[mk4] pali bezpiecznik nr 14

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pietera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt lut 26, 2016 20:38

[mk4] pali bezpiecznik nr 14

Post autor: pietera » śr kwie 25, 2018 07:49

Witam. Jak w temacie pali bezpiecznik nr 14 -Oświetlenie wnętrza, slonecznikow , centralny zamek.
Pewnego dnia po otworzeniu auta chciałem otworzyć bagażnik (chwile wcześniej auto zamykałem i kozystalem z bagażnika ) a tu zonk - nie otwiera się. Zauważyłem tez ze nie działają szyby oraz brak podświetlenia wnętrza... juz miałem szukać modułu komfortu lecz sprawdzałem wczoraj bezpieczniki i znalazłem . Na próbę włożyłem następny i np kilka razy zamknąłem autko i otworzyłem i się fajczy... Oczywiście po otworzeniu auta światełka wnętrza się zapalają do czasu upalenia bezpiecznika.

Ok miesiąca wcześniej wymieniałem żarówki na białe diody w podsufitce przód. Tydzień przed ,,awarią,, wymieniałem nad tylni mi drzwiami... Nie wiem czy to ma jakiś związek. Gdzie mogę zacząć szukać przyczyny?
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


MK4 TDI ALH 235/447 :okej: :hmm:

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk4] Re: pali bezpiecznik nr 14

Post autor: flo89 » śr kwie 25, 2018 07:53

Najlepiej na sam początek powyjmować zarówki i wykluczyć czy to jedna z nich czy inne odbiory na tym bezpieczeniku (centralny zamek, moduł komfortu). Jeśli po kilku dniach czy tam razach jak otwierasz i zamykasz auto (wszystkie drzwi) nie spali się bezpiecznik to możesz zacząć wkładać zarówki (proponuję nie wszystkie na raz) i obserwwować. Trochę czasochłonne ale chyba skuteczne na początek.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości