[mk2] Modyfikacja oswietlenia kabiny w MK2

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

[mk2] Modyfikacja oswietlenia kabiny w MK2

Post autor: smoked » wt sty 01, 2008 23:43

Witajcie :okej: Zalozylem nowy topic, bo nie znalazlem odpowiedniego, aby pochwalic sie efektem pracy nad oswietleniem w moim MK2. Zdecydowalem sie na niebieskie katody i bez zbednego gadania, wynik wg mnie prezentuje sie bardzo dobrze:

Obrazek

Obrazek

Najwiekszy problem mialem z faktem, ze dlugosc kabli z inwertera do katod to tylko 30 cm i nie mozna ich przedluzyc. Musialem wypruc bebechy (jak ktos nie ma mocnych nerwow a bardzo kocha VW to prosze przejsc do nastepnego zdjecia):

Obrazek
• ta wiszaca wiazka przewodow to od radia jakby ktos sie przestraszyl, ze z katodami to tyle przewodow przyszlo :kac:
• inwerter musial byc na wysokosci katod (dlugosc kabla) wiec umiescilem go pod nawiewem w kolumnie srodkowej

Ogolnie nad nogami, zarowno pasazera jak i kierowcy, MK2 jest porzadnie zabudowane. Na poczatku balem sie umiescic katody, tak jak zaraz zobaczycie. Jednakze jezdze juz prawie miesiac z roznymi pasazer(k)ami i nikt nigdy ich nie kopnal ani nic, a to dlatego, ze sa podwieszone najblizej jak sie dalo (w ramach ich niewidocznosci od gory), a nie gleboko, poniewaz wlasnie gleboko operuje sie nogami, a tutaj nie :smoke:

Obrazek

Na zakonczenie dodam, ze podlaczylem sie pod czujnik otwarcia drzwi + dodatkowo wmontowalem wylacznik takze jak mi sie znudza w co watpie, to moge calkowicie je odlaczyc.

CHEERS w Nowym Roku :pub:
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2008 23:43 przez smoked, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » wt sty 01, 2008 23:52

fajny efekt :bajer: może też se coś takiego sklece? :)



Karolek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 20, 2006 22:19
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Karolek123 » śr sty 02, 2008 01:08

jak dla mnie to wiocha :bajer: ale to oczywiscie tylko kwestia gustu :grin:



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » śr sty 02, 2008 10:58

fajne, ale do calibry a nie do golfa :panna:

wiem ze swieta byly, ale auto to nie choinka i takie swiecace gadzeciki to dla mnie wioska...



m.s
DIESEL POWER
DIESEL POWER
Posty: 887
Rejestracja: sob paź 20, 2007 01:15
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Post autor: m.s » śr sty 02, 2008 11:01

smoked, według mnie to jest :bigok: tylko zielone podswietlenie i troche bardziej intersywne
pozmysł SI SI i =D> za wykonanie



Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » śr sty 02, 2008 12:48

Karolek123 pisze:jak dla mnie to wiocha :bajer: ale to oczywiscie tylko kwestia gustu :grin:
Na szczescie masz racje - kwestia gustu :cool:
m.s pisze:tylko zielone podswietlenie i troche bardziej intersywne
Jak zwykle zdjecia nie oddaja w 100% efektu, kolor jest bardzo intensywny a do czerwonego lakieru nijak by mi pasowal zielony ;-)
Fredi88 pisze:wiem ze swieta byly, ale auto to nie choinka i takie swiecace gadzeciki to dla mnie wioska...
Hmmm z tego co mi sie wydaje, to juz nie pierwszy raz komentujesz czyjs (moj rowniez) update. Skoro jestes taki przeciwny, to po co odwiedzasz dzial Style?



:okej: Dziekuje Wam za komentarze :kwiat:
Dodam jeszcze, ze to oswietlenie jest duzo przyjemniejsze niz lampka w suficie, ktora ostatecznie wylaczylem i nie uzywam. Polecam



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr sty 02, 2008 16:11

Pomysł generalnie fajny ale troszkę mi to przypomina "agro tjuning":/
generalnie było by to dobre zamiast lampki w bagażniku ale w środku to raczej średnio:/ (kwestia gustu oczywiście)

mam jeszcze pytanie czy yżywałeś tzw"zimnych katod" stosowanych do "modingu" kompów??
jeśli tak to czy zastosowałeś stabilizator do 12v?? bo inaczej może ci się to "spalić" bardzo szybko:/
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » śr sty 02, 2008 16:52

smoked pisze:Hmmm z tego co mi sie wydaje, to juz nie pierwszy raz komentujesz czyjs (moj rowniez) update
od tego jest forum i chwalac sie swoimi wypocinami chyba czekasz na komentarze... jak nie chcesz uslyszec negatywnych to pokaz to na polskajazda.pl...
smoked pisze:Skoro jestes taki przeciwny, to po co odwiedzasz dzial Style?
jestem przeciwny jak to ktos ladnie ujał
dogu18 pisze:"agro tjuning"
Karolek123 pisze:wiocha
za duzo sie nagrales w nfs :/ ... dla mnie te wszystkie swiecidelka neony to takie samo badziewie jak laminat siatka i spojlery... po prostu wiocha... jeszcze alu dywaniki i masz wnetrze pasujace do dresa...

[ Dodano: Sro Sty 02, 2008 15:53 ]
nie chodzi o to zeby krytyowac wszystko, tylko to co sprawia ze ludzie jezdzacy vw maja opinie dresow... robiac takie wnetrze wlasnie na taka opinie moim zdaniem pracujesz.

tak w ogole widze ze probujesz cos zmienic przy aucie na sile, za mala kase, zeby tylko bylo cos zmienione...

lepiej zostaw te swiecidelka i uzbieraj na ladna felge albo zawias... pozdro



Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » śr sty 02, 2008 18:08

Panowie, panowie, nie w te strone poszlo <looz>

Dresem sie nie czuje nawet jezdzac z moimi "swiecidelkami" ;-)
Nie wiedzialem ze Golfiarze to dresy <hmmm> - szczerze mowiac bardziej pod poldki mi podchodzi ten stereotyp, ale to widocznie tez zalezy gdzie kto przebywa.

Ogolnie nie gryzmy sie, bo to bez sensu.

Sam czesto smieje sie na widok czyjegos "tjuningu", szczegolnie plastikow na zewnatrz tworzacych z "malucha" rakiete, co to 60 na godzine leci hehe...

Fele mnie nie kreca, jakos nigdy ich nie chcialem. Owszem ladnie wygladaja ale raczej w nowych furach a nie w prawie 20 letnim aucie. Kasy mi nie brak, zeby zaraz "uzbierywac" na cos - po prostu mam garaz to sobie majsterkuje w wolnym czasie :-)

W NFSa nie gram bo to durna gra, :grin:
dogu18 pisze:mam jeszcze pytanie czy yżywałeś tzw"zimnych katod" stosowanych do "modingu" kompów?? jeśli tak to czy zastosowałeś stabilizator do 12v?? bo inaczej może ci się to "spalić" bardzo szybko:/ pozdrawiam
- Dokladnie tak, stabilizator podobniez nieprzydatny, bo katody sa nieczule na wachania do 20v, nie mniej cos tam pewnie jest. Jezdze juz miesiac i wszystko gra.

Pozdrowienia!
Ostatnio zmieniony śr sty 02, 2008 18:10 przez smoked, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr sty 02, 2008 20:13

smoked pisze:Nie wiedzialem ze Golfiarze to dresy <hmmm> - szczerze mowiac bardziej pod poldki mi podchodzi ten stereotyp, ale to widocznie tez zalezy gdzie kto przebywa.
niestety taki przyległ stereotyp do "młodych" posiadaczy golfów mk2, BMW E30/36
i Kadetów E:/
Ten stereotyp pewnie powstał przez tych któży chcą na siłę odmienić swoje auto i montują "rynny" zamiast wycechu i obwieszają plastikiem i szpachlą mieszaną w betoniarce:P
smoked pisze:Fele mnie nie kreca, jakos nigdy ich nie chcialem. Owszem ladnie wygladaja ale raczej w nowych furach a nie w prawie 20 letnim aucie.
z tym się niezgodze:P w starym aucie dobrze dobrane Alufelgi twożą klimat i styl, niemówie o montowaniu 20" do auta z lat '60 ale o felgach z epoki.
smoked pisze:
dogu18 pisze:mam jeszcze pytanie czy yżywałeś tzw"zimnych katod" stosowanych do "modingu" kompów?? jeśli tak to czy zastosowałeś stabilizator do 12v?? bo inaczej może ci się to "spalić" bardzo szybko:/ pozdrawiam
- Dokladnie tak, stabilizator podobniez nieprzydatny, bo katody sa nieczule na wachania do 20v, nie mniej cos tam pewnie jest. Jezdze juz miesiac i wszystko gra.
Niewiem jaką tolerancje co do napięcia mają "zimne katody" (sam ich nie używam) ale wiem że kuzynowi się spaliło parę kompletów termal-take, albo 4max'a , potym jak zamontował stabilizator na 12V , neony działają do dziś:)(jakieś pare miesięcy)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » śr sty 02, 2008 23:46

smoked pisze:Fele mnie nie kreca, jakos nigdy ich nie chcialem. Owszem ladnie wygladaja ale raczej w nowych furach a nie w prawie 20 letnim aucie.
ale bzdury gadasz :) az sie usmialem... a kto mowi ze masz wkladac nowe fele ze spinerami... felgi z epoki dobierz, pasujace do kanciastego nadwozia mk2 i wystarczy... wszystkie swiecidelka nie zastapia dobrej felgi. Ale starczy juz tego OT. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » śr sty 09, 2008 15:42

smoked pisze:Dodam jeszcze, ze to oswietlenie jest duzo przyjemniejsze niz lampka w suficie, ktora ostatecznie wylaczylem i nie uzywam
Tak? a próbowałeś może ostatnio liczyć blachy czekając w kolejce do Mc Drive'a w środku nocy? albo znaleźć coś w schowku po ciemku? mnie by chyba coś trafiło, jakbym nie miał lampki sufitowej...


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

normativ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 23:04
Lokalizacja: gniezo

Post autor: normativ » śr sty 09, 2008 19:09

Fredi88 mam do ciebie pytanko. Jakie alu pasują do MK2 5 drzwi. Myśle o jakiś ładnych 14.Co byś proponował?



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » śr sty 09, 2008 21:47

z tymi lampkami w nogach to wieś jak juz to ktos napisał CALIBRA TEAM :D, ja u siebie w starym MK2 zmontowałem podświetlenie schowka na katodzie która zapalała sie po otwarciu schowka (włacznik krańcowy) i wszystko jasne
Ostatnio zmieniony śr sty 09, 2008 21:47 przez wójaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości