Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: TurboGnojek » czw lut 28, 2019 15:38

Witam, środkowa lampka w pozycji otwartch drzwi świeci się cały czas, dopiero jak przestawie na 0 w lampce to gaśnie. Na pewno nie są to mikrostyki, bo wszystkie inne lampki gasną jak powinny, zamki z przodu są nowe nie chińczyki. Dodam że jak siedzę w aucie i zamknę go pilotem to lampki od tylnej kanapy gasną, a przednia główna tylko mrugnie na ułamek sekundy i nadal świeci. Czyżby coś z komfortem?



bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: bolo9823 » czw lut 28, 2019 20:50

Wyjmij środkowa lampkę wchodzą do niej trzy kable stały plus, stała masa i masa od otwartych drzwi. Weź miernik i zobacz czy po zamknięciu drzwi i włączenie zapłonu masa tam gaśnie, jeżeli tak to lampka uszkodzona, jeżeli nie to myśle ze masz gdzieś przebicie, bo jeżeli mówisz ze tylne lampki gasną to komfort działa prawidłowo, ponieważ te lampki są połączone tym samym kablem.



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: TurboGnojek » pt mar 01, 2019 17:23

Jest prąd na brązowym kablu od masy po włączeniu zapłonu czyli przebicie gdzieś? Czy mógłbym np pociągnąć przewód od dachu gdzie idzie śróbka do skręcania lampki i z brązowym połączyć czy źle kombinuje ;d.

dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
BuX2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 18:20
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: BuX2 » czw mar 07, 2019 15:51

Jest prąd na brązowym kablu od masy po włączeniu zapłonu czyli przebicie gdzieś?
Pomiar na odpiętej wtyczce? Żarówka włókowa gdy nie świeci przewodzi na pin masy potencjał przez włókno.
Czy mógłbym np pociągnąć przewód od dachu gdzie idzie śrubka do skręcania lampki i z brązowym połączyć
Mógłbyś, gdyby lampka nie działała w ogóle w pozycji ON ani lampki boczne po wciśnięciu włącznika, bo ten brązowy dostarcza masę dla tych funkcji.
Wyciągnij lampę, wyjmij żarówki, sprawdź omomierzem ciągłość między poszczególnymi pinami w lampie na wszystkich położeniach łącznika. Może masz tam zwarcie między 1 a 3 pinem. Wyklucz lampę.



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: TurboGnojek » wt mar 12, 2019 14:21

Jest prąd na brązowym kablu od masy po włączeniu zapłonu czyli przebicie gdzieś?

Pomiar na odpiętej wtyczce? Żarówka włókowa gdy nie świeci przewodzi na pin masy potencjał przez włókno
Tak na odpiętej mierzyłem.
Czy mógłbym np pociągnąć przewód od dachu gdzie idzie śrubka do skręcania lampki i z brązowym połączyć

Mógłbyś, gdyby lampka nie działała w ogóle w pozycji ON ani lampki boczne po wciśnięciu włącznika, bo ten brązowy dostarcza masę dla tych funkcji.
Wyciągnij lampę, wyjmij żarówki, sprawdź omomierzem ciągłość między poszczególnymi pinami w lampie na wszystkich położeniach łącznika. Może masz tam zwarcie między 1 a 3 pinem. Wyklucz lampę
Nie wiem czy to dobrze pomierzyłem, bo znam się na elektryce jak świnia na gwiazdach ;d.
Więc tak: czerwona końcówka do masy(brązowy) i mierzyłem wszyskie pozycje na lampce i na każdej pozycji jest 12v, nawet na 0 to juz nie wiem czy dobrze :/



Awatar użytkownika
BuX2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 18:20
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: BuX2 » wt mar 12, 2019 20:46

Lampa wyjęta, wtyczka odpięta, żarówki wyjęte. Sprawdzić na wszystkich położeniach przełącznika na lampie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Odpięta lampa od wtyczki. Pomiar przy odpiętej wtyczce.
Obrazek
Gdy drzwi są otwarte.
Obrazek Obrazek
Drzwi zamknięte, lampy (z tyłu, gdy włącznik ustawiony jest na tego typu zadziałanie) już zgasły.
Obrazek Obrazek



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: TurboGnojek » śr mar 13, 2019 12:01

Dzięki, teraz wszystko dobrze pomierzyłem, a więc tak :

Omomierz na wszystkich pozycjach lampki pokazuje 1 (wyjęta, odpięta i powyciągane żarówki)

Odpięta wtyczka pin 2 i 3 pokazuje 0.00 (tylko przy otwartych drzwiach jest 12.5)

Gdy drzwi są otwarte pin 1 i 2 pokazuje 12.5 oraz pin 1 i 3 pokazuje 0.09 :?

Drzwi zamknięte ( po wyłączeniu lampek z tyłu) pin 1 i 2 pokazuje 0.03 oraz pin 1 i 3 pokazuje 0.00


Teraz to już chyba tylko elektryk mnie czeka? :banghead:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: Qto » śr mar 13, 2019 16:30

wymień tą lampkę jeśli nie potrafisz jej naprawić...problem jest w lampce a nie w kablach. Gdyby było inaczej tylne lamkpi też by świeciły.



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: TurboGnojek » śr mar 13, 2019 20:54

Qto, no to chyba mam wyjątkowego pecha, bo to jest druga lampka z tym samym uszkodzeniem. Był z nimi jakiś problem, że się psuły? Mogę kupić jeszcze jedną, nie ma problemu, ale chciałem wiedzieć na 100% że to lampka



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: Qto » śr mar 13, 2019 21:05

w przeciągu ostatniego miesiąca jest trzeci czy czwarty na forum z takim samym problemem. Mechanizm przy włączniku robi problemy.
Lampki przednie i tylne są połączone równolegle...jeśli do przedniej docierałby sygnał że drzwi są otwarte, to do tylnych też by musiał docierać.



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Oświetlenie wnętrza nie gaśnie

Post autor: TurboGnojek » śr mar 13, 2019 21:14

Ok, dzięki za info to będę kolejnej szukał :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości