[mk2] przyciemniane szyby

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ciemne szyby

tak
32
76%
nie
10
24%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

[mk2] przyciemniane szyby

Post autor: Rek1n82 » pn mar 31, 2008 21:29

mysle nad przyciemnieniem szyb w swoim vw ale nie jakies bardzo czarne, bo to troche wioska tylko tak lekko przydymic zeby bylo widac z zewnatrz i co wy na ten temat? mile widziane wypowiedzi i glosowanie.


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: hunterek » pn mar 31, 2008 21:53

ja mam termin na 7 kwietnia i tez nie wiem jak bardzo czarne maja byc szyby czy czarne jak smola czy troche jasniejsze.. panowie pomozcie ;]



teedee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob mar 29, 2008 18:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: teedee » pn mar 31, 2008 21:57

koledzy dla mnie najlepsza folia to 50tka (50%przepuszczalności) na przednie drzwi, a resztę tylnię i tył 35tką lub 20tką, jeśli chcecie delikatnie to można zrobić drzwi 50tką, a tylną szybe 20ką (by troche przyciemnić środek)

Osobiście tak mam w Golfie ale zmieniam drzwi tylne na ciemniejsze.



Awatar użytkownika
Kazimir
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 131
Rejestracja: sob lut 17, 2007 22:24
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Kazimir » pn mar 31, 2008 21:59

Chciałbyś wszystkie przyciemnić tak lekko ??Wtedy nawet jest to chyba dozwolone Efekt może być ciekawy ,ale jeśli będą przyciemnine delikatnie takie jest moje zdanie :bajer:

[ Dodano: 31 Mar 2008 22:04 ]
Dodatkowo możesz sobie poczytać o przyciemnianiu szyb w tym temacie link poniżej
:dol:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62524


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images27.fotosik.pl/188/194a0404a4064a2e.jpg[/img][/url]
i LOVE DRIVE :)

Awatar użytkownika
niooniek
Dave's Garage
Dave's Garage
Posty: 1141
Rejestracja: wt maja 23, 2006 12:21
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: niooniek » pn mar 31, 2008 22:15

jestem za tym by nie przyciemniać żadną folią
teedee pisze:koledzy dla mnie najlepsza folia to 50tka (50%przepuszczalności) na przednie drzwi,

Osobiście tak mam w Golfie
to przy kontroli może ci dowodzik polecieć


Pozdrawiam :pub:

teedee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob mar 29, 2008 18:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: teedee » pn mar 31, 2008 22:21

niooniek, może ale jakoś na razie mam szczęście, ale jakby co dowód za pare złotych się odbierze a szybki i tak zostaną



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: hunterek » pn mar 31, 2008 22:47

panowie bylem u mnie w miejscowosci (elblag) na komendzie i panowie mi powiedzieli tak, zreszta firma przyciemniajaca szyby to samo powiedziala , otoz: przednie boczne podczas wypadku musza dac sie zbic i rozbryzgac sie w drobny mak, jak sie ma folie to sie nie stanie + nawet najjasniejsza folia przezroczysta nie ma dozwolonej przepustowosci swiatla. Dlatego mozna tylko przyciemniac wszystkie tylne szyby , dowolna folia. Przednie moga byc jedynie piecowo przyciemnione.

Moje pytanie: Czy wziasc na tyl najciemniejsza folie czy nieco jasniejsza, jak to bedzie z widokiem od wewnatrz i od zewnatrz. Zalezy mi zeby od zewnatrz nie bylo nic albo prawie nic widac.



teedee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob mar 29, 2008 18:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: teedee » pn mar 31, 2008 23:16

hunterek, osoby zajmujące sie profesjonalnie przyciemnianiem folie naklejają tak by szyba się rozbiła w pająka i cała folia wypadła, tzn nie jest doklejana do samej górnej krawędzi a na dole ledwo schowana jest pod boczek drzwi. Może nie jest to idealne rozwiązanie ale lepsze jak zaklejanie całej szyby wtedy z wydarciem w czasie wypadku jest problem.

Co do tego jak chcesz przyciemnić tył, weź tak folie doberz do całego auta by pasowało, jeśli boki robisz np 50tką to na tył weź 20kę (nie dawaj 5tki) bo będzie źle wygladało, a na pewno nie bierz jaśniejszej.

Jeśli chodzi o widoczność do środka to 50tką widać ale trochę, 35ką już mniej, a 20ką prawie wogóle. Na zewnątrz mi nie robi różnicy chodź pierwszy raz w deszczu odsówałem przednie szyby by widzieć na krzyżówce czy coś jedzie, teraz nie widze różnicy :)



Awatar użytkownika
hunterek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1141
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 23:01
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: hunterek » pn mar 31, 2008 23:25

teedee pisze:hunterek, osoby zajmujące sie profesjonalnie przyciemnianiem folie naklejają tak by szyba się rozbiła w pająka i cała folia wypadła, tzn nie jest doklejana do samej górnej krawędzi a na dole ledwo schowana jest pod boczek drzwi. Może nie jest to idealne rozwiązanie ale lepsze jak zaklejanie całej szyby wtedy z wydarciem w czasie wypadku jest problem.

Co do tego jak chcesz przyciemnić tył, weź tak folie doberz do całego auta by pasowało, jeśli boki robisz np 50tką to na tył weź 20kę (nie dawaj 5tki) bo będzie źle wygladało, a na pewno nie bierz jaśniejszej.

Jeśli chodzi o widoczność do środka to 50tką widać ale trochę, 35ką już mniej, a 20ką prawie wogóle. Na zewnątrz mi nie robi różnicy chodź pierwszy raz w deszczu odsówałem przednie szyby by widzieć na krzyżówce czy coś jedzie, teraz nie widze różnicy :)
bede przyciemnial tylko 3 szyby z tylu MKII 3 drzwiowy. Nie znam sie na modelach tej foli ale myslalem ze tylne boczne jakas ciemna a tylna szyba jakas jasniejsza. Golf moj jest czarny metalik, i wszystkie plastiki na zewnaterz jak i wewnatrz sa czarne .

z tad pytanie jakie folie wybrac, czy na caly tyl 1 odcien , czy jakos inaczej.

prosze o pomoc bo termin sie zbliza :P



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt kwie 01, 2008 14:22

Moim zdaniem przyciemniane szyby wymiatają - w sensie: że jak widzę przyciemniane szyby w szczególności folią to chce mi się wymiotować. :grin: Zobaczcie, że najładniej wyglądające samochody mają normalne szyby. Jeśli by można wszystkie szyby przyciemnić, nawet przednią to by wyglądało to jakoś jeszcze. Moim zdaniem to trochę wiejski tuning jest... :jezor:
Nie polecam. Jeśli podczas jazdy kogoś razi słońce to lepiej kupić sobie te rolety samochodowe i po kłopocie.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt kwie 01, 2008 15:45

dalikatnie jestem na tak! w kolejnym aucie tez delikatnei przyciemnie...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
saduwa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: wt sie 08, 2006 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: saduwa » wt kwie 01, 2008 15:55

ja tez jestem na tak ale podwaronkiem ze delikatnie



Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » wt kwie 01, 2008 16:54

no o delikatne sciemnienie mi chodzi i raczej wszystkie szyby tak samo (np 50%) Jezdzi u nas w miescinie mk2 z tak delikatnie sciemionymi szybkami, postaram sie dodac fotke jak go gdzies spotkam i wtedy ocenicie. Moze wy dodajcie zdjecia jak to u was wyglada :D

[ Dodano: 01 Kwi 2008 17:18 ]
MAPET a ty jaką masz przepuszczalnosc w soim venciaku? bo wyglada ładnie ;]


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

teedee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob mar 29, 2008 18:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: teedee » wt kwie 01, 2008 18:49

hunterek, to sobie zrób wszystkie 50tką będzie lepiej wygladało niż tył jaśniejszy, efekt będzie tylko z boku jak tak zrobisz, ale oczywiście ma Ci się podonbać a nie innym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości