[mk2] Pojedyncza wycieraczka JAK ?!?!?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

master1976

[mk2] Pojedyncza wycieraczka JAK ?!?!?

Post autor: master1976 » czw kwie 07, 2005 00:06

Pomocy jak zrobic pojedyncza wycieraczke w mk2

wszedzie dzis szukalem i nie moge znalesc jak to zrobic podobno mozna przerobic orginalny mechanizm
jak ktos ma link lub jakies foto

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw wrz 04, 2008 22:53 przez master1976, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » czw kwie 07, 2005 00:16

ktos tu miał jaiś poradnik i nawet kiedys był na forum.. poszukaj alb mzoe wypowie sie ten co to ma...

ogólnie chodzi o to ze wyciagasz szyne która porusza srodkową wycieraczką i ją rpzecinasz a nastepnie dospawowujesz tam 1cm i o tyle rpzedłuzona szyna porusza wycieraczką tak by wycierała całą szybke :) a drugą wycieraczke demontujesz...


Obrazek

master1976

Post autor: master1976 » czw kwie 07, 2005 00:21

ale podobno wazne jest o ile sie przedluzy ten element zeby wycieraczka chodzila w calej szerokosci szyby
wielkie dzieki i pozdrowionka

lece szukac dalej



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » czw kwie 07, 2005 12:02

no wazne jest... bo jak za duzo to wycieraczka bedzie schodzic na maske... dlatego napsiałem 1cm bo to pamietam ze tyle trzeba dospawać


Obrazek

Maciek_kalisz

Post autor: Maciek_kalisz » czw kwie 07, 2005 12:29

moge Ci powiedziec jak o zrobic najlatwiej. wyciagasz tylko lewe pioro odkrecasz nakretke te duzo i wpychasz ten bolec na ktory sie zakalda wycieraczke pod PAS PODSZYBIA i zaslepiasz:)nastepnie zdejmujesz ramie ktore idze na te lewa wycieraczke z silniczka pozniej na silniczku masz taki maly plaskowniczek ktory sie kreci jak wskazoki zegarka wyjmujesz i wydluzasz go o okolo 1.3cm,a ramie ktore idze do tej srodkowej wycieraczki o okolo 2cm(tam nie ma za duzej roznicy jesli bedzie to inny wymiar)poporstu jesli nie wydluzysz to bedzie pukac gdy wycieraczka bedzie schodzic na prawa storne dlatego musisz to troszke wydluzyc okolo 2cm...nastpenie tylko ustawiasz sobie na silniczku gdzie chcesz zeby sie zatrzymywala czy na srodku czy na ktoryms z jakichkolowiek uwielbianych przez Ciebie miejsc:) PROSTA SPRAWA jak masz spawarke zeby to wydluzyc to nie zajmie Ci dluzej niz 15minut:) :pub: masz przyklad na moim vw:) :satan:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » czw kwie 07, 2005 13:19

i tu sie zgodze ze trzeba przedluzyc o ok1,3cm a dlatego ze po przedluzeniu ok 1cm wycieraczka wykonuje ruch w zakresie ok 140-150 stopni a to jest malo a po przedluzeniu o ok 1,3 cm ruch wycieraczki wzrasta do prawie 180 stopni czyli wycieraczka bierze cala szybe od uszczelki do uszczelki.a co do elementu przedluzanego to oczywiscie ten ktory jest przykrecany do osi silniczka.
ps.u mnie wystarczylo przedluzyc tylko ten jeden element i wszystko chodzi gladko ladnie i przyjemnie juz ok 2 lata, ale nieobylo sie bez podszlifowania w kilku miejscach ramki mechanizmu



master1976

Post autor: master1976 » czw kwie 07, 2005 14:08

oki dzieki panowie lece do garazu
ale pierw musze dzis wymienic gumy na drazku reakcyjnym
ale jak juz zrobie to biore sie za wycieraczke

pozdrawiam
ps. jak chcecie moge wam opisac jak zrobic ringi do lamp



Maciek_kalisz

Post autor: Maciek_kalisz » czw kwie 07, 2005 20:27

Strefa- no ja tam nic nie szlifowalem i ten bolec na kotry sie zaklada wycieraczke to jak sie patrzy na niego od spodu tam pod ten pas to jak idze to dlugie ciegno to gdy wycieraczka schodzi to mi pukalo i dlatego musialem sobei to RAMIE dlugie wydluzyc troche:)byc moze jak bym podszlifowal to by stylko :) no to master1976 daj no patencik:) na te ringi



Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » pt kwie 08, 2005 08:34

mi rowniez stukalo wiec dlatego podszlifowalem rame calego mechanizmu i stukac przestalo wiec sa dwa rozwiazania:podszlifowac lub przedluzyc-do wyboru do koloru hehe



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pt kwie 08, 2005 13:59

Tu mas wszystko spox opisane...

http://pokapoka.info/users/ziomek/


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
lukas3105
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 03:27
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: lukas3105 » śr kwie 27, 2005 09:13

To o ile w koncu najlepiej wydluzyc o 1cm czy okolo 1,3cm ?????????????????


Bezele na Czele!!!!!

Awatar użytkownika
Krzyś 16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: śr paź 13, 2004 12:12
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Krzyś 16v » śr kwie 27, 2005 12:45

Wlasnie o ile wydluzyc 1.3 wydaje mi sie bardziej wiarygodne po doswiadczeniach z mk1 i skad wziasc taka fajna pojedyncza wycieraczke widzialem takie mocne z 2 sprezynami to ma kakretny docisk albo taka z kwasowki badz polerowana jakas byle by sie swiecila :food:



Awatar użytkownika
lukas3105
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 03:27
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: lukas3105 » śr kwie 27, 2005 18:55

Pojedyncza to z Uno wezme albo mam wyciere z mercedesa 124 tylko ramie musze skombinowac!! Dzieki Krzyś 16v


Bezele na Czele!!!!!

Dziekan

Post autor: Dziekan » wt maja 03, 2005 01:34

ja mam jedno pytanie jak na tym mechanizmie sie reguluje zyby ta wycieraczka stawała na srodku oco w tej regulacji chodzi i jak sie to robi z góry dzieki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości