[mk4] VW golf 4 1.9 TDI - Nie działa rozsuwanie szyb, zamek klapy bagażnika, światła wewnętrzne

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ReadLiner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 16:32

[mk4] VW golf 4 1.9 TDI - Nie działa rozsuwanie szyb, zamek klapy bagażnika, światła wewnętrzne

Post autor: ReadLiner » ndz paź 21, 2018 16:42

Witam

Kilka dni temu wymieniałem żarówki z prawej strony (STOP i pozycyjne ) z tyłu. Akurat od czasu wymiany nie miałem okazji nigdzie nim jechać, jednak dzisiaj zauważyłem, że nie działa mi elektryczne sterowanie szybami, gdy zamykam samochód z klucza to nie zamyka mi bagażnika co zawsze działało normalnie, ponad to oświetlenie wewnętrzne na podsufitce również nie reaguje.

Reszta elektryki działa (nie miałem możliwości sprawdzenia elektrycznego ogrzewania tylnej szyby), jednak światła zewnętrzne działają wszystkie, podświetlenie kokpitu również, radio bez zarzutu, zatrzask zamków w drzwiach z poziomu kabiny kierowcy (na podłokietniku przycisk od zamków) również działa bez zająknięcia.

Jesteście w stanie doradzić co mu dolega i jak to naprawić? Ktoś mi doradził, że to mogą być jakieś jeszcze dodatkowe bezpieczniki pod maską samochodu, ale nie mam pojęcia gdzie mogą się znajdować, znalazłem tylko takie dwie kwadratowe kostki, jednak wyglądają na całe (nigdzie nie nadpalone).

Samochód to VW Golf 4 z silnikiem 1.9 TDI, rok produkcji 2000r.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk4] Re: VW golf 4 1.9 TDI - Nie działa rozsuwanie szyb, zamek klapy bagażnika, światła wewnętrzne

Post autor: Mavrick » śr paź 24, 2018 16:30

Sprawdz bezpieczniki w kabinie i na aku.



ReadLiner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 16:32

[mk4] Re: VW golf 4 1.9 TDI - Nie działa rozsuwanie szyb, zamek klapy bagażnika, światła wewnętrzne

Post autor: ReadLiner » czw lis 01, 2018 11:16

Dopiero dzisiaj będę mieć czas, żeby pogrzebać trochę przy samochodzie, jednak nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Kolega doradził mi, żebym posprawdzał przekaźniki, to jest pozamieniał miejscami, to będę wiedział czy ewentualnie któryś jest spalony. U mnie są ta takie 2 duże kostki, jedna szara z napisem "50" a 2 czarna z napisem "100". Mogę zrobić tak jak kolega doradził? Czy podmieniając te przekaźniki popalę coś? Po za tym, czy w ten sposób nie zresetuję sobie komputera, radia czy czegoś?

EDIT: Sprawa do zamknięcia, dzięki za pomoc. Przyczyną był przepalony bezpiecznik 10A. Wymieniłem i wszystko działa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości