Sprawdzenie wersji Turbiny w 1.8T

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bart3k17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 24, 2015 00:25

Sprawdzenie wersji Turbiny w 1.8T

Post autor: Bart3k17 » pt lut 03, 2017 00:48

Witam, mam dosć nietypowy problem. Szukając dla Siebie auta, mam na oku, 1.8T akurat padło na Audi w Quattro. Silnik ma oznaczenie ARX. Wyczytałem, że w tym silniku, fabrycznie montowana była turbina K03s, i jest to brat bliźniak AUM'a. Poprawcie mnie jeśli się myle.
Problem polega na tym, że podobno, wcześniej była wymieniona turbina na K03s, że niby na większą od tej która była montowana seryjnie?! ,Teraz,z tego co mówi mi właściciel jest założona znów, ta fabryczna, która była wcześniej ale do końca nie jestem pewien, czy napewno jest to k03s, czy ktoś wcześniej założył zwykłą k03 i tyle.

Moje pytanie brzmi, w jaki sposób, właściciel może sam sprawdzić jaka turbina tam siedzi. Mam niestety do samochodu kawał drogi, bo inaczej, sam bym to sprawdził. Ściągnięcie dolotu, to chyba za dużo roboty, ale czy udałoby mu się zobaczyć tabliczkę znamionową na turbo jeśliby wjechał na kanał? Przy Quattro jest taka możliwość, żeby dojrzeć tą tabliczkę? Może znacie jakieś inne sposoby, na sprawdzenie tego?

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości