[Mk4] Nawiewy od bory

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Slon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn mar 24, 2008 01:08
Lokalizacja: RadoM

[Mk4] Nawiewy od bory

Post autor: Slon » śr mar 26, 2008 15:54

Witam serdecznie widziałem u jednego z forumowiczów kratki nawiewów od bory zamontowane w mk4 i prezentuja sie kosmicznie nei chce chłopakowi zaspamowac tematu wiec pisze tu :)
Chciałbym sobie zakupić taki rarytas ale mam kilka dylematów a mianowicie czy sam sobie poradze ze wstawieniem tego (moja wiedza na temat mechaniki samochodów jest 0 ) co musze zrobić aby zamontowac takie kratki czy trzeba rozbierac konsole ;/ dzieki za wszystkie odpowiedzi :)


Mój Mk4 Zapraszam -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158634

Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » pt mar 28, 2008 03:20

Spokojnie sobie dasz z tym rade sam, ale musisz troche czasu poswiecic.
Zeby zdemontowac lewy nawiew musisz:
Sciagnac scianke deski rozdzielczej po lewej stronie (tam gdzie sa bezpieczniki) scianka jest na zatrzaskach musisz ja podwazyc, ale rob to w miare delikatnie. Po zdemontowaniu odpinasz kosci od wlacznika swiatel. Zeby wyjac wlacznik swiatel musisz w pozycji "wylaczonych swiatel" wcisnac pokretlo do srodka (wchodzi jakies 3 moze 4mm) i przekrecic w prawo praktycznie do pionu, wtedy druga reka od strony kabli wypychasz caly przelacznik. Przelacznik ma ruchowe zapadki ktore sie chowaja kiedy wykonujesz wyzej wykonana czynnosc. Kratke nawiewu demontujesz podwazajac ja srubokretem albo ustawiasz ja tak jak by miala dmuchac w dol i wtedy za gorna wystajaca czesc ciagniesz reka. (Uwazaj bo wszystkie kratki od prawej strony na bolcach maja takie male gumowe nakladki, ktore maja za zadanie plynne poruszanie sie kratki. Nie pogub sobie ich :) )
Z tej strony podwazaj
Obrazek
Potem odkrecasz 2 srubki i nawiew wyciagniety
Obrazek

Srodkowy nawiew demontujesz bardzo prosto.Tak jak powyzej wyciagasz kratki i tylko odkrecasz srubki.
Nawiew po prawej stronie nie ma srubek. Wyciagasz kratke a potem reszte (trzeba uzyc troche sily bo kratka jest zaczepiona o rant deski rodzielzej i po prawej oraz lewej stronie ma takie male zatrzaski (deska jest miekka wiec powinno wyskoczyc)
Na zdjeciu widac ten rand oraz zatrzaski a strzalka pokazuje gdzie musisz zrobic dziure zeby puscic przewod od podswietlenia.
Obrazek

Przewody od lewego nawiewu podpinasz pod kostke od swiatel. Brazowy do brazowego, niebieski do niebieskiego.
Srodkowy nawiew i ten od prawej podpinasz pod kostke od ogrzewania tylnej szyby tak samo kolor do koloru, a zeby sobie pociagnac przewod od prawego nawiewu musisz otworzyc schowek i odkrecic srubki od schowka (pomaga odkrecenie tez srubek tych pod schowkiem tam gdzie sie konczy deska rozdzielcza) potem odchylic plastik i prowadzisz przewod miedzy deska rozdzielcza a schowkiem.
Efekt jest warty tego zachodu naprawde fajnie to wyglada na zywo.

Uf ale sie rozpisalem :D



Slon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn mar 24, 2008 01:08
Lokalizacja: RadoM

Post autor: Slon » sob mar 29, 2008 10:55

Dzięki za pomoc punkt juz poleciał :) mam nadzieje ze dam z tym rade ;d boje sie tylko o ten lewy nawiew zeby nie spierniczyc czegos ;/

[ Dodano: 29 Mar 2008 11:56 ]
Czy moze mi ktoś dać link do allegro z tymi kratkami bo nie moge nigdzie znalesc ;/ z Góry dzieki za pomoc ;)


Mój Mk4 Zapraszam -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158634

Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » sob mar 29, 2008 20:35

Te kratki to nie jest tak latwo kupic...ale jak to sie mowi dla chcacego nic trudnego :) W tej chwili nie ma zadnego kompletu na allegro.
Dasz sobie rade z tym montarzem. Ja skrowalem oryginalne kabelki w wybranym punkcie na odcinku okolo 6 mm i z wiaski miedzianych drucikow robilem cos takiego => () przez srodek przepuszczalem oskorowany kabelek od nawiewu i skrecalem a potem izolowalem. Zaden ze mnie elektryk ale dziala :)



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob mar 29, 2008 23:13

Fachowa porada MaNo :pub: Też byłem ciekaw i teraz już wszystko wiem :grin:



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » ndz kwie 27, 2008 10:18

Witam
MaNo pisze:Dasz sobie rade z tym montarzem. Ja skrowalem oryginalne kabelki w wybranym punkcie na odcinku okolo 6 mm i z wiaski miedzianych drucikow robilem cos takiego => () przez srodek przepuszczalem oskorowany kabelek od nawiewu i skrecalem a potem izolowalem. Zaden ze mnie elektryk ale dziala
Niezbyt fachowe połączenie jeszcze to izolowanie pewnie taśmą izolacyjną :bigok:
Rada dla wszyskich.
Jak już tak robicie to połączenie w taki sposób ale tylko przez lutowanie i taśma izolacyjna parciana czyli materiałowa a nie zwykła.

Jak zrobie zdjęcia dzisiaj to wstawie na forum jak zrobić to bardziej fachowo bo sam montowałem u siebie nawiewy od BORY i żadnym fachowcem nie tzreba być i lutownicy ani taśmy nie trzeba używać. Powodzenia



Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » wt sty 27, 2009 10:44

kurde panowie jak sie wpiąć w tą dużą kość od świateł, cały czas wyskakują mi te kable, dolutowałem piny i to samo się dzieje


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
AdiTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw lut 14, 2008 01:01
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: AdiTDI » sob sty 31, 2009 02:05

MaNo pisze:Srodkowy nawiew demontujesz bardzo prosto.Tak jak powyzej wyciagasz kratki i tylko odkrecasz srubki.
Właśnie będę się zabierał za montaż środkowej kratki od bory, tylko zastanawia mnie to, ze w mk4 po wyciągnięciu kratek nawiewów znajdują się śruby trzymające ramkę, natomisat kratki od bory są w ramkę wbudowane i nie widzę żadnych śrub... Czy ta kratka wchodzi tylko na wcisk w konsolę?


Sprzedam lub zamienię alu
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=969136011

Moje zielone MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175195

Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » sob sty 31, 2009 15:16

nie na środkowej kratce od bory masz taką rameczke na zatrzaski (górna ścianka, odpinasz) odpinasz tą ramke przykręcasz a potem ładujesz kratki


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
aiv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: sob paź 04, 2008 23:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aiv » śr lut 18, 2009 15:28

Ma ktos zdjecie tych ramek? Ile w ASO kosztuje? Bez ramek lewej na jedna srube sie nie zamontuje?



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » ndz lip 05, 2009 11:19

Panowie, czy kratki z Bory anglika też podejdą do mk4??



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz lip 05, 2009 12:17

Panowie, czy kratki z Bory anglika też podejdą do mk4??
Środkowa od anglika pasuje. Zewnętrzne nie będą pasować.
Jak masz dojście za "gratis" to możesz je ewentualnie wziąć na części na przyszłość.
Od anglika kratka kierowcy jest odwrotnie, więc nie wejdzie w deskę, a kratka pasażera też jest odwrotnie, na upartego można ją założyć, ale regulację będziesz miał nie po tej stronie i do końca nie wiem czy wejdzie w deskę.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » ndz lip 05, 2009 18:33

Co do kupna kratek na allegro proponuje pisać do ludzi co sprzedają kompletne deski do bory z kratkami. Może sprzedadzą same kratki. Mi się tak udało, a dzwoniłem tylko do jednego gościa:) Pytał się ile mu za nie dam. Powiedziałem 150zł i kolo był raczej zachwycony. Za kilka dni miałem kompletne nawiewy. Znaleźć komplet samych nawiewów na allegro nie jest łatwo, jeszcze w dobrej cenie. Sam szukałem ze 3m-ce.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości