Ubywanie wody ze zbiornika wyrównawczego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemyslawk@vp.pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt gru 19, 2014 20:15

Ubywanie wody ze zbiornika wyrównawczego

Post autor: przemyslawk@vp.pl » śr wrz 02, 2015 20:43

Witam

W grudniu mialem powazna awarie silnika w moim Vento 1,8 benz 55kW. Zostala wymieniona uszczelka pod glowica oraz inne czesci - glowica splanowana, pompa wody, rozrzad, olej, termostat itp. Czyli komplet jak w takim przypadku. Przejechalem od awarii ok. 7tys km. Auto pracuje normlanie ma dynamike itp. Pali 13 litrow gazu na 100km. Ma problem troche z wysokimy obrotami, ale jest to spowodowane zlym wysterowaniem gazu. Potwierdzil to serwis lpg. Od samego poczatku zauwazylem, ze mimo "naprawy" auta nastepuje ubytek wody ze zbiornika wyrownawczego. W sumie dolalem prawie litr po przejechaniu ok 7tys kilometrow. Nie wiem czy to normlane czy tez nie. Czy jest to mozliwe, ze jest to spowodowane wysoka temperatura powierza?(upaly). Teraz sprawdzilem dokladniej przejachelm teraz ok 400km dolalem moze ze 150 ml. Jezdze glownie po miescie i czasem w trase ok 140km. Boje sie, ze cos zostalo zle zlozone itp. Nie cche za bardzo inwestowac w tak stary pojazd. Koszty naprawy i tak juz przekroczyly wartosc auta.

I jeszcze jedno pytanie. Zauwazylem ze spod pokrywy zaworow jest lekkie przypocenie. Jak naprawili mi glowice to nalali mi chyba zbyt duzo oleju dokladnie na bagnecie jest milimetr ponad max przedzialke. Czyli olej wystepuje ponad miarke. No chyba ze jest pobierana woda do komry spalania i poziom oleju sie zwiekszyl, ale nie sadze.

Pytanie zasadnicze ile wedlug Was mozna dolewac wody do zbiornika wyrownawczego? przebieg w tym aucie pewnie jest duzy na liczniku 2,7 tys km ale na pewno jest duzo wiecej. Co myslicie o tym przypadku? Oleju nie bierze wogole czy max poziom oleju na miarce bagnetu moze spowodowac jakies uszkodzenie?

Pzdr



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Ubywanie wody ze zbiornika wyrównawczego

Post autor: mka 3 » śr wrz 02, 2015 23:32

przemyslawk@vp.pl, sprawdz kruciec czy nie cieknie? nie powinno ci ubywać płynu chłodniczego . co do oleju ze jest trochę ponad max to nie tego wina, chyba ze do oleju idzie woda wiec uszczelka pod głowica siadła . jaka zakładałeś uszczelke ? wykręć swiece i sprawdz jaki jest ich kolor ?jak idzie woda do spalania jest inny kolor swiec.



przemyslawk@vp.pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt gru 19, 2014 20:15

Ubywanie wody ze zbiornika wyrównawczego

Post autor: przemyslawk@vp.pl » czw wrz 03, 2015 14:49

wykrecilem swiece i nie stwerdzam nic zlego. Swieca sucha, czysta. Moze jestem przewrazliwiony i wszystko jest ok. Olej jest na 3/4 w przedzialce wiec zostawiam. Mysle ze jest ok a jak leci to moze na kroccach albo nagrzewnica lekko nie wiem. Zostawiam to.



przemyslawk@vp.pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt gru 19, 2014 20:15

Ubywanie wody ze zbiornika wyrównawczego

Post autor: przemyslawk@vp.pl » wt wrz 08, 2015 23:11

Znalazlem jednak przeciek dosc spory na króccu wody.

Pytanie czy trudno sie to wymienia i czy warto dawac to do mechanika? czy trzeba stosowac jakies silikony i uszczelki?


150zł wymiana u mechnika - calosc kosztow. Umowiony jestem na jutro.



Awatar użytkownika
elemenateur
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 460
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:29
Lokalizacja: SZCZECIN / GŁOGÓW
Kontakt:

Ubywanie wody ze zbiornika wyrównawczego

Post autor: elemenateur » śr wrz 09, 2015 12:26

Króćce są zazwyczaj uszczelniane na oringi i przykręcane na 2-3 śrubki.


NAJNIŻSZE CENY NA OLEJE MOTUL NA FORUM
FERODO, LIQUI MOLY, MILLERS, LEMFORDER
Zadowolenie klientów bezcenne ->viewtopic.php?f=32&t=154643
Obrazek
DO DYSPOZYCJI DOTYCHCZASOWYCH I NOWYCH KLIENTÓW JESTEŚMY POD NICKIEM ELEMENATEUR
TELEFON: 730338154, 663962604, 794675296, 796553835
GG: 51221933, 347504, 17787178
EMAIL: SKLEP@PRO-CHOICE.PL

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Ubywanie wody ze zbiornika wyrównawczego

Post autor: mka 3 » śr wrz 09, 2015 17:30

przemyslawk@vp.pl, koszt króćca nie przekoczy 20 zl ,wymiana bardzo prosta w każdym po 2 śrubki wymiana jednego około 30minut . do tego płyn na dolewkę , chyba ze spuścisz płyn .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości