna wolę kupić katodę i mieć to bez problemu.
Sam montowałem podświetlanie licznika na niebieskich diodach i przy zastosowaniu diód UV mogę mieć nie oświetlone wskażniki paliwa i temperatury. Raczej jak mam to zrobić to raz a pożądnie a nie potem poprawiać.
Zalezy ile diodek chcesz wrzucic, ale voodoo wlasnie zalozyl katode bez zadnej szybki i mu oswietla poziomo srodek licznika, nie wiem jak bedzie z szybka (dyfozorem swiatla :jezor:) o tym TU pisal
Ja sie pobaie jednak LED-ami, tylko dam ich z 15... i pobawie sie ich pradem, katem ustawienia i do tego dyfuzor. Moze kiedys porownamy efekty :hmm:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt paź 04, 2005 13:04

Różnica pomiędzy katodą UV i diodą LED UV jest znaczna, ponieważ MK III ma plastik z podświetlaniem dużo krótszy niź MK II i zupełnie inny kąt padania światła. Jeśli u siebie wsadzę diody to dół zegaró i wskaźniki paliwa i temp. będą słabo oświetlone i efekt mizerny. Dlatego właśnie szukam katody do 20 cm albo założę dwie po 10 cm.
licznik już na warsztacie i właśnie robią się nowe tarcze, testuję podświetlanie i jak tylko dorwę katodę będę musiał sprawdzić jakie materiały się święcą żeby je zastosować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości