Golf IV - kable od czujnika oleju luzem, jaka kolejność ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Queny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 04, 2018 17:05
Kontakt:

Golf IV - kable od czujnika oleju luzem, jaka kolejność ?

Post autor: Queny » pn lis 26, 2018 20:34

Witam, kupiłem golfa jakiś czas temu. Golf z 2002 z silnikiem 1.9 74kw (101km)
Kontrolka oleju przy zapłonie miga pare razy na żółto i gaśnie. Pojawia się tylko przy zapłonie.
Wg. vag'a jest to zwarcie albo przerwa.

Do czujnika na dnie miski olejowej wogóle nie ma wiązki, za to mam jakieś 3 przewody przypięte opaską na wierzchu silnika idące gdzieś z dołu.
Kolory to prawdopodobnie żółto-czarny niebiesko-czerwony i jakiś czerwony/pomarańczowy. (zdjęcie w załączniku)
Kostke dokupiłem, i o ile te przewody są od tego czujnika, bym je podpiął, ale nie wiem jaka ma być kolejność. Nie mam nikogo znajomego co ma takiego golfa lub podobne, ani u mnie w mieście na szrotach nie ma takich aut, a już napewno nie z silnikami.

Jeżeli te przewody są od tego, to prosiłbym o podanie kolejności. Bo innych błędów na liczniku, ani w vag'u nie wykryłem, więc te przewody od czegoś muszą być, poprzedni właściciel powiedział, żebym się nie przejmował ikonką, bo kostka uszkodzona...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Golf IV - kable od czujnika oleju luzem, jaka kolejność ?

Post autor: muszkatobiasz » pn lis 26, 2018 20:55

viewtopic.php?t=548602 tu są inne kolory ale jeśli znajdziesz masowy i zasilający to trzeci przewód zostanie sam do swojego miejsca



Queny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 04, 2018 17:05
Kontakt:

Re: Golf IV - kable od czujnika oleju luzem, jaka kolejność ?

Post autor: Queny » pn lis 26, 2018 21:59

Dzięki, w sumie możliwe ze moje kabelki mają takie same kolory(wiadomo po tylu latach,mogą być pobrudzone. Dam znać jak ew. uda mi się podłączyć. Jutro kanał,lutownica bo nie wiem czy kabelków org. starczy i zobaczymy.



Queny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 04, 2018 17:05
Kontakt:

Re: Golf IV - kable od czujnika oleju luzem, jaka kolejność ?

Post autor: Queny » pt lis 30, 2018 23:22

Jako że ostatnio te kable wyciagnąłem pod silnik żeby zobaczyć ile brakuje i zostawiłem, to wczoraj nie mogłem ich wyciągnąć od góry takim chwytakiem nawet. Ale wczoraj do kostki troche kabelków zarobiłem,włożyłem w kostke(goła na allegro w częściach kupiona do zarobienia)
Dziś połączyłem kostke ze starymi kabelkami,podpiąłem i nadszedł czas na testy. Pierwsze przekręcenie kluczyka,kontrolki gasną a ta żółta od oleju mruga... Już załamanie. Przekręcam drugi raz, kontrolki gasną i o dziwno żółta od oleju nie mruga, Kolejne razy to samo. Pare którszych jazd nadal nic, po mieście,do sklepu,do domu i nic. Nic nie mruga :D

Także wielkie dzięki, chyba to było to, bo kontrolka już nie mruga,auto jeździ :D Jak będę miał czas podepne pod vag'a i zobacze czy nie ma błędów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości