Przyciemnienie szyb

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Przyciemnienie szyb

Post autor: paks » pn mar 26, 2007 14:19

Mam zamiar przyciemnić delikatnie wszystkie szybki i chcę to zrobić sam (ceny w warsztatach są "chore"). Jak wyjdzie kiepsko, to w każdej chwili mogę ją zerwać i straty są niewielkie (uczymy się na błędach :D ). Zna ktoś stronę z dobrym poradnikiem na ten temat?



keecam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 13, 2007 16:13
Lokalizacja: wlkp

Post autor: keecam » pn mar 26, 2007 14:42

Kupujesz. Docinasz z nadmiarem. Rozklejasz. Namaczasz folie i szybę. Przykładasz, wyciskasz wode, powietrze. I gotowe. Efekt beznadziejny.
Jak chcesz 100% to zleć profesjonaliście.
Jak sam będziesz robić to pamiętaj żeby chociaż wyciągnąć szyby.
Pamiętaj o 180 stopniach widoczności i naklejce homologacyjnej przed naklejeniem folii. Nie oklejaj tylniej szyby bo nieogolony PAN władza może się doczepić. Nawet jesli masz prawe lusterko zewnętrzne (ale oni mają zawsze racje).
Miłej pracy.
Pozdrawiam.

P.S. Jak nie wyjdzie to zrywanie to naprawdę "fajana" sprawa, lepiej zbić szybę. :grin:



Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » pn mar 26, 2007 15:24

keecam pisze:P.S. Jak nie wyjdzie to zrywanie to naprawdę "fajana" sprawa, lepiej zbić szybę.
jak się użyje dobrej suszarki do włosów, to zawsze folia odejdzie... trzeba tylko dobrze się za to zabrać.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » pn mar 26, 2007 15:30

keecam pisze:Kupujesz. Docinasz z nadmiarem. Rozklejasz. Namaczasz folie i szybę. Przykładasz, wyciskasz wode, powietrze. I gotowe. Efekt beznadziejny.
To, to ja wiem. Ale szyba jest profilowana i nie w każdym miejscu folia idealnie przylega. A pewnie są na to sposoby. Efekt nie musi być wcale beznadziejny. Widziałem samochody oklejone własnoręcznie i było wszystko OK.
keecam pisze:Nie oklejaj tylniej szyby bo nieogolony PAN władza może się doczepić
A co powiesz na vany z blachami zamiast szyb bocznych? Policję interesuje widoczność w promieniu 180 stopni.

[ Dodano: 26 Mar 2007 15:33 ]
m3tal pisze:jak się użyje dobrej suszarki do włosów, to zawsze folia odejdzie... trzeba tylko dobrze się za to zabrać.
Zgadzam się z Tobą. Chociaż czasami i suszarka nie potrzebna. Wystarczą długie paznokcie dziewczyny. :bigok: Miałem taki przypadek w W-wie i żeby nie stracić dowodu, to zrywałem na miejscu. :bigok:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/91/ad72705ce2fca9ce.jpg[/img][/url]

keecam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 13, 2007 16:13
Lokalizacja: wlkp

Post autor: keecam » pn mar 26, 2007 15:33

Ok. Pan "władza" na drodze karze zdrapać, suszarka do włosów pod aku. i wypas. Panie też skorzystają :bigok:
Pozdrowienie i Szacunek

[ Dodano: 26 Mar 2007 15:39 ]
PAKS. wszystko prawda:
Przepisy kodeksu drogowego (art. 66 ust.1 pkt 1 i 5) stanowi m.in., że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu i nie narażało kogokolwiek na szkodę oraz zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy. Oznacza to, że nie dopuszczalne jest ograniczanie widoczności z miejsca kierowcy do przodu w obrębie kąta widzenia 180 stopni. Tak więc obowiązkowo odśnieżyć należy te szyby, które mają wpływ na obserwację drogi oraz jej otoczenia we wspomnianym obrębie. Z całą pewnością będzie to szyba przednia i szyby przednie boczne. Jednak nie oznacza to wcale, że szyba tylna może pozostać zaśnieżona. Dostateczne pole widzenia, o którym mowa w art. 66 Prawa o ruchu drogowym, to także to, co widzimy w lusterku wewnętrznym, zapewniającym nam dostateczną widoczność do tyłu. Pozostający na tylnej szybie śnieg stanowczo tą widoczność ogranicza i w takiej sytuacji naruszany jest powyższy przepis. Aby nie narażać się na mandat należy więc zadbać o przejrzystość tylnej szyby lub wyposażyć samochód w dodatkowe lusterko zewnętrzne z prawej strony.
Pozdrawiam.
P.S. I bądźmy tu mądrzy malutkie ludziki...... :kac:

[ Dodano: 26 Mar 2007 15:42 ]
Apropos, widziałem własnoręcznie oklejane szybki ale przez osoby, które już kilka szybek okleiły, (a nie pierwszy raz), efekcik był naprawdę OK.



paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » pn mar 26, 2007 15:51

keecam pisze:wyposażyć samochód w dodatkowe lusterko zewnętrzne z prawej strony.
Teraz to każdy samochód ma na wyposażeniu.
keecam pisze:Apropos, widziałem własnoręcznie oklejane szybki ale przez osoby, które już kilka szybek okleiły, (a nie pierwszy raz), efekcik był naprawdę OK

Jak za pierwszym razem będzie lipa to można zerwać i spróbować jeszcze raz. :bigok:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/91/ad72705ce2fca9ce.jpg[/img][/url]

keecam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 13, 2007 16:13
Lokalizacja: wlkp

Post autor: keecam » pn mar 26, 2007 16:03

keecam napisał/a:
wyposażyć samochód w dodatkowe lusterko zewnętrzne z prawej strony.

Teraz to każdy samochód ma na wyposażeniu.


To każdy wie ale niepotrzebna polemika... :pub:



(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » pn mar 26, 2007 20:26

paks, instrukcja naklejania jest w pudełku jak kupisz folje ja ci powiem ze podstawa to dobra gumowa skrobaczka bo te plastikowe rozdzierają folie pamiętaj zeby dokłądnie umyć szyba przd nałozeniem filii folje docinaj z zapasem jak będziesz wypychał z pod niej wodęto rob to sprawnymi pociągnięciami od srodka na zewnątrz do klejenia folii nie uzywaj wody a wody z mydłem bo lepiej sie ślizga. przy duzych powierzchniach poproś kogoś o pomoc bo folia lubi sie zawinąc i jak sie ze soba sklei to juz do wyrzucenia . wiem ze jak kleją tylne szyby które są pofaowane to tną folie na paski tak jak idzie ogrzewanie zeby nie widac było nacięc a taką pociętą folie lepiej jest rozciągnąc pamiętaj tez ze im więcej dasz tych mydlin pod folie tym lepiej bo mozna odklepic wrazie czego i poprawic ja mydliny wlałem w spryskiwacz do kwiatków i tak sie fajnie natryskiwało na szybe i folie pozdrawiam i życze udanej zabawy :bigok:



paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » pn mar 26, 2007 20:35

Ciekawi mnie jak bardzo profilowane są szyby w MK3. Myślałem też o dopasowaniu folii do szyby za pomocą opalarki. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł. :kac:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/91/ad72705ce2fca9ce.jpg[/img][/url]

(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » pn mar 26, 2007 21:16

są folie termokurczliwe co dopasujesz za pomoca ciepła takie folie sprzedaje m.in foliatec ale te folie są strasznie drogie i nie wiem czy nie wyniesie cie tyle samo co oklejenie w zakładzie a zwykła fole jak kupisz to podgrzewanie ci nic nie da taka folia sie nie rozciaga ją ropychasz tylko na mydlinach tą gumową łopateczka



paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » pn mar 26, 2007 21:31

Ale czasami jest tak, jakby folii było "za dużo" i nie można jej idealnie dopasować. A folia pod wpływem temperatury kurczy się i może będzie lepiej przylegać (oczywiście temperatura niewysoka). I dopiero spryskać wodą i przyklejać.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/91/ad72705ce2fca9ce.jpg[/img][/url]

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pn mar 26, 2007 21:32

tu jest wszystko bardzo ładnie opisane ;)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=89175

[ Dodano: Pon Mar 26, 2007 21:33 ]
a swoją drogą było tego sporo :P

napisze Ci tutaj kilka uwag, bo nie bede kolejnego postu pisal ;)

1. jak już inwestujesz w folię to kup troszkę lepszą niż te najtańsze (które spotkasz na allegro i giełdzie), ponieważ one już po jakimś czasie stracą swój kolor (wyblakną) oraz po ich nałożeniu pozostają rysy
2. aby uniknąć częściowo zbyt dużej ilości rys nie używaj tej skrobaczki, która jest razem z folią lub jak już chcesz to nałóż na nią mokrą, miękką szmatkę
3. bardzo dobrze umyj, wyczyść odtłuść szybę, musi być czysta inaczej będą pęcherzyki powietrza
4. najlepiej wyciągnąć szyby z samochodu i folię nakładać w pomieszczeniu jak najmniej narażonym na kurz i inne pyłki
5. folię rozprowadzaj zawsze od środka w stronę krawędzi wypychając wodę na zewnątrz
6. wyposaż się w taki pojemnik do fukania wodą, np. kup środek do mycia szyb taki, że możesz psikasz, dodaj do wody płynu, np. do naczyń
7. jeżeli nie będziesz wyciągał szyb, staraj się wyeliminować kurz w aucie, rób to na bezwietrznej pogodzie, słonecznej pogodzie
8. odklejając folię od takiej folii zabezpieczającej staraj się ją moczyć, ponieważ może Ci się przykleić i będzie problem typu, że nie da się odkleić, pognie się, potarga itp.
9. używaj płynu z wodą zarówno na folię jak i na szybę, jeżeli już nakleisz wprowadź jedynie małe poprawki, wiem z doświadczenia, że im więcej będziesz chciał poprawić tym gorzej wyjdzie ;)
10. aby nakleić folię na tylną szybę najlepiej ją wyciągnąć, ewentualnie naklejaj na aucie, a z racji tego, że szyba jest profilowana, najlepiej folię podzielić na 3 paski a ich łączenia zrobić na liniach ogrzewania tylnej szyby (nie tnij nożykiem na tych liniach, bo możesz zniszczyć ogrzewanie)
11. możesz przyciemnić wszystkie szyby znajdujące się za twoimi plecami, niebiescy nic Ci nie zrobią, jak ktoś wspomniał pole 180 stopni ma być niczym nie zasłonięte, wymagane prawe lusterko
12. trójkątne szyby z tyłu są z reguły na stałe wmontowane, ciężko będzie cokolwiek z nimi zrobić (mała ciekawostka jest to najdroższa szyba w aucie)
13. jak nie ściągasz szyb, ściągnij przynajmniej uszczelki, będzie lepszy efekt końcowy, uszczelki zasłonią częściowo krawędzie
14. przymiarki wykonuj na mokro, przyłóż folię i wycinaj wzór, mokrą folią lepiej się manewruje, aczkolwiek wycinając zostaw sobie 1 cm więcej tak na zapas ;)
15. suszarką można ale wątpię, lepsza będzie do tego opalarka, aczkolwiek ja nie używałem
16. możesz przyciemnić przednią szybę, w sumie to nałożyć pasek, zgodnie z prawem, jeżeli masz przednie daszki przeciwsłoneczne i przyłożysz je do szyby, to Ci wyjdzie szerokość takiego paska, ludzie jednak w praktyce poszerzają go o kilka cm
17. wykazuj cierpliwość, jest to żmudna praca, nic nerwowo i na siłę, lepiej zrobić jedną szybę niż dwie i potem odrywać folię
18. jeżeli chodzi o samą folię, czarną, kup 3-4-5 stopień przyciemniania, ta najciemniejsza wygląda wieśniacko moim zdaniem ;)
19. przy wkładaniu i wyciąganiu szyb rób to delikatnie i zachowaj dużą cierpliwość i uwagę, jak nie czujesz się pewny poproś kogoś żeby Ci pomógł, z tylną i tak będzie Ci ciężko zrobić cokolwiek samemu ;)

jak sobie przypomnę coś to Ci napisze, to tak wstępem ;) :pub:
jak rozebrać tapicerkę znajdziesz tutaj na forum, wystarczy poszukać, więcej info też tam znajdziesz ;)
Ostatnio zmieniony pn mar 26, 2007 22:11 przez Przemo86, łącznie zmieniany 1 raz.



(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » pn mar 26, 2007 21:37

paks, wydaje mi sie ze nie będzie to mozliwe bo ta folia nie jest termokurczliwa i poprostu sie pomarszczy a jak ci jej zostanie za duzo to ją dotnij jak juz dokleisz i sie wyłozy a jak masz jej za duzo to musisz ją rozciągnąc ta packa inaczej sie nie da cos za cos albo tanio alebo drogo i profesjonalnie :bigok:



paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » pn mar 26, 2007 21:45

Robiłem to z kumplem (ma o tym pojęcie) w astrze sedan. Na szybie w tylnych drzwiach w żaden sposób nie mógł rozprowadzić folii (za bardzo była profilowana). Zawsze zostawało małe załamanie idące ze środka do rogów szyby. Mam nadzieję, że w golfie aż tak nie będzie. :bigok:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/91/ad72705ce2fca9ce.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości