Zamek w Golf

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PoVagowany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 23, 2019 17:32

Zamek w Golf

Post autor: PoVagowany » sob lut 23, 2019 17:37

Witam Wszystkich,Nie dawno nabyłem swój pierwszy samochodzik Golf IV 1.4 16v z 2001 roku.Od początku nie działały w nim zamki więc postanowiłem wyjąć wkładkę z drzwi kierowcy i okazało się że brakuje prawie wszystkich części.Otwieranie lub zamykanie z pilota kompletnie nie działa, kluczyk mam tzw. szyzoryk tzn orginalny
Gdy pogrzebałem śrubokrętem w drzwiach tam gdzie powinno znajdować się tak zwane wiosełko to zamek się rygluje i zamyka wszystkie drzwi oraz kontrolka w drzwiach zaczyna migać. Po przekręceniu w druga stronę auto otwiera się wraz ze wszystkimi szybami a kontrolka przestaje migać.Wczoraj udało mi się na 5 minut po tym bawieniu się otwierać i zamykać z pilota.Dodam że gdy zamykam auto ze środka przyciskami na bocznym panelu wszystkie zamki zamykają się oprócz tylnego lewego.
Dzisiaj odłączyłem kleme w akumulatorze i zaczęło działać wszystko poprawnie ale tylko na chwilę. Aktualnie nic już nie działa a otwieranie z wewnątrz przez panel nie rygluje jednych drzwi oraz klapy bagażnika przez co jest zamknięta.
Stawiałbym na zamek w drzwiach kierowcy jednakże mogę się mylić
Proszę o Pomoc



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Zamek w Golf

Post autor: TurboGnojek » sob lut 23, 2019 18:15

Golf i jego zamki to nie kończąca się historia. Generalnie na 99% masz do zrobienia mikrostyki i poprawa zimnych lutów.
Po otwarciu drzwi świecą się lampki? Kopertówki w drzwiach? brzęczyk włączonych świateł działa?



PoVagowany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 23, 2019 17:32

Re: Zamek w Golf

Post autor: PoVagowany » sob lut 23, 2019 20:09

Oświetlenie całego wnętrza działa włącznie z brzęczykiem
Dodatkowo dioda w drzwiach od zamka również miga

Edit: Oświetlenie działało jednak przed chwilą byłem w aucie i nic nie działa
Nawet gdy kliknę ten guzik od świateł



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Zamek w Golf

Post autor: TurboGnojek » ndz lut 24, 2019 09:10

Zamki masz do roboty, jeśli czujesz się na siłach to rób sam, a jak nie to tylko wykręć i oddaj do elektryka. Ja zakładałem dwa nowe z przodu, a tylne już mi nie rygluje i otwiera czasem cały samchód. Odłóż trochę kasy i zrób wszystkie 4 a właściwie 5 i będziesz miał spokój.

Ja zakładałem firmy SKV, produkowany w niemczech, są 30-40zł droższe od chińczyków i podobno długo służą. U mnie zamki nie działały z przodu, mimo że elektryk poprawił luty i wymienił mikrostyki i tak nie działały, więc ja zawsze zakładam nowe i spokój



PoVagowany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 23, 2019 17:32

Re: Zamek w Golf

Post autor: PoVagowany » ndz lut 24, 2019 09:54

Dzięki wielkie za rady
Zamówię 5 zamków i Ale wymianę zacznę od przedniego zobaczymy czy będzie chodzić
Ale dla świętego spokoju resztę też wymienię

Edit: A takie pytanko teraz się rodzi. Jak wyjąć zamek a raczej jego wkładkę z klamki ? I w jaki sposób otworzyć ten bagażnik od wewnątrz



bolo9823
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 14:29
Auto: Volkswagen Golf 4 1.9 TDI ALH

Re: Zamek w Golf

Post autor: bolo9823 » pn lut 25, 2019 16:01

Ja miałem zablokowany bagaznik to musiałem wejsc od srodka do niego, odkrecic dwie sruby które sa w tak zwanych "łapaczkach" do zamykania bagaznika. Potem mocno szarpnąłem do siebie plastik "trzyma sie na zaczepach" wtedy odsłoni ci sie cały zamek i recznie go otworzysz.



TurboGnojek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 18, 2016 13:22

Re: Zamek w Golf

Post autor: TurboGnojek » pn lut 25, 2019 21:42

Zamek bagażnika tak jak kolega napisał od środka musisz jeśli jest zablokowany na stałe.

A jeśli chodzi o wkładkę to musisz otworzyć drzwi i na słupku za taką okragłą zaślepką będziesz miał śrubę na torx t20 i kręcisz ją 12-14obrotów i wtedy wkładka wyjdzie, ale moze być trochę zapieczona to musisz rozruszać. Nie wykręcaj do końca tej śruby bo ci wypadnie na dno drzwi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości