MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: JAnek1511 » pn mar 11, 2019 08:31

Witam, mam taki problem że czasami auto lubi samo sie zamykać. Przykładowo stoje na parkingu pod biedra, zajezdzam wózkiem pod bagażnik, otwieram auto, bagaznik i gdy laduje do niego to auto sie zamyka. Kluczyk mam w kieszeni i na 100% nie nacisnąłem przycinku na nim. Moze to być wina slabego akumulatora? Czasami zdaza sie tez gdy jadę rano do roboty ze przygasają mi na chwile przednie lampy. Jeszcze jeden problem dotyczy akumulatora. Przykład: jade na weekend do Bielska z okolic Tarnowskich gór wiec okolo 120km i na następny dzień rano czy po południu auto zdechło... wszystko było powyłączane, radio wyłącza sie gdy wyciągam kluczyk, swiatła zawsze wyłączam. Co moze byc przyczyną tych problemów. Dodam jeszcze ze mam w bagazniku paski ledów podłączonych pod lampke bagaznika i zdaża sie tak ze albo mrugają, albo wgl sie nie włączają.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: wesol » pn mar 11, 2019 11:20

Upływność sprawdź. Puszkę na aku też.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: bolo9823 » pn mar 11, 2019 17:04

Sprawdź ile prądu pobiera samochód gdy jest wszystko wyłączone. Najlepiej zrób tak otwórz maskę i amknij samochód poczekaj chwile żeby wszystko się powylaczalo do końca i zmierz ile amper pobierają podzespoły. Ja mam naprzykrzać taki problem ze alternator pobiera mi 3A, chyba przez uszkodzony regulator napięcia i jedna noc wystarczy żeby auto było rozładowane, dlatego narazie odłączam alternator od Alu gdy samochód stoi.



JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: JAnek1511 » wt mar 12, 2019 15:51

Dzisiaj bede wszystko mierzył tylko jak znajde winowajce skoro ten problem nie zdaza sie za kazdym razem.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: Mavrick » wt mar 12, 2019 16:58

Jezeli chodzi o zamek to zapewne masz tak ustawiony ze ma sie zamknac jezeli nie otworzysz drzwi (nie reaguje na otwarcie bagaznika)(takie zabezpieczenie przed przypadkowym rozryglowaniem drzwi). Przygasanie swiatel przy obciazeniu to chyba taki urok tych aut...bo podobny problem zaobserowalem w mk4 kumpla jak i w dwoch lupo. Jezeli chodzio aku to sprawdz miernikiem jakie masz ladowanie przy wylaczonych odbiornikach.
Ostatnio zmieniony wt mar 12, 2019 21:03 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: JAnek1511 » wt mar 12, 2019 20:20

bolo9823 pisze:
pn mar 11, 2019 17:04
Sprawdź ile prądu pobiera samochód gdy jest wszystko wyłączone. Najlepiej zrób tak otwórz maskę i amknij samochód poczekaj chwile żeby wszystko się powylaczalo do końca i zmierz ile amper pobierają podzespoły. Ja mam naprzykrzać taki problem ze alternator pobiera mi 3A, chyba przez uszkodzony regulator napięcia i jedna noc wystarczy żeby auto było rozładowane, dlatego narazie odłączam alternator od Alu gdy samochód stoi.
Stan aku po 8 godzinach postoju 12,3V, na uruchomionym 14,4V.
Odpiąłem kleme minus i zmierzyłem miernikiem przepływ amperów i z tego co zauważyłem to najpierw skakało w okolicach 0.30 - 0.40 i za chwile spadło do 0.02A. Dokręciłem mocno obie klemy tak dla pewności i sprawdzilem wszystkie bezpieczniki. Nie znam się więc chyba wszystko jest ok.
Zabrałem się za lampke a dokladnie te ledy w bagażniku wiec rozebralem tapicerke tylnej klapy i prawdopodobnie znalazłem problem a mianowicie wtyczka na zamku aż zielona xD :grin: troche jej się zaśniedziało ale bylo tez pelno piachu brudu i troche rdzy. Wyczyściłem to troche i popsikałem jakimś sprayem do połączeń elektrycznych i złożyłem do kupy tak jak było (przy okazji odkryłem ze nie moge przekręcić zamka przy klamce kluczykiem :shock:
Ku mojemu zdziwieniu ledy zaczeły świecić :okej: ale przy delikatnym otwieraniu klapy zapalają się dopiero po chwili.
A co do tego ile pobierają podzespoły to raczej nie dowiem się co rozładowuje mi akumulator jeżeli dzieje się to tylko czasami a nie cały czas.

Mavrick pisze:
wt mar 12, 2019 16:58
Jezeli chodzi o zamek to zapewne masz tak ustawiony ze a sie zamknac jezeli nie otworzysz drzwi (nie reaguje na otwarcie bagaznika)(takie zabezpieczenie przed przypadkowym rozryglowaniem drzwi). Przygasanie swiatel przy obciazeniu to chyba taki urok tych aut...
Wybacz ale nie zrozumiałem o co chodzi z tym otwarciem bagaznika o którym mówisz. Co do przygasania to przygazowałem przed wjazdem do garażu i po puszczeniu gazu swiatła właśnie przygasły ale było moze tak z dwa razy.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: Mavrick » wt mar 12, 2019 21:17

Otwarcie klapy nie jest traktowane jako otwarcie pojazdu dlatego jezeli rozryglujesz auto i otworzysz tylko bagaznik centralny zarygluje drzwi po bodajze 20 sekundach. Jest to opcja programowalna. Mozesz np zrobic tak ze centralny zarygluje drzwi po odpaleniu silnika i rozrygluje po zgaszeniu.



JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: JAnek1511 » wt mar 12, 2019 21:42

Mavrick pisze:
wt mar 12, 2019 21:17
Otwarcie klapy nie jest traktowane jako otwarcie pojazdu dlatego jezeli rozryglujesz auto i otworzysz tylko bagaznik centralny zarygluje drzwi po bodajze 20 sekundach. Jest to opcja programowalna. Mozesz np zrobic tak ze centralny zarygluje drzwi po odpaleniu silnika i rozrygluje po zgaszeniu.
W takim razie dlaczego wcześniej tego nie było ? dzisiaj robiłem z klapą bagażnika i auto się nie zamknęło. Raz zamyka a raz nie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: Qto » wt mar 12, 2019 21:49

może raz zamek daje sygnał otwarcia a raz nie...typowa usterka



JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: JAnek1511 » wt mar 12, 2019 21:54

A da się to jakoś wyłączyć czy raczej nie xD
Raz mi sie zdarzyło że włączył mi sie alarm pod sklepem jak grzebałem w bagażniku.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: Qto » śr mar 13, 2019 00:22

lepiej usunąć usterkę...albo wadliwy zamek albo wiązka idąca do klapy bagażnika



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: Michał_1977 » śr mar 13, 2019 08:08

Moja siostra ma takiego złośliwego, wrednego i czarnego mk4, który potrafił zamknąć się nawet z odpalonym motorem i to akurat mi! :grrr:
Nie pomagało ciągłe grzebanie w zamkach lub ich wymiana. Cały czas waliło błędami i zamykał się.
Sprawę rozwiązał swap wnętrza skórzanego wraz z elektryką szyb, co niosło ze sobą konieczność wymiany modułu komfortu. Zamki zostały te same, a auto przestało się zamykać.
Ciekawe, nie? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: Qto » śr mar 13, 2019 11:19

Też tak miałem...zamknął sie odpalony a ja 5km od domu gdzie był drugi kluczyk. Kiedy zamyka się odpalony to winny jest albo zamek kierowcy albo pasażera ( musi być master aby zamknąć auto) ewentualnie wiązka bagażnika.



JAnek1511
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 23:23
Lokalizacja: Kalety
Auto: VW Golf mk4 1.9TDI
Silnik: ASZ

Re: MK4 Auto czasami samo sie zamyka

Post autor: JAnek1511 » śr mar 13, 2019 20:16

Jak na razie samoczynne zamykanie ustało ale nie wiadomo na jak długo. Mam za to kolejny problem :grrr: wsiadam rano do gofera a tu razem z piszczeniem inspekcji serwisowej zaswieciła mi sie ikonka manierki z olejem i komunikat "Olsensor werkstatt" ktory poświeci przez pare sekund i gaśnie. Co najciekawsze jak otworze maske to ikonka sie nie pojawia :hmm: wydaje mi sie ze nie ma to nic wspolnego z inspekcja i tym ze musiałbym już wymienić olej :grin:
Gdzieś wyczytałem ze moze to mieć cos wspolnego z czujnikiem otwarcia maski a na jakimś filmiku widzialem że gosciu wyszedl, pogrzebał coś przy zatrzasku przy grilu i przestało mu swiecić :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości