Jakie lampy do Bory? (soczewki)

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jakie lampy do Bory? (soczewki)

Post autor: Pablitto » czw kwie 05, 2007 17:31

Witam, z racji tego, że hellowskie oryginały po 180kkm uległy zużyciu, planuje zakup nowych lamp. O ile do mkIII nie ma problemu, to do bory dużego wyboru nie znalazłem..
Chciałem założyć lampy z soczewkami (ponoć dają lepsze światło niż zwykłe pod h4-ki żarówki) - i tu pytanie-
1/czy to prawda? Bo zależy mi na jakości oświetlenia głównie, sporo jeżdżę po nocy, a wymiana ma na celu głównie poprawę oświetlenia.
Lampy soczewkowe jakie znalazłem (nie mylić z ksenonami) to FK, sonar, i chyba DEPO. In.pro niestety nie robi takich. Z tego co słyszałem, to dla FK robi depo, tylko ponoć "lepszy sort", jak to nazwał sprzedawca ze sklepu..
Cena FK angel eyes w sklepie na miejscu to 870zl (allegro ok.100zl taniej), in.pro zwykle (czarne lub chrom wkłady) 850zl.
Nie chce kupować tandety, która będzie świecić po oczach i drzewach zamiast na drogę. Znacie jeszcze jakieś inne lampy godne polecenia?
No i na ile lepsze sa soczewki w świeceniu od zwykłych pod h4.
Dodam, ze opcja bez halogenu p.mgielnego, nie będę sie bawił w przeróbkę instalacji i wymianę przełączników, za duży wydatek na raz...

[ Dodano: 08 Kwi 2007 14:51 ]
Elo, Może chociaż ktoś ma jakieś konkretne dane n.t. porównania w świeceniu lamp soczewkowych do zwykłych?
Ostatnio zmieniony czw sie 28, 2008 07:51 przez Pablitto, łącznie zmieniany 1 raz.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » pn kwie 09, 2007 22:38

Przepraszam,ale ja również podłączę się pod temat.Mam tak samo w Borze zwykłe lampy Hella i niestety bardzo porysowane szkła i w związku z tym jakoś dziwnie świecą.Ja nawet zdecydował bym sie na założenie takich samych,tylko mam dylemat jakiego producenta wybrać.Zakup lamp w ASO vw ODPADA-CENA KOSMICZNA.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » wt kwie 10, 2007 00:31

można kupić używki.
soczewki - tak, świecą lepiej od zwykłych lamp.
lampy FK czy Depo - świecą dobrze. czyli na drogę. homologację mają, i chyba nie kosztowała ona producenta lamp przysłowiowej "flaszki" tylko została ona przyznana za jakość.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » wt kwie 10, 2007 14:47

Mój wujek też ma borę i narzeka, że w nocy bardzo słabo świecą krótkie światła, długie jeszcze w miarę. A szkła nie ma porysowane, napięcie na żarówkach w porządku i ustawienie świateł też. Widocznie bora ma takie słabe światła.
Hmm FK jak dla mnie są najlepsze ale niestety cena wysoka.


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Vesper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob mar 17, 2007 19:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Vesper » wt kwie 10, 2007 16:21

W mojej Borze (wersji USA) tez po zakupie swiatla były można powiedzieć ze tragiczne. Nie dość ze musiałem je przerabiać bo nie były przystosowane do wymogów UE to jeszcze miały zmatowione skła a właściwie plastiki :D
No i podjąłem decyzje ze będą nowe lampki
Padło na reflektory SONAR z soczewka i ringami "angel eyes". Kupiłem je na allegro i muszę przyznac ze jestem z nich naprawde zadowolony, świeca bardzo dobrze wyglądają jak na mój gust bardzo ładnie no i ten efekt świecących ringów :D jak bylem na wsi to laski jak zobaczyły moje Angel eyes to ściągały majtki przez głowę <roftl>
Ale ogólnie polecam te lampy. Na prive mogę podać namiary na sklep :] Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Rimer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 31, 2006 18:02
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Rimer » wt kwie 10, 2007 16:43

No pogratulować światełek, coś czuje ze pora zacząć odkładać kasę to może w swojej tez sobie zmienię :D


[img]http://images28.fotosik.pl/140/3ca2bcabdc16b53a.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Piter.5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: Piter.5 » wt kwie 10, 2007 19:45

Vesper, lampki :bajer: ,ja pomysle nad tymi:
http://moto.allegro.pl/item180415137_re ... o_kpl.html
zebysmy nie mieli takich samych :jezor:
pozdro
:pub:



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » śr kwie 11, 2007 00:51

Padło kilka ciekawych wypowiedzi, w związku z czym mam kilka dodatkowych pytań - czy ktoś porównywał świecące lampy soczewkowe z standardowymi? Czy lampy depo bądź sonar maja plastykowe czy szklane klosze?
W tej chwili używam żarówek Philips Night Guide, czyli świecące "3 strefowo". Sprawdzał ktoś jak takie żarówki zachowują sie pod soczewkami? (na mój rozum te 3 strefy sie "odwrócą").
Ceny lamp jakie znalazłem - sonar 700zł, HBM 890zł, FK 870zł. Lampy wszystkie soczewkowe. Nie weim jak depo, ale ponoć to depo robi dla FK...



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » śr kwie 11, 2007 12:52

Mam pytanie:czy fabrycznie w Borze były montowane reflektory soczewkowe?Te oferowane przez sklepy to pewnie jakieś zamienniki.Czy nie lepiej zastanowic sie nad reflektorami ksenonowymi lub bixenony.W takim przypadku pewnie musza byc spryskiwacze z przodu,czy da się je jakoś zamontować.Bez spryskiwaczy można narazic się na zabranie dowodu rejestracyjnego przez miśki :hmm: :hmm:



Awatar użytkownika
Piter.5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: Piter.5 » śr kwie 11, 2007 16:04

indyczes pisze:ksenonowymi lub bixenony
-fajna sprawa,tylko wieksza kasa :| ,a co do tych spryskiwaczy to u mnie akurat sa
Coraz wiecej włascicieli Bory na forum :okej: Moze własny temacik skecimy
pozdro
:pub:



Vesper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob mar 17, 2007 19:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Vesper » śr kwie 11, 2007 18:36

Moze zalozymy temat z opisami i fotkami swoich Borek :D a potem to sie zobaczy :]



Awatar użytkownika
Piter.5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: Piter.5 » śr kwie 11, 2007 21:10

Vesper, ok,tylko musze postarac sie o jakies lepsze foto :wink:
a temat mozna juz zakładać :bigok:



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr kwie 11, 2007 23:49

Piter.5 pisze:ale ponoć to depo robi dla FK...
to prawda jak kupiłem ANGEL EYES FK do mk3 to na obudowie lampek jak wół pisało DEPO


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw kwie 12, 2007 01:21

A może jakiś kącik dla naszych ślicznych autek? Niech se mówią co chcą, dla mnie bora jest ładniejsza niż nowa jetta. Tylko że jeżeli chodzi o częsci jest totalna bryndza - do mk4 - nie ma sprawy, ale piękna bora - PROBLEM.
A wracając do tematu, w najtańszych soczewkach marki sonar (na aukcji po 570,czyli wzglednie tanio), klosz jest plastikowy. Jaka jest różnica między szklanym a plastikiem (poza pewnie ceną..)
Co do pytania kolegi - w borach nie montowano seryjnie soczewek, chyba że pod xenony. Soczewkowe lampy to lampy uznawane za tuningowe.
Najlepiej zamontować xenony, zgadza się, ale zabawa na ponad 2 tys pln jesli ma byc legalnie. Lecz na to mnie i pewnie wielu nie stać.
Może jeszcze ktoś montował inne oczęta do swej bory i chce się pochwalić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości