[mk4] Kontrolka rezerwy paliwa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

[mk4] Kontrolka rezerwy paliwa

Post autor: Goku-25 » pn cze 04, 2018 20:07

Witam panowie pytanie mam, odpowiedzi na nie nie znalazłem u wujka Google na forum nie spotkałem się z czymś podobnym wiec zapytam Jestem po zmianie licznika z immo2 na immo3 wszystko ok poza jedna rzeczą mianowicie kontrolka rezerwy paliwa zapala się i po chwili gaśnie efekt ten jest jak w zbiorniku jest rezerwa na większej ilości paliwa wskaźnik i komunikaty działają poprawnie.Czy tak powinno być w licznikach z immo3 ? na starym liczniku z immo2 zapala się kontrolka i świeci do momentu zanim zatankuje. Dodam ze w liczniku jest aktywowane ile zrobię na zbiorniku czy to ma wpływ na wskazania ? Potencjometr wskaźnika paliwa raczej nie podejrzewam bo na liczniku z immo2 działa ok Pacjent Golf 4 1.9 Tdi 110km AHF 99/2000r za odpowiedz z góry dzięki

W trakcie sprawdzania VCDS sprawdziłem wskaźnik poziomu paliwa wartości ustawiłem te same co na liczniku z immo2 i dalej ten sam objaw .Zrobię adaptacje wskaźnika tylko czy ktoś pamięta ile w dieslu powinno być ON ,,Rezerwa,, 7 litrow on ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Kontrolka rezerwy paliwa

Post autor: wesol » pn cze 04, 2018 21:07

Przy dużym fisie to po przekręceniu kluczyka masz komunikat i pomarańczowa duża ikonkę rezerwy i właśnie tylko na chwilę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

[mk4] Re: Kontrolka rezerwy paliwa

Post autor: Goku-25 » wt cze 05, 2018 07:11

Tak po przekreceniu zapłonu jak w zbiorniku jest prawie echo pomaranczowa kontrolka się zapali i po chwili gaśnie na starym liczniku immo2 też duży fis kontrolka się zapali ale nie gaśnie do momentu zatankowania paliwa czy tak ma być z immo3 czy kalibracja czujnika paliwa wskazana dziś będę szarpał wskaźnik ocena stanu potencjometru



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Kontrolka rezerwy paliwa

Post autor: Qto » wt cze 05, 2018 15:20

Tak jest w tych licznikach :grrr:



Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

[mk4] Re: Kontrolka rezerwy paliwa

Post autor: Goku-25 » wt cze 05, 2018 16:31

Acha czyli tak ma być niepotrzebnie spusciłem paliwo i wpatrywalem się jak szpak w potencjometr dzięki Panowie za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości