Wpadający pedał hamulca w podłogę Passat b5

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skreatch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 10:32

Wpadający pedał hamulca w podłogę Passat b5

Post autor: skreatch » czw cze 20, 2024 08:40

Witam.

Posiadam w stajni Passat'a B5, ciepło się zrobiło więc trzeba było trochę przy nim posiedzieć.

Mam problem z wpadajacym hamulcem do podłogi po wymianie z tyłu :
Tarczy
Klocków
Zacisków
Przewodów hamulcowych.

Odpowietrzyłem tył(zaczynając od lewego koła a kończąc na prawym) i efekt jest taki sam.
Dodam że jednego przewodu przed odpowetrzeniem nie mogłem uszczelnić i zeszło trochę płynu hamulcowego ale stan został cały czas zachowany w zbiorniczku.
Zahamować zahamuje ale strach bo za bardzo pedał w podłogę wpada.

Macie jakieś pomysły żeby pedał się nie zapadał do podłogi?
Przed wymiana takiego efektu nie miałem. :banghead:



komikx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 09:48

Re: Wpadający pedał hamulca w podłogę Passat b5

Post autor: komikx » sob cze 22, 2024 13:54

Witam
Prawdopodobnie problemem jest powietrze, które zostało w zaciskach. Tylne zaciski mają trochę zakamarków, a wystarczy że zostanie w nich drobny pęcherzyk powietrza aby pedał hamulca był "miękki". Trzeba powtórzyć odpowietrzanie, przed odpowietrzaniem można zdjąć i obstukać zaciski np gumowym młotkiem aby pęcherzyki przesunęły się w stronę odpowietrzników.
Przy odpowietrzaniu pedałem hamulca może się zdarzyć, że na skutek głębszego niż zazwyczaj wciskania pedału uszkodzi się uszczelnienie pompy hamulcowej, jednak wtedy objawem jest raczej powolne zapadanie się pedału hamulca pod naciskiem stopy.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Wpadający pedał hamulca w podłogę Passat b5

Post autor: Bednarus » ndz cze 23, 2024 19:23

Jeżeli w trakcie odpowietrzania przegapiłeś dolanie płynu hamulcowego do zbiorniczka, to mogło się dostać powietrze do pompy ABS. Wtedy trzeba ją odpowietrzyć z użyciem komputera.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości