Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: marcin7x5 » ndz gru 08, 2019 20:39

Ten błąd o przekroczeniu czasu to częsty bywalec. Tu winnym jest moduł komfortu a dokładniej to jeden z przekaźników w nim.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Qto » ndz gru 08, 2019 22:33

Sprawdź dobrze czy nie dochodzi napięcie czy może masy nie ma. Jeśli brakuje napięcia to jest cis namieszane bo lampka w drzwiach ma dokładnie ten sam plus co lampki w podsufitce. Wszystkie lampki sterowane są masą.



Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mareccki » pn gru 09, 2019 20:02

Sprawdziłem. Napięcie do lampek nie dochodzi, do tych w drzwiach też nie. Co prawda miernik pokazywał 0,08V, ale chyba można to traktować jako błąd pomiaru, zwłaszcza że to tani miernik. Do modułu komfortu napięcie dochodzi. Po pomiarach na zwarcie wydaje mi się, że plus też przez moduł komfortu musi "przejść" do lampek?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Qto » pn gru 09, 2019 23:05

plus idzie z komfortu, jeśli bezpieczniki są sprawne, to problem leży w komforcie tak jak Marcin pisał



Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mareccki » wt gru 10, 2019 19:19

Kupiłem na szrocie moduł komfortu z passata b5 o takim samym oznaczeniu co mój, podpiąłem i nastała jasność, ale niepełna. Od strony pasażera po otwarciu drzwi nie świeci się lampka w drzwiach, dochodzi raptem 0,5V, lampka oświetlenia schowka się nie świeci, a środkowa lampka w podsufitce świeci się cały czas na ustawieniu przy otwarciu drzwi, nawet jak zamknę samochód to pozostałe gasną, a ta środkowa cały czas się świeci. Może to być wina modułu czy tego, że przy sprawdzaniu podpięte miałem tylko licznik, przełącznik świateł, reg. jasności oświetlenia i lampki, a resztę odpiętą?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc



Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mareccki » czw gru 12, 2019 21:26

Temat lampki w drzwiach i lampki schowka ogarnąłem. Ale dalej nie mogę ogarnąć czemu środkowa lampka w podsufitce cały czas się świeci, pomimo że zamknę auto z kluczyka i reszta lampek gaśnie, tylko ta świeci cały czas w pozycji "otwarte drzwi". Ma ktoś jakiś pomysł?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Qto » pt gru 13, 2019 14:37

A lampki z tyłu w podsufitce zapalają się prawidłowo? Otwierasz drzwi to się zapalają, zamykają to gasną? - mowa o sytuacji kiedy obydwie lampki są ustawione na zapalenie przy otwartych drzwiach. Jeśli działają prawidłowo, to dziwny przypadek bo wszystkie lampki w podsufitce połączone są równolegle. Jeśli jednak z tylnymi też jest problem, to może któryś zamek daje sygnał że drzwi są otwarte. Ewentualnie problem w samej lampce.



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: szefol84 » pt gru 13, 2019 17:41

Kolego Mareck, osobiście bym sprawdził zimne luty w module komfortu, proste w robocie.
Mi pomogło.

Kolega Mateusz Golf4 wyciągnij akumulator, papierem ściernym klemy i pod prostownik, wiem brzmi niedorzecznie ale u mnie pomogło gdy akuś był niedoładowany. Auto normalnie odpalało ale oświetlenie wnętrza szalało, tak samo z awaryjnymi miałem.



Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mareccki » pt gru 13, 2019 20:41

Qto pisze:
pt gru 13, 2019 14:37
A lampki z tyłu w podsufitce zapalają się prawidłowo? Otwierasz drzwi to się zapalają, zamykają to gasną? - mowa o sytuacji kiedy obydwie lampki są ustawione na zapalenie przy otwartych drzwiach. Jeśli działają prawidłowo, to dziwny przypadek bo wszystkie lampki w podsufitce połączone są równolegle. Jeśli jednak z tylnymi też jest problem, to może któryś zamek daje sygnał że drzwi są otwarte. Ewentualnie problem w samej lampce.
Wszystkie działają prawidłowo oprócz tej jednej środkowej



Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mareccki » sob gru 14, 2019 15:31

Pomierzyłem trochę i z moich pomiarów jak się mi wydaje wychodzi, że prawdopodobnie gdzieś na kablu masowym jest zwarcie do masy/budy. Zamiast lampki zastosowałem kontrolkę, wpiąłem sondę w brązowy przewód masowy przy wtyczce, odpiąłem moduł komfortu, a drugą sondę kontrolki zasiliłem plusem z samej wtyczki modułu komfortu i kontrolka sie zapaliła.
Z tego co rozumiem to plus jest stały i przechodzi przez moduł komfortu, a sterowanie jest masą z modułu komfortu, ale nie rozumiem dlaczego pozostałe lampki gasną po zamknięciu drzwi skoro są połączone równolegle. Czy nie powinny też się świecić skoro było by zwarcie kabla masowego do budy?

Przeciąłem brązowy kabel idący do lampek na wysokości dolnego końca lewego słupka i kontrolka tym razem się nie zapaliła. Wie ktoś do którego miejsca idzie ten kabel, bo z tego co widzę to nie bezpośrednio do modułu komfortu tylko gdzieś pod belkę pod deską?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Qto » sob gru 14, 2019 16:00

Oj oj... Lampki w podsufitce można włączyć ręcznie...i żeby taka lampka działała potrzebny jest + (kabelek czerwono/niebieski) i masa (kabelek brązowy - ten który odciąłeś...czyli teraz lampki nie włączysz ręcznie. Masa jest stała, plus idzie przez komfort...jest jeszcze trzeci kabelek niebiesko/szary...i to jest właśnie masa po otwarciu drzwi idąca z komfortu. Fabrycznie wszystkie lampki w podsufitce połączone są równolegle i gdyby problem istniał poniżej podsufitki, to byłby jednakowy problem ze wszystkimi lampkami. Zlutuj ten kabelek co przeciąłeś i zobacz co się dzieje na kabelku niebiesko/szarym przy otwartych i zamkniętych drzwiach (po zamknięciu drzwi czasami trzeba odczekać aż masa zniknie), Zrób takie same pomiary na lampkach z tyłu. Albo jest rzeźba w wiązce w podsufitce albo uszkodzenie jest w lampce przedniej.

PS. kabelek brązowy to zawsze masa



Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mareccki » sob gru 14, 2019 17:29

Bardzo dziękuję za pomoc i rady. Problem rozwiązany, rzeźba w wiązce dalej niż uszkodzoną wiązkę wymieniałem. Ktoś drutował instalację przede mną i lipy narobił, prawdopodobnie przez to też i instalacja się paliła
Dzięki i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości