[mk4] Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfem_jezdze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 02, 2018 22:55
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: golfem_jezdze » pt mar 02, 2018 23:03

Witam. Jestem tutaj po to aby uzyskać odpowiedź na pytanie które do tej pory zostaje zagadką.. Żaden mechanik ani prorok nie ma zielonego pojęcia wtf. Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym a właściwie kostka się topi/wypala i trwa to już jakiś czas postępując na przód. Żadne konkretne/mechaniczne zdarzenie nie jest tego przyczyna lub kropla kwasu z akumulatora którą uronił podczas wymiany bo i taka diagnozę usłyszałem. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie trafnej odpowiedzi. Na VAG nie ma nic ani nie pali się żadna kontrolka. VW Golf 4 1.4 16v AKQ 1998r. Dzięki
02.jpeg
01.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: Bora2005 » pt mar 02, 2018 23:30

Najprostszą metodą rozwiązania tego problemu będzie rozebranie tej wtyczki i sprawdzenie połączeń wewnątrz. Przyczyną może być utleniony styk.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: wesol » sob mar 03, 2018 08:52

Na innym forum nie udzielili fachowej pomocy że tu pytasz? Oj jak mi przykro. Tam myśleć nie potrafią? Oj szkoda szkoda. Sugerują zwarcie na czujniku? To bra bra elementarnej wiedzy jak działa,jakie prądu tam płyną, jakie grube są tam kable? Po mojemu to ktoś tam oparł coś gorącego, nie wiem może lutownicę i wtyczkę poprostu podtopiło. Wtyczka jest rozbieralna aczkolwiek podtopiona to już może nieco gorzej. Miernik w łapę i sprawdzaj.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

[mk4] Re: [mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: cinek2004 » sob mar 03, 2018 13:42

wesol pisze:Na innym forum nie udzielili fachowej pomocy że tu pytasz? Oj jak mi przykro. Tam myśleć nie potrafią? Oj szkoda szkoda. Sugerują zwarcie na czujniku? To bra bra elementarnej wiedzy jak działa,jakie prądu tam płyną, jakie grube są tam kable? Po mojemu to ktoś tam oparł coś gorącego, nie wiem może lutownicę i wtyczkę poprostu podtopiło. Wtyczka jest rozbieralna aczkolwiek podtopiona to już może nieco gorzej. Miernik w łapę i sprawdzaj.
Dlaczego taka spina?

Czujnik zwiera masę.



golfem_jezdze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 02, 2018 22:55
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: golfem_jezdze » sob mar 03, 2018 18:29

Niestety nie jest to czynnik zewnętrzny ani ingerencja człowieka. Dzieje się tak podczas jazdy tak myślę. Nie posiadam miernika ale na dniach będę miał okazję to sprawdzić. Po rozebraniu wtyczki kabelki w nienaruszonym stanie. Załączam foto. Czujnik zwiera masę ? O co chodzi w tym stwierdzeniu bo jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o auta a co dopiero elektryka ;p z góry dzięki za pomoc :wgore:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: wesol » sob mar 03, 2018 18:35

pyta u amatorow co to kompletnie sie nei znaja. a ich guru od siedmiu bolesci to gosc ktory zatrzymala sie w epoce lat 80tych. Nie wymienia oleju rozrzadu nie wymienia bo uwaza ze to nie potrzebne. Na oleju juz zrobil w jednym aucie ponad 100 Tys km a w drugim jeszcze wiecej. Do touarega wstawil silnik ktory chyba do Krakowa juz nie ma wstepu i jak byl nowy mial moze 64 konie. Ile emailow dostalem od kolegow bo zadali pytanie tam i zero odpowiedzi- brak fachowcow, brak wiedzy, kompletna amatorka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

golfem_jezdze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 02, 2018 22:55
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: golfem_jezdze » sob mar 03, 2018 19:28

Nie wiem o co Ci chodzi wesol, pytam wszędzie bo nikt nie wie co się dzieje. W poniedziałek sprawdzę wtyczkę miernikiem. I nikt nic tam gorącego nie oparł ani kwas ani nic. Podczas normalnej eksploatacji tak się stało i nie odrazu tylko stopniowo od małej dziurki do większej i większej a teraz juz 1/4 prawie nie ma. Po co te negatywne emocje ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9224
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: wesol » ndz mar 04, 2018 11:08

Żaden kwas nie ruszy plastiku. Trochę chemi w szkole było. Tam prądów dużych nie ma i upalić się też nic tam nie może. Ten przytop to czynnik zewnętrzny czy ci się podoba czy nie. Coś gorącego tam zadziałało.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

golfem_jezdze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 02, 2018 22:55
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: golfem_jezdze » ndz mar 04, 2018 13:18

Dzięki za pomoc panowie wybiorę się z autem do elektryka to chyba jedyne wyjście. Zamykam temat



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Czujnik poziomu płynu chłodzenia w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: Qto » ndz mar 04, 2018 13:26

Wymień tą wtyczkę i pewnie problem zniknie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość