[MK2 i inne] Sterownik zamka centralnego z kluczykiem jak VW scyzoryk

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

[MK2 i inne] Sterownik zamka centralnego z kluczykiem jak VW scyzoryk

Post autor: Mac_Abra » ndz lip 14, 2024 22:39

Cześć,

Szukam sterownika zamka centralnego, bez alarmu - sama centralka z pilotem żeby otworzyć/zamknąć wygodnie z daleka auto.
Miałem najpierw napisać w tym bardzo podobnym wątku ale pamiętam, że tutaj niektórzy źle reagują na „odgrzewane kotlety” - chyba że moderator mi podpowie, to się tam dopiszę a ten wątek skasuję.
[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Potrzebuję Waszej rady - będę u siebie w MK2 montował oryginalny zamek centralny pneumatyczny, z pompką w bagażniku, chcę dołożyć do niego sterownik na pilota a oto na czym mi zależy:
- KONIECZNIE - kompatybilność kluczyków z oryginalnym kluczykiem VW typu scyzoryk (czyli żeby dało się płytkę elektroniczną przełożyć do oryginalnego kluczyka od nowszego VW, bez immo, z dorobionym grotem do dwójki:)
- żeby miał przyzwoity zasięg
- jak najprostszy, solidny i niezawodny

Znalazłem na rynku już kilka modeli od różnych producentów, które powinny współpracować z pompką i siłownikiem masterem od VW - na pierwszy rzut oka są wszystkie bardzo podobne i teoretycznie każdy powinien się nadać - ale nigdzie nie ma np informacji co z płytką  w kluczykach - czy pasuje i da się przełożyć do scyzoryka VW. Dlatego będę wdzięczny wszystkim użytkownikom takich lub podobnych za opinie i podpowiedzi praktyków, poniżej kilka modeli nad którymi się zastanawiam (jeśli można wstawiać linki do aukcji to dodam)
sterowniki na dwa przyciski:
CYKLOP Scyzoryk VW do zamka centralnego
BX20 Carprotect

oraz te na trzy przyciski:
BLOW s50 jak ORYGINAŁ grupy VW SCYZORYK |FV
RTX do Grupa VAG Pilot Scyzoryk - SE2B
CYKLOP C-2 scyzoryk


Doradźcie też, czy lepszy jest pilot na trzy przyciski czy dwa, bo są różne modele (np. czy można ten trzeci przycisk do czegoś innego wykorzystać niż otwierania bagażnika, którego raczej nie będzie u mnie).

Jeszcze jedno - idealnie by było, gdyby sterownik miał też wejście na sygnał otwórz/zamknij do podłączenia do takowego przycisku w kabinie - podejrzewam, że to jest raczej standard ale wolę się upewnić, bo nie jest to jasno opisane. Ale wydaje mi się, że najwyżej trzeba się podpiąć dodatkowo pod to samo wejście co siłownik master, czyli odpowiedzialne za otwieranie/zamykanie przez kluczyk w zamku. Zgadza się?

Pomóżcie, bo chcę szybko skompletować instalację, przetestować i montować a nie wiem, co zamówić :)
PozdraVWiam! Mac_Abra


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości